Otwarta Rzeczpospolita domaga się ukarania Jacka Międlara za artykuł na wPrawo.pl

Jacek Międlar/ fot. twitter
31

Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita złożyło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu. Chodzi o felieton Jacka Międlara opublikowany w lipcu, gdzie były ksiądz wzywa Żydów do “przeproszenia za antypolonizm” i wyjazdu z Polski – informuje portal jewish.pl.

W zawiadomieniu napisano, że Jacek Międlar „w sposób niebudzący wątpliwości naruszył artykuł 257 kodeksu karnego, który stanowi: Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„W analizowanym przypadku bez wątpienia mamy do czynienia z motywacją dyskryminacyjną. Autor tekstu, Jacek Międlar nie tylko w przytoczonym artykule, ale w wielu innych swoich publikacjach i wypowiedziach odnosi się w sposób pogardliwy, wrogi i dyskryminujący w stosunku do osób pochodzenia żydowskiego” – napisano w zawiadomieniu do prokuratury.

“W Polsce, kraju tragicznie naznaczonym dziedzictwem Holokaustu nie można pozwolić na to, aby jakakolwiek osoba czy grupa osób były pozbawiane człowieczeństwa, uprzedmiotowiane, nazywane chwastem ze względu na pochodzenie, narodowość czy wyznawaną religię. Należy podkreślić kulturowe skojarzenia ze słowem ‘chwast’, zastąpionym przez autora mniej znanym wyrazem ‘kąkol’. Nie ulega wątpliwości, że słowo to jest obraźliwe i celem jego zastosowania jest ubliżenie danej grupie, w tym przypadku Żydom, naruszenie ich godności. Wszak żaden człowiek nie jest ‘chwastem’, którego można ‘tępić’” – piszą autorzy zawiadomienia, które zostało przekazane również Biuru Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Międzyresortowemu Zespołowi do spraw przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Nasz komentarz: Co tak naprawdę rozsierdziło Otwartą Rzeczpospolitą w artykule Jacka Międlara? Czy faktycznie chodzi o użycie słowa „kąkol” i nawiązanie do przypowieści o siewcy z Ewangelii według św. Mateusza? A może chodzi o coś zupełnie innego? Czego bowiem dotyczy artykuł, który tak wzburzył łowców „antysemitów”? To artykuł o kłamstwie jedwabieńskim jako paliwie dla przemysłu Holokaustu.

„Antypolonici doskonale wiedzą, że ekshumacja [w Jedwabnem] sprawi, że z amunicji, którą dziś, za przyzwoleniem władzy, strzelają do Polaków, pozostaną im tylko ślepaki. Mają świadomość, że ekshumacja przed którą tak panicznie się bronią, skompromituje ich na arenie międzynarodowej, obnaży ich załganie, a z ich niewybrednych oszczerstw zostanie tylko popiół” – pisze Jacek Międlar. I tu jest pies pogrzebany! Każdy, kto domaga się wznowienia ekshumacji w Jedwabnem jest natychmiast atakowany jako antysemita i siewca nienawiści.

Ciekawe, co ze zgłoszeniem Otwartej Rzeczpospolitej zrobi minister Brudziński i jego zespół do walki z faszyzmem. Czy minister Brudziński zdecyduje się ścigać osobę domagającą się wznowienia ekshumacji w Jedwabnem, czy też zachował jeszcze resztki zdrowego rozsądku? Zobaczymy.

Źródło informacji i cytatów: jewish.pl

Poniżej artykuł Jacka Miedlara, który stał się przedmiotem donosu Otwartej Rzeczpospolitej.

J. Międlar: Jedwabieńskie paliwo do holokaustowego pieca. „Żydzi u Polaków szukali schronienia, a znaleźli śmierć”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dik mówi

  Wyrazy wsparcia dla Jacka Międlara!

  1. Kryska mówi

   Brawo Jacku, tak trzymać, prawda musi zwyciężyć!
   Niech UeSrAelici wskażą chociaż jednego żyda, który uratował Polaka! A Jedwabne, to wielkie kłamstwo Grossa! Jest wyrok sądowy z 1949r. http://www.geocities.ws/jedwabne/wyroksadowyz_1949.htm

 2. Jacek NH mówi

  Honor dla Jacka Międlara. Żydzi do Gazy

 3. michu mówi

  W tych tematach są dobrzy np Jerzy Robert Nowak przede wszystkim i Ewa Kurek. Może będą mogli pomóc.

 4. Normalny mówi

  Dlaczego Żydzi posługują się w nazwie swojej antypolskiej organizacji nazwą Rzeczpospolita. To ewidentne bezprawne nadużycie. Już za samo to powinni zostać natychmiast zdelegalizowani. A poza tym plują ciągle jadem nienawiści do Polski, Polaków, a przede wszystkim katolików. Nie mogę się doczekać czasów, kiedy zobaczę funkcjonariuszy tego antypolskiego tworu za kratkami. Oby jak najszybciej !

  1. michu mówi

   Za kratki może wsadzić ten kto jest silniejszy 😉

 5. Spostrzegawczy mówi

  Jak długo jeszcze tego żydowskiego szarogęsienia się na polskiej, nie żydowskiej ziemi ?! To przerasta już wszelką ludzką cierpliwość !

  1. MSW mówi

   Trzeba wyrywać chwasty, pełno ich na polskiej ziemii. Dla przyszłych pokoleń.

 6. Dan mówi

  Przecież powiedział samą prawdę, jeśli będzie potrzeba to złożymy się na Jacka.

 7. Ania mówi

  A co Żydzi na to, jeśli Pan Jacek użył słowa „kąkol” w znaczeniu jako lek. Czy to też nie podoba się może Żydom, którzy jak widać nie nauczyli się dotąd jeszcze niuansów jeżyka polskiego, a także środków literackich stosowanych w polszczyźnie ? A może jeszcze miałby ich nazwać „aniołkami” ?!

  http://natura.wm.pl/roslina/191/Kakol-polny

 8. Hammurabi mówi

  „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. No to Polacy do boju! Ileż to razy zostaliście znieważeni z powodu swojej przynależności narodowej? Ileż razy z powodu wyznania? No, ile? Znieważają nas media na „usługach” a niejednokrotnie znane osoby, głosząc kłamstwa i pomawiając o najgorsze zbrodnie. Może przeczyta to jakiś łebski prawnik i podpowie coś w temacie „pozwu zbiorowego”? Pamiętajcie, że najlepszą formą obrony, jest atak. Pokora – owszem, jest cnotą, jednak nie tak rozumiana!!!

  1. The indoraptor mówi

   Na interi już nieraz straszono mnie wizją rozprawy sądowej za antysemityzm i wizją państwa Polin. jeżeli znasz blogerkę KasiazPisu to wiesz co mam na myśli.

  2. Hammurabi mówi

   Znam. Jednak to nie „blogerka”. To ktoś czerpiący satysfakcję z obrażania uczuć innych ludzi. Inna sprawa to to, że mnoży się takich „kasiek”, „niemców” i innych idiotów na pęczki. Korzystają z anonimowości i – co tu kryć – braku podstawowej wiedzy historycznej społeczeństwa, oraz poparcia właściciela portalu. Jednak czego się spodziewać po Grupie Bauer? RMF FM, RMF MAXXX, Interia, Liczne czasopisma… Źle, że tak bardzo ślimaczy się repolonizacja mediów.

 9. Waldemar mówi

  Jestem za ks. Jackiem Miedlarem

 10. Rafał mówi

  Piąta kolumna działa. Co ta komuna zrobiła z tym społeczeństwem. Łajdacy bez honoru plują na własny naród.

  1. Zbulwersowany mówi

   Przecież MY, Polacy to nie ich naród !!!!! W żadnym wypadku się na to nie zgadzam !

  2. Goj mówi

   To są narodowi apostaci. Musi być ciężko być szabes gojem – polskości się wstydzi, a żydzi mają go za zwierzę.

 11. Ambroży mówi

  Proponuję tego samego artykułu użyć do oskarżenia środowisk żydowskich. Ci to dopiero podpadają pod ten paragraf.

 12. Leszek mówi

  Wyrazy wsparcia dla Ciebie Jacku – jesteśmy z Tobą i wiemy, że będzie dobrze bo to oskarżenie jest funta kłaków nie wartę. Jesteśmy Polakami w Polsce !!!

 13. antyżydzista mówi

  jeśli żaden człowiek nie jest ‘chwastem’, którego można ‘tępić’” to odpierdolić się żydostwo od Niemców z SS, Hitlera i Palestyńczyków, których żydzi wyżynają w Palestynie, jak chwasty od 70 lat.

 14. #K mówi

  uderz w stol a nozyce sie odezwa. Masz moje poparcie w tej sprawie Jacek! Trzeba zwalczac antypolinoz tak jak zydzi zwalczaja anysemityzm

 15. Goj mówi

  Kupujcie Biblię, najlepiej kilka sztuk, bo żydzi już niedługo nam jej zakażą! Według dzisiejszych standardów to dzieło jest wybitnie antysemickie.

 16. Robert mówi

  Zniewaga…Niebawem ,,kto,,usłyszy zarzuty ,że jeśli podczas deszczu wylewa z nieba na żyda nieznaną ciecz,niech kto,choćby był Bogiem idzie precz,chyba że złoty i dużo

 17. Roza mówi

  Do jasnej cholery dokad bedzie nam zydostwo dyktowac wszystko w naszej Ojczyznie.KAZDY ZYD MUSI PLACIC PODATEK OD TEGO ZE JEST MOJSIKIEM I ZNIEWALA,NISZCZY NAM WSZYSTKO.POZOSTALO JUZ TYLKO BEZ PARDONU ….POLSKA TYLKO DLA POLAKOW.Dosc obcych nacji na naszym terenie,nie jestesmy Palestyna itd

 18. Jarek mówi

  od kiedy wezwanie kogoś innej narodowości do zaniechania antypolskich zachowań i działań jest obrażaniem czy dyskryminowaniem ??? Czy jeśli gospodarz powie przy kawie swojemu gościowi – Zdzichu weź proszę nie obgaduj mnie i nie wymyślaj bajek – to co obraża go???To każdy z nas może pierwszego lepszego rabina a nawet zwykłego żyda podać do sądu o dyskryminację i zniesławienie już na samej podstawie Talmudu a co dopiero ich wypowiedzi czy zachowań.
  każdy miecz ma 2 ostrza – a może powinniśmy składać do prokuratur w całym kraju zawiadomienia na nich. Ostro i uważnie się im przypatrywać i reagować – niech czują że naród się budzi?? Oni mogą sobie wymachiwać swoją pałką fikcyjnego antysemityzmu a my mamy miecz antypolonizmu

 19. uczmy się z historii mówi

  Moi rodzice podczas wojny ukrywali Żydówkę z dwiema córkami. Ale ja już ich nie będę ukrywał…

 20. riko mówi

  JACEK MIEDLAR ,odwazny Patriota

 21. Włościanka mówi

  Holokaust? Przecież było ludobójstwo na Narodzie Polskim. Nie było żadnego holokaustu, nic o nim nie wiem Tak mnie uczono w latach 70-tych. Po co wymyślać wciąż nowe słownictwo? Żydzi niech sobie plotą co chcą. Zabijano nas Polaków nie patrząc na pochodzenie bo Hitler chciał Niemcom podarować naszą ziemię!

 22. sulka mówi

  to stowarzyszenie szukające na siłę antysemityzmu, określiło już za prokuraturę i sąd, że „w sposób nie budzący wątpliwości naruszono art.257kk”. Polecam temu stowarzyszeniu zmianę siedziby na Berlin i tam pouczanie ich o antysemityźmie i holocauście. A tak w skrócie apel – PIJAWKI ODWALCIE SIĘ OD POLAKÓW!!! Mam dosyć słuchania ich kłamliwej, pokręconej historii. Wiemy kto dostarczał gaz do obozów koncentracyjnych, kto szył mundury dla hitlerowców, jakiej narodowości byli czołowi hitlerowcy. Czytając wspaniałe wiersze (pisane w gettcie) przez I.Kacenelsona mamy obraz moralności niektórych żydów. Dodać do tego sikającego na pomnik, tańczących nago w Auschiwitz młodych izraelczyków. ZACZNIJCIE RACHUNEK SUMIENIA (jeśli go wogóle macie).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.