Oszołomy, wygibasy i głos rozsądku. Debata w Polsacie nt. klimatu i środowiska [WIDEO]

debata w Polsacie/ fot. screen
6

Histeria klimatyczna nasila się, a do jej nakręcania wykorzystywana jest 16-latka z zespołem Aspergera, która wyprowadza na ulice dzieci strajkujące dla klimatu. Trwa zmasowany atak propagandowy w celu wymuszenia natychmiastowej dekarbonizacji i skierowania gigantycznych środków na wsparcie dla odnawialnych źródeł energii. Energetyka duszona jest coraz większym haraczem za emisje CO2. Komisja Europejska chce przeznaczyć bilion euro na budowę tzw. zielonego ładu. Planowane są kolejne podatki, które uderzą w rolnictwo oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. A to wszystko pod histerycznymi hasłami o nadciągającej katastrofie klimatycznej, która ma doprowadzić do zagłady planety.

W zaistniałej sytuacji należy uważnie słuchać, co w tej sprawie mają do powiedzenia przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych startujących w wyborach parlamentarnych. We wtorek Polsat zorganizował debatę wyborczą poświeconą wyłącznie sprawom środowiska i klimatu. Na pytania odpowiadali: Miłosława Stępień (Koalicja Obywatelska), Mieczysław Kasprzak (PSL), Andrzej Rozenek (Lewica), Robert Winnicki (Konfederacja Wolność i Niepodległość) oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk (Prawo i Sprawiedliwość).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wysłuchałam tej debaty i moje wnioski są następujące: trzy komitety reprezentują poglądy klimatycznych oszołomów (KO, Lewica, PSL), PiS wykonuje wygibasy, żeby wilk był syty i owca cała, a głos rozsądku to stanowisko przedstawione przez Roberta Winnickiego, który punktując eko-wariactwo powiedział rzecz oczywistą: oparcie energetyki na OZE to utopia, ponieważ bez energetyki konwencjonalnej po prostu nie będzie prądu. „Nie można mówić o stabilnych źródłach [energii] bez paliw kopalnych, albo bez energii jądrowej, lub jedno i drugie” – powiedział Winnicki. Co bardzo ważne, nie opowiadał dyrdymałów o katastrofie klimatycznej! „Pamiętajmy, że nie mamy wielkiego wpływu na zmiany klimatyczne” – stwierdził Winnicki pokazując wykres emisji CO2.

Reprezentanci PSL, Lewicy i KO mówili w zasadzie to samo: katastrofa klimatyczna, energetyka oparta na OZE, koniec z węglem, wiatraki, wiatraki i jeszcze raz wiatraki. Miłosława Stępień, przedstawiająca program KO w tej debacie, to reprezentantka partii Zielonych, czyli skrajnie lewicowego ugrupowania mówiącego jednym głosem z Greenpeace. Jeśli Grzegorz Schetyna chce oddać przyszłość polskiej energetyki w ręce takich osób, to wyborcy Platformy powinni zdać sobie sprawę, że doprowadzi to do sytuacji, w której prąd będzie dobrem luksusowym, a Polacy zostaną wpędzeni w ubóstwo energetyczne w imię klimatycznego szaleństwa.

Jakie było stanowisko PiS? Tak jak napisałam wcześniej, minister Kowalczyk robił wygibasy w myśl zasady „Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Stwierdził, że udział węgla w miksie energetycznym powinien maleć, ponieważ nawet jeśli węgiel jest spalany w sposób, który nie zanieczyszcza powietrza, to emituje CO2, a przecież konieczna jest ochrona klimatu. (Ratunku! PiS mówi głosem Grety Thunberg). Z drugiej strony Kowalczyk stwierdził, że „z OZE 100% energii nie otrzymamy” i dlatego odchodzeniu od węgla oznacza konieczność budowy elektrowni atomowej.

Reasumując: realizacja pomysłów PSL, Lewicy i KO doprowadziłaby Polskę do katastrofy energetycznej i zapaści gospodarczej; PiS nie ma odwagi powiedzieć, że walka o klimat to absurd; stanowisko Konfederacji przedstawione przez Roberta Winnickiego to głos rozsądku. Niestety, Polacy nadal nie zdają sobie sprawy z tego, jakim zagrożeniem jest forsowanie utopijnego pomysłu opierania energetyki na OZE. Z wiatraków nie będzie taniego i stabilnego prądu. Będą blackouty i ubóstwo energetyczne, które klimatyczne oszołomy, wspierające budowę wiatraków, chcą nam zafundować pod dyktando oszukańczego przedsiębiorstwa „globalne ocieplenie”.

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli o oszukańczym przedsiębiorstwie „globalne ocieplenie” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Zgadzam się z panią Katarzyną w 100% . Zarabiać w przyszłości będą na nas ci , u których wiatr często wieje , ci , którzy produkują farmy wiatrowe , dlatego powinniśmy korzystać z rodzimych złóż – węgla kamiennego i nie pozwolić się oszukać niemieckim i unijnym złodziejom . Nie mogę pojąc , dlaczego tyle osób z UE angażuje się w to , aby Polsce zaszkodzić , uniemożliwić rozwój , jednym słowie uwstecznić i nie pozwolić się bogacić. Kto za tym stoi i dlaczego to robi ? Ja wiem , a Wy drodzy państwo wiecie ?

 2. loelk mówi

  niestety zupełnie innaczej było w debacie u Roli wrealu24 – najwiekszym zwolennikiem ekościemy i likwidacji kopalni był tam przedstwaiciel konfederacji
  ponadto 1 z 5 pynktów programu konfederacji jest „eko” – podejrzana sprawa nie wróżąca dobrze

 3. loelk mówi

  no i wszystko okazało się jasne: przejęty przez neokomunistów kościół rzymski http://www.bibula.com/?p=110149 wprowadza ekobrdnie do swojej doktryny
  naiwni narodowcy, mimo szeregu wykopów, ciągle uważają się za część tego komunistycznego już kościoła, więc także ekobrednie wprowadzają do swojej doktryny /5 z 5 Konfederacji/
  wszyscy razem pełnym gazem z przepisami na odwieczne i cykliczne zmiany klimatyczne !!! do boju !! idliokracja dzięki Konfederacji nie tylko się nie zmniejszy, ale poważne rozwinie… tak trzymać

 4. klioes vel pislamista mówi

  Vice najnowszy wierszyk:

  Bardzo proszę rozesłać dalej:

  Wybór

  Lewica, czyli zwykła LEWIZNA;
  W dodatku teraz zatęczowiona.
  Jeśli obejmie władzę, Ojczyzna
  To znaczy polski w niej naród, skona.

  PSL, czyli ta dupodajka,
  Która każdemu da, kto zapłaci.
  (Za każdym razem jest inna bajka,
  Lecz ten sam morał: „Szmata się szmaci!”)

  PO Platformą się okazało
  Do okradania obywateli,
  Gdy „o chrześcijaństwie swym zapomniało”.
  (A „nowoczesnych” żeśmy widzieli…)

  PiS to SOCJALIZM, co potępiony
  Był tysiąc razy przez głos Kościoła.
  Ale, kto o tym wie, „jest szalony!”
  (Tak w każdym razie nieuk go woła.)

  PiS to podróbka patriotyzmu,
  Wydmuszka z prawa jest i chrześcijaństwa.
  A nędza córką jest socjalizmu…
  Czy brak ratunku jest już dla państwa?

  Nie, lecz wybierzmy tych, co nie kłamią;
  Co wiernie trwają, gdzie polska racja;
  Obietnicami czczymi nie mamią!
  To lista czwarta – KONFEDERACJA!

 5. Li Jak mówi

  Polecam strony – Dr. Eric Kalstrom (emerytowany prof. geografii) – sanluisvalleywaterwatch.com

 6. Li Jak mówi

  Dr. Eric Kalstrom (emerytowany prof. geografii) – sanluisvalleywaterwatch.com

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.