Oświadczenie KPRM ws. rezygnacji członków Rady Medycznej: „Formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona”

Kancelaria premiera/ fot. gov.pl
9

W piątek (14.01.2022) trzynastu członków Rady Medycznej ds. Covid-19 zrezygnowało z dalszego doradzania rządowi. Jako powód podali „brak politycznych możliwości wprowadzenia optymalnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań w walce z pandemią”.

ZOBACZ: Trzynastu członków Rady Medycznej złożyło rezygnację: „Z narastającą frustracja obserwowaliśmy brak politycznych możliwości wprowadzenia optymalnych rozwiązań w walce z pandemią”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z rezygnacją członków Rady Medycznej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że „to rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie  zróżnicowanych stanowisk ekspertów”. Zaznaczono, że „opinie poszczególnych gremiów były często odmienne”.

– W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona. Zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Ministrowi Zdrowia – napisano w oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia poniżej:

Dziś część członków Rady Medycznej złożyła rezygnację, uzasadniając ją przede wszystkim wyczerpaniem formatu tego gremium. Rezygnujący członkowie Rady Medycznej uzasadniali swoją decyzję także zachowaniem osób, które negują zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią.

Głos Rady Medycznej działającej od listopada 2020 roku, a także porady i sugestie ekspertów z innych dziedzin są merytorycznym wsparciem dla decyzji Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Poszczególne decyzje były konsultowane z wieloma środowiskami – w tym z medykami, przedsiębiorcami, ekspertami od edukacji i psychologami. Trzeba jednak podkreślić, że opinie poszczególnych gremiów były często odmienne. Pokazywano w ten sposób wiele dróg na radzenie sobie z pandemią oraz jej skutkami społeczno-gospodarczymi. To rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie  zróżnicowanych stanowisk ekspertów – Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia.

Premier podziękował za współpracę odchodzącym członkom Rady, w tym szczególnie za przygotowanie założeń Narodowego Programu Szczepień. Rezygnujący z funkcji doradcy zadeklarowali jednocześnie gotowość do pozostawania w stałym kontakcie z rządem, ale w innej formule niż dotychczas.

W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona. Zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Ministrowi Zdrowia.

I wszystko jasne. Wicie, rozumicie – format gremium się wyczerpał i dlatego potrzebna jest nowa formuła doradcza, którą trzeba wypracować, a zrobi to najlepszy z najlepszych ekspertów od formatów i formuł, czyli minister Adam Niedzielski. Na szczęście w formacie i formule pozostał prof. Andrzej Horban, który z pewnością opowie nam kolejne bajki o najlepszych metodach walki z pandemią, co umili nam czas w oczekiwaniu na nowy format i formułę, dzięki którym wszyscy poczujemy się bezpieczni, a wirus ucieknie w podskokach.

Źródło informacji i cytatów: gov.pl

Zobacz też:

„Pandemiczny establishment musi usłyszeć: Wszyscy won!”. Katarzyna Treter-Sierpińska w telewizji wRealu24 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Formuła tych spotkań powinna zostać zamieniona na formułę przesłuchania przez oficera śledczego.

 2. abcdefg mówi

  Szczury uciekają z tonącego okrętu. Trzeba złapać jednego lub kilka to zaprowadzą do grubego zwierza który też powinien znaleźć się w klatce lub być ubity podczas polowania.

 3. Hammurabi mówi

  Czyżby podejrzenia o współpracę z koncernami farmaceutycznymi „szanownych i krystalicznie uczciwych” profesorów miały być faktem?
  Konfederacja głośno o tym mówi i żąda kontroli ABW… To z jednej strony z drugiej cosik mi się widzi, że zapowiedź „Norymbergi II” również może mieć jakieś znaczenie. Wiadomo, że nie o tę frankońską Norymbergę chodzi ale o to, kogo tam sądzono. Tam, dwunastu z dwudziestu dwóch oskarżonych zbrodniarzy, zostało skazanych na śmierć przez powieszenie, siedmiu dostało wyrok do odsiadki a trzech zostało uniewinnionych… W tej polskiej „Norymberdze” wyroków śmierci być – póki co – nie może ale więzienie, utrata majątku i zapaść karier raczej jest pewna.

 4. Ewa-Maria mówi

  Być może doszli do wniosku że nie ma sensu tkwić w tym szaleństwie covidowym, kłamiąc .Ta ich teoria rozpada się jak domek z kart, jak wszystko co nie ma solidnych podstaw.

 5. verizanus mówi

  Ale co zarobili to zarobili, tego już im nikt ne zabierze, a kiedyś może nawet od ZUSu za tę robotę więcej dostaną 😉

 6. jacenty mówi

  Te kanalie już nie wytrzymują nerwowo spojrzeń swoich sąsiadów, często członków rodziny. Nie, żeby chodziło o sumienia, ale wiedzą, że za chwilę ktoś może im napluć w mordę i głupio im będzie się obcierać pośród drwin… Teraz też jeszcze są niebezpieczni, bo będą knuć z obcymi przeciwko rządowi i narodowi, ale ich dni są policzone.

 7. Tomasz mówi

  Powoli zaczyna się ten cyrk rozpadać!

 8. anonim mówi

  niech sobie nie myślą że będą sobie swobodnie hasać między ludzmi i rechotać jak wydymali ludzi i zarobili krocie na propagandowym ujadaniu. Nastanie taki czas, że będą nosić ze strachu papersy dla dorosłych, kiedy staną się obiektami ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Litości nie będzie.

 9. ppp mówi

  śmieci z rady ”medycznej” umywają rączki?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.