Orlen rozwiązuje umowy ze stacjami zawyżającymi ceny paliw. Kuriozalny atak na szefa AgroUnii, który nagłośnił problem

ceny na stacji benzynowej w gminie Błaszki/ fot. screen
14

W piątek (25.02.2022) prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że spółka rozwiązuje umowy ze stacjami, które zawyżają ceny paliw korzystając z niepokoju wywołanego uderzeniem Rosji na Ukrainę. Obajtek zapewnił też, że wszystkie sygnały o takich praktykach będą weryfikowane, a manipulacja cenami będzie zwalczana.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwszą stacją, której Orlen wypowiedział umowę, była stacja w gminie Błaszki, której właściciel sprzedawał paliwo po 9,99 zł za litr. Sprawę nagłośniła AgroUnia, a jej szef Michał Kołodziejczak zamieścił alarmujący wpis w mediach społecznościowych. I natychmiast został zaatakowany jako „ruska onuca” siejąca dezinformację i panikę.

– Haniebny przykład dezinformacji. Pan Kołodziejczak próbując wywołać panikę związaną z wojną na Ukrainie, posługuje się przykładem stacji, która kupuje paliwo w hurcie między innymi od Orlenu i sprzedaje z ok. 100% marżą! – napisała na Twitterze rzecznik Orlenu, Joanna Zakrzewska. Po godzinie Daniel Obajtek poinformował o rozwiązaniu umowy ze stacją.

Kołodziejczaka zaatakował też rzecznik ministra służb specjalnych, Stanisław Żaryn. – Tak wyglądają działania informacyjne, które mogą posłużyć do szerzenia paniki i stymulowania chaosu. Takie wpisy należy oceniać jako elementy wpisujące się w walkę informacyjną przeciwko RP – napisał Żaryn na Twitterze.

Pokazanie, że stacja sprzedaje paliwo po 10 zł za litr to walka informacyjna przeciwko Rzeczypospolitej? Przecież na tej stacji paliwo było sprzedawane w takiej cenie, a Kołodziejczak po prostu to pokazał. I w efekcie Orlen rozwiązał umowę z właścicielem. Wypadałoby raczej podziękować Kołodziejczakowi zamiast wypisywać androny o „stymulowaniu chaosu”. Ale ponieważ AgroUnia jest politycznym przeciwnikiem rządu, to natychmiast zaczęły się wrzaski na wysokim C i nagonka, w wyniku której pod adresem szefa AgroUnii poleciały bluzgi oraz oskarżenia o działanie na rzecz Rosji.

Komentując decyzję szefa Orlenu o rozwiązywaniu umów z nieuczciwym właścicielom stacji, Kołodziejczak napisał, że to „bardzo dobry ruch” i że „tak powinno działać państwo”.

Kołodziejczak zapowiedział też, ze jeśli rzecznik Orlen nie przeprosi go za pomówienia, to sprawa zostanie skierowana do sądu.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Kołodziejczak o ministrze rolnictwa i pieniądzach na walkę z ASF: „Debil, który nas upokarza”, „Niech sobie wsadzi te 200 milionów w dupę” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. etomo mówi

  Jeżeli fakty mówią co innego niż oficjalna narracja to zawsze winny ten co fakty rozgłasza (np w sprawie plandemii i koronawirusa)

 2. Ewa-Maria mówi

  Jest i druga stacja w woj. łódzkim. Niedaleko mojego miejsca zamieszkania również była ta sama cena.

 3. verizanus mówi

  Rząd warszawski (obojętnie kto w nim będzie z obecnych aktorów sceny politycznej, może w wyjątkiem Konfederacji) w każdej sprawie może zmienić zdanie w pięć minut 😉

 4. Shadow mówi

  Widać jaki poziom moralny mają różne niedorzeczniki u żłobu i co jest dla nich najważniejsze.– A może te ceny miały stać się rzeczywistością, tylko te stacje za wcześnie to wykazały, wyskakując tym samym przed szereg? I Obajtkowi nie pozostało nic innego, jak rozwiązać z nimi umowę?

 5. verizanus mówi

  Mniejsza o Orlen itp gorzej będzie jak transporty do Lidlów, biedronek i innych carfurów jakoś nie dotrą i będzie to co na Ukrainie w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Z tego co wiem własną studnie ma mało kto, a o to żeby nie było pomp na każdej ulicy to już nasi rządzący zadbali (przy naszej bierności).

 6. Polak mówi

  Ten prymitywnym prosowiecki rachityk kurdupel kołosrajczyk, podobnie jak ruska onuca kochająca szwabów i nienawidząca Polaków zwana konfederacją zrobią wszystko aby zniszczyć polskich patriotów, pluć na Polskie wojsko i moją Ojczyznę, precz putinowsko-szwabskie psy!

 7. iwan mówi

  Do konia nie podchodż od tyłu do byka od przodu a do idioty wcale

 8. krzysztof mówi

  Poinformował o naduzyciu? Wyraznie napisał „dzis po 10 jutro po 15”. czy to jest informacja o nadużyciu czy straszenie o dalszych podwyżkach?

 9. JWK mówi

  Ten jełop kilka miesięcy temu pokazywał zagraniczną główkę kapusty z robakiem i zapewniał że w jego kapuście nie ma ani jednego.No to ktorą byście kupili?No właśnie.Trzeba najpierw pomyśleć,zanim coś się opublikuje.

 10. G G 12345 mówi

  Przypominam że Gierek wprowadzając KRUS i ogromne dotację do skupu dla rolników. Cena zboża w skupie była wyzsza od ceny pieczywa. Tak było z mlekiem i mięsem. Tym sposobem PRL zbankrutował.

 11. G G 12345 mówi

  Do ASF dodam jak p prezydent miał podpisać zgodę na tępienie dzików. To Kukiz podkreślił że dziki będą się czuć jak kobiety wołyńskie i P PREZYDENT nie podpisał.

 12. wikary mówi

  Radykalizujecie społeczeństwo takimi artykułami i treścią, nie róbcie tego!

 13. Wojciech mówi

  A jak zawyżają nie „sztucznie” to też rozwiąże? A jeżeli stacje „sztucznie” zaniżają cenę, na polecenie prezesa, żeby udowadniać że nie ma problemu, to też rozwiąże?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.