Ordo Iuris wnosi do PE o uchylanie immunitetu Guya Verhofstadta w związku z pozwem Bawera Aondo-Akaa

3

Prezes Instytutu Ordoi Iuris Jerzy Kwaśniewski poinformował dziś na twitterze o złożeniu do Parlamentu Europejskiego wniosku o uchylenie immunitetu Guya Verhofstadta w związku z procesem wytoczonym mu przez polskiego narodowca, dra Bawera Aondo-Akaa, za skandaliczne słowa Verhofstadta o Marszu Niepodległości: „60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jaki będzie efekt tego wniosku? Odpowiadając na list w sprawie skandalicznych słów Verhofstadta, wystosowany przez europosłów Zdzisława Krasnodębskiego i Marka Jurka, przewodniczący PE Antonio Tajani stwierdził, że nie widzi powodu do interwencji, ponieważ „przewodniczący powinien szanować wolność wypowiedzi każdego z posłów”. Czy przewodniczący Tajani i europarlamentarzyści pozwolą, aby Verhofstadt stanął przed sądem?

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Oczywiście, że nie pozwolą. Więcej wyrażą ubolewanie, że takie pismo w ogóle zostało napisane, że pan verhowstadt miał zupełną rację… Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć w to, co nazywa się „prawem”, zwłaszcza w odniesieniu do kreatur z lewackiego klucza stanowiskowych nadań. Chcecie go osądzić? To trzeba złapać i postąpić jak mossad z eichmannem.

  1. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

   Zgadzam się w całej rozciągłości tej wypowiedzi.

 2. POLACY KOCHAJĄCY I SZANUJĄCY POLSKĘ. mówi

  Brawo dr Bawer Aondo-Akaa!!! Brawo!!! Brawo!!! oraz DZIĘKUJEMY PO STOKROĆ!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.