Opozycyjny Matrix, czy strach przed odpowiedzialnością? Balcerowicz przekonuje, że uszczelnienie VAT to zasługa Platformy Obywatelskiej. VIDEO

fot. twitter
5

Przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki poinformował, że partia rządząca zdecydowała o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.  Zdaniem Janusza Szewczaka z PiS na karuzelach vatowskich Polska straciła więcej pieniędzy niż otrzymała z unijnego budżetu. – Według moich szacunków to jest 500 mld zł przez 8 lat – stwierdził poseł.

O powołanie komisji śledczej wnioskował klub Kukiz’15.

Nie chodzi już o same wyłudzenia, tylko o to, dlaczego urzędnicy, którzy ciężkie pieniądze biorą, przede wszystkim z PO, nie reagowali. Ja to nazywam indolencją rządzenia, to jest grzech zaniechania, to jest przestępstwo, które Polskę kosztowało setki miliardów. Dzisiaj już sporo wiemy, zaręczam państwu, że będzie to jazda bez trzymanki, naprawdę – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marek Jakubiak.

Jaka jest linia obrony obecnej opozycji, która jako partia rządząca jest odpowiedzialna za dopuszczenie do tej gigantycznej grabieży finansów publicznych? Oto wyjaśnienie Leszka Balcerowicza: „Uszczelnianie zresztą w dużej mierze opiera się na projektach przygotowanych przez poprzedników”. Balcerowicz twierdzi też, że PiS odziedziczył po poprzednikach „niezłe warunki gospodarcze”, dzięki którym sytuacja gospodarcza poprawia się „wbrew polityce PiS-u”.

Panie Balcerowicz, powiemy tak: bredzisz Waść i łżesz w żywe oczy. Pytanie brzmi: czy to skutek funkcjonowania w opozycyjnym Matrixie, czy strach przed odpowiedzialnością za rozkradanie Polski?

Źródło: twitter, pap, polskieradio.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Jak Polacy przejmą władzę w Polsce to Bucholtz, czy jak jemu tam, powinien być jednym z pierwszych – obok całej komunistycznej jaczejki, który stanie przed Trybunałem Stanu, a wszystkie akty prawne przez nich uchwalone i tzw transformacja zostaną dekretowo unieważnione. Odpowiedzą oni też karnie za wszystkie nieszczęścia i tragedie, które spadły w wyniku ich antypolskiej działalności na Polaków.

 2. jacek z mówi

  Balcerowicz nie jest to zaden ekonomista, byl zwyklym narzedziem w rekach Georga Sorosa. A o Sorosie i jego planach w Polsce napisal 3go maja 2017 Martin Armstrong: http://www.zerohedge.com/news/2017-05-02/martin-armstrong-asks-soros-it-againtrying-overthrow-polish-government
  Wersja polska ponizej:
  Rząd polski chce powstrzymać dystrybucję norweskich pieniędzy płynących do Polski pochodzących z fundacji Georga Sorosa – Fundacja Batorego, która zarządza kwota ponad 800 milionów euro, a celem ich jest obalenie polskiego rządu do roku 2020. Od 2014 r. Fundacja Batorego przekazała około 130 milionów złotych (około 31,7 mln euro) do różnych stowarzyszeń i organizacji w Polsce, aby zmienić rząd. Zdaniem Bloomberg dotyczy to organizacji promujących „demokrację parlamentarną”, ale tylko wtedy, gdy zgadza się z programem Sorosa.
  Skutecznie Soros stara się pokonać katolickie wartości w Polsce, które są poparte populacją i rządem.
  Norwegia odmawia zatrzymania agendy Soros, która jest realizowana wobec Polski z Norwegii. Tymczasem Polska i szef UE to bitwa odrzucająca unijną politykę wobec uchodźców i totalitarna sytuacja Brussela, gdzie nawet powiedział Polsce, aby zaakceptowała uchodźców lub opusci UE. Głównym problemem jest to, że polski rząd chce określić własną przyszłość i bezpieczeństwo. Sytuacja wzrosła, gdy UE ponownie wybrała Donalda Tuska, ktory dziala przeciwko Polsce.

 3. Bogi mówi

  Za działalność bardzo szkodliwą dla Polski, zniszczenie gospodarki i rolnictwa należy mu się najwyższy wymiar kary po przywróceniu kary śmierci. Ponieważ obóz pracy dożywotniej, przy absolutnym braku zdolności do jakiejkolwiek sensownej pracy, byłby tylko dodatkowym obciążeniem dla polskiego podatnika.

 4. pawel mówi

  bezwzgledu co rzad zrobi dobrego odziedziczyli po PO HAHHA a dlaczego za po nic dobrego sie nie dzialo?

 5. orzech mówi

  Jedynym i niekwestionowanym sukcesem PO są wygrane przez PIS wybory parlamentarne i prezydenckie. Innych sukcesów tej bandy nie znam.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.