Opłata za emisję CO2 dla zagranicznych uczestników Maratonu Londyńskiego. Czy są granice tego klimatycznego szaleństwa?

Maraton Londyński/ fot. Twitter
4

W niedzielę (23.04.2023) ulicami stolicy Wielkiej Brytanii pobiegli uczestniczy dorocznego Maratonu Londyńskiego. Zagraniczni goście musieli wnieść dodatkową opłatę w wysokości 26 funtów za tzw. ślad węglowy wytworzony w związku z ich przylotem na imprezę.

London Marathon Events połączyło siły z Radą ds. Odpowiedzialnego Sportu (CRS), aby zmierzyć wpływ wyścigu na środowisko. Uznano, że podczas dużych maratonów największy wpływ mają podróże. Opłata za emisję dwutlenku węgla, nałożona na zagranicznych uczestników, ma pomóc zrównoważyć emisje gazów cieplarnianych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodatkowo około 2500 biegaczy zrezygnowało z tradycyjnej koszulki wyścigowej w ramach londyńskiego programu Trees not Tees, który daje uczestnikom możliwość posadzenia drzewa.

– Zrównoważony rozwój stał się o wiele ważniejszy, niezależnie od tego, czy chodzi o uczestników, sponsorów, czy partnerów – powiedziała Kate Chapman, doradca maratonu. Celem organizatorów imprezy jest uzyskanie najwyższego certyfikatu „Evergreen” przyznawanego przez CRS.

Gdzie są granice tego klimatycznego szaleństwa i czy w ogóle są? Dodatkowa opłata, nakładana na uczestników maratonu w Londynie, to haracz za przemieszczanie się. Nie dość, że płacą za bilet lotniczy, to jeszcze muszą dodatkowo zapłacić za udział w imprezie, na którą przylecieli. To jest otwarcie drzwi do nałożenia takiego haraczu na uczestników różnych imprez masowych, a potem na wszystkich turystów. Czy następnym krokiem w tzw. walce o klimat będzie pobieranie opłaty za emisję CO2 od osób zwiedzających zamki na Loarą lub odwiedzających Disneyland?

Źródło informacji: Reuters

Zobacz też

Katarzyna TS: PiS jest za, a nawet przeciw

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Szaleństwo to delikatnie powiedziane. Jest to bandytyzm w całej okazałości

 2. Hammurabi mówi

  Berlin sparaliżowany. Terroryści mianujący się „ostatnim pokoleniem” blokują miasto a policja przy pomocy oleju i pędzelków pracowicie „odkleja” popaprańców.
  Ośmiuset spryciarzy, opłacanych przez sponsorów zarabiających na zielonym szaleństwie sieje w mieście paraliż komunikacyjny kpiąc w żywe oczy z bezsilnych obywateli. Trudno o bardziej wymowny obrazek pokazujący właściwości unii i jej patologię.
  Ta sama policja silna i bezwzględna wobec protestujących wobec unijnego szaleństwa „mącicieli porządku publicznego”, tu działa niczym troskliwi opiekunowie niesfornych przedszkolaków!
  A wystarczyłoby pogonić całe to towarzystwo, bądź pozwolić załatwić sprawę wściekłym kierowcom. W tym drugim przypadku problem ograniczyłby się do pozostałych na asfalcie resztek naskórka a sponsorom przyszłoby zwołać kolejnych „aktywistów”, bo ci dzisiejsi już by się do użytku nie nadawali bo moczenie lękowe by ich wykluczyło.

 3. Dumny Polak mówi

  Pomyslcie, przeciez te wszystkie produkty daloby sie tak samo zaoferowac wszystkim innym krajom w Europie i gdzie indziej, chcac jakoby wspomoc gospodarke i rolnictwo na ukrolandzie!

  Fakt blokowania mozliwosci zakupienia polskich produktow, jest wylacznie swiadoma metoda niszczenia podstaw zycia, doprowadzenie do powszechnej biedy i niemoznosci przetrwania naszego Narodu.

  Wedlug wszelkich oczekiwan, dojdzie wkrotce do nadejscia antychrysta, osoby, ktora ” znajdzie cudowne wyjscie”, z ” tego problemu” i wielu innych, oraz doprowadzi do zafascynowania jego ekstremalnie sprytnymi metodami, wielkiej masy oglupionych ludzi!

  Zmiany te beda jednak wylacznie pozorne i doprowadza do jeszcze wiekszej nedzy i niewoli swiata.

  Ostatecznym celem wszystkich tych poprzednich, biezacych i przyszlych karkolomnych procesow, wprowadzanych etapami przez jego wyznawcow i wspolpracownikow, jest obowiazkowe przyjecie chipa RFiD, jako jego ostateczny cel i z jednej strony zakpienie sobie z Dziela Naszego Stworcy, z drugiej, doprowadzenia do zbydlecenia nas wszystkich i pozbawienia nas godnosci ludzkiej, danej nam przez Boga!
  Pamietajmy, ze Jezus Chrystus nie przyjdzie powtornie, zanim na naszej ziemi nie pojawi sie antychryst!

  Niepojete! Ale oni wszyscy maja mnostwo czasu, aby ten swoj cel jak najdokladniej przygotowac.
  Proces ten byl czesto przepowiadany przez wieki, jeszcze przed nasza epoka historyczna i coraz bardzie mozna te elementy, w obecnych procesach, odnalezc!

 4. Dumny Polak mówi

  Przepraszam, ten moj tekst powyzej chcialem tematycznie wlasciwie wstawic w temat malin z ukropolu i blokowania odbioru naszych produktow rolniczych!
  Bardzo przepraszam!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.