ONZ domaga się delegalizacji Ruchu Narodowego, ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Członkostwo w tych organizacjach ma być traktowane jak przestępstwo

Marsz Niepodległości/ fot. twitter
41

Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej ONZ (CERD) przedstawił rekomendacje dla Polski w zakresie realizacji postanowień Międzynarodowej Konwencji z 1966 roku w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej. Rekomendacje znalazły się w raporcie opublikowanym 29 sierpnia 2019 roku. CERD zaleca m.in., aby Polska „zapewniła skuteczne wdrożenie prawa delegalizującego organizacje promujące lub nawołujące do dyskryminacji rasowej, takie jak Ruch Narodowy, Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Falanga, Szturmowcy, Niklot, Kongres Narodowo-Społeczny, Autonomiczni Nacjonaliści, Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność oraz polski oddział organizacji Krew i Honor”. Zażądano też zaostrzenia przepisów Kodeksu karnego w taki sposób, aby członkostwo w tych organizacjach było czynem karalnym („punishable offence”).

W swoim raporcie CERD powołał się na art. 13 Konstytucji RP mówiący o zakazie istnienie partii politycznych i innych organizacji „których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową”. Komitet ONZ wyraził niepokój z powodu „istnienia i otwartego działania” w Polsce organizacji, które – zdaniem CERD – „promują nienawiść rasową” oraz „publicznie eksponują symbole nazistowskie, faszystowskie i totalitarne”. Poniżej screen tego fragmentu raportu w języku angielskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
zalecenia CERD w sprawie delegalizacji organizacji w Polsce
zalecenia CERD w sprawie delegalizacji organizacji w Polsce

Komitet wezwał Polskę do podjęcia działania, które mają na celu zwalczanie mowy nienawiści, przestępstw motywowanych nienawiścią, przeciwdziałają uprzedzeniom i stereotypom względem mniejszości narodowych i etnicznych, migrantów i uchodźców. Zobowiązuje też Polskę do przeciwdziałania i monitorowania skali zjawiska underreportingu, czyli niedostatecznym zgłaszaniem organom ścigania przestępstw motywowanych nienawiścią. Pełna treść raportu CERD w języku angielskim TUTAJ.

Rekomendacje CERD to odpowiedź na raport złożony przez polski rząd, w którym zapewniono, że Polska podjęła skuteczne działania mające na celu przeciwdziałanie przestępstwom motywowanym nienawiścią i wzmocnienie systemu prawnego chroniącego przed dyskryminacją rasową. Co dwa lata państwa-strony Konwencji zobowiązane są do informowania o działaniach podjętych w celu uwzględnienia w prawie i w praktyce postanowień Konwencji i uwag Komitetu. CERD wystąpił o przygotowanie przez Polskę dodatkowych wyjaśnień w ciągu następnego roku. To działanie wyjątkowe, podjęte ze względu na sytuację w Polsce. Komitet podziękował Rzecznikowi Praw Obywatelskich za merytoryczny wkład i zaangażowanie w trakcie rozpatrywania przez ONZ sprawozdania Polski oraz wezwał Polskę do wzmocnienia współpracy między organami rządowymi a RPO.

przedstawicielki RPO z wiceprzewodniczącą komitetu CERD Gay McDougall/ fot. rpo.gov.pl
przedstawicielki RPO z wiceprzewodniczącą komitetu CERD Gay McDougall/ fot. rpo.gov.pl

Co ciekawe, wśród pytań, jakie członkowie CERD zadali polskiej delegacji podczas posiedzenie 6 sierpnia 2019 roku, znalazło się m.in. pytanie o efekty kontroli postępowań prokuratorskich prowadzonych w 31 sprawach dotyczących przestępstw z nienawiści, wskazanych w piśmie RPO do Prokuratora Generalnego. Chodzi o tzw. czarną listę Adama Bodnara, na której znalazł się również Jacek Międlar. W piśmie skierowanym do Prokuratura Generalnego Bodnar zaatakował Międlara w związku z jego wypowiedziami w latach 2016-2018 oraz stwierdził, że wygłoszone przez niego kazanie w Białymstoku „mogło wypełniać znamiona przestępstw publicznego nawoływania do nienawiści i publicznego znieważania osób narodowości żydowskiej lub wyznawców judaizmu”.

Mój komentarz: Lewica nie odpuszcza i konsekwentnie dąży do wprowadzenia w Polsce terroru ideologicznego likwidującego wolność słowa i penalizującego przynależność do partii i organizacji, którym przyklejana jest łatka nazistów. Komitet ONZ jest na tyle bezczelny, że domaga się nie tylko delegalizacji niewielkich, marginalnych ugrupowań, ale również partii Ruch Narodowy oraz stowarzyszeń organizujących Marsz Niepodległości. Nie trzeba być Einsteinem, żeby zgadnąć, kto przedstawił komitetowi CERD taki, a nie inny obraz polskich narodowców. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz wszelkiej maści „demokraci” ze szczujących na Polskę organizacji pozarządowych nie zasypiają gruszek w popiele.

Źródło informacji: rpo.gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Świat wg Bodnara – hołubić przestępców, wsadzać niewinnych

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  A pszinaleszność do Zakonu Synów Przymierza tieeesz?

  1. Robert B. mówi

   Tu z Żydopedii: „B’nai B’rith (BBI) (hebr. בני ברית; ang B’nai B’rith International; pol. Synowie Przymierza) – najstarsza nieprzerwanie działająca żydowska organizacja na świecie.”

   Pytanie: na jakiej zasadzie ZWĄCHUJE SIĘ towarzycho w B’nai B’rith?

  2. andzia mówi

   Oni działają jak mafia. O tych amerykańskich organizacjach mówiła dr Cresh Modelska- jedna organizacja należy do innej albo członkowie jednych są też w innych. Dobry przepływ informacji i łgarstw na zasadzie jedna baba drugiej babie…

 2. michu mówi

  Ciekawe na jakiej podstawie ONZ uznaje te organizacje za negatywne i się nimi zajmuje, a np lewicowe za pozytywne 😉 ? Chodzi o podstawę oficjalną. Przecież to chyba nie są organizacje rasistowskie tylko patriotyczne. Nasi przedstawiciele przy ONZ powinni to sprostować a wolni teoretycznie obywatele też chyba mogą wysłać jakieś sprostowanie kiedy oficjalne struktury w tej sprawie zawiodą 😉

  1. Robert B. mówi

   A na takiej zasadzie, że wszystkie nacjonalizmy „be”, tylko szithooooskhiiii tophy, pahtso tophy… Nie naoglądałeś się szmir o holokauście? Nie widziałeś, ile oniiii szeecieeeehpieeeeliiii? Chcesz, żeby to się powtórzyło?

  2. Robert B. mówi

   Jeżeli jesteś „przyzwoity”, to musisz paść przed nimi na ryja i wykonywać ich polecenia. Całe narody mają przed żydostwem się kajać. I to po wsze czasy!

  3. michu mówi

   No tak, ale to zdaje się jednak nieoficjalnie 😉

  4. Ftorek mówi

   Bodnar to zasrany zmyrd

  5. Arkadiusz mówi

   A to jest bardo proste do wytłumaczenia:
   Marsz Niepodległości – manifestacja prawicowa – zdecydowana przewaga uczestników płci męskiej
   czarny marsz – manifestacja lewicowa – zdecydowana przewaga uczestniczek płci żeńskiej
   a kto w onz-cie zadecydował że ten pierwszy jest zły, a ten drugi dobry? trzy kobiety! I masz odpowiedź.

  6. michu mówi

   No ale to chyba nie było oficjalne podane jako przyczyna ;). P.S. kobieta to nie zawsze znaczy feministka….;)

  7. andzia mówi

   „nasi” przedstawicie w onz to tylko nasi z nazwy. tak jak w msz.

  8. gdggdgd mówi

   organizacje patriotyczne, nie rasistwoskie? To wytłumacz to mojemu czarnoskóremu kumplowi z uczelni, którego pobiły te onrowskie zwierzęta w zeszły weekend

  9. Greg mówi

   Mich,
   w największym skrócie na Twoje pierwsze pytanie, gestapo NKWD i podobne organizacje były BARDZO patriotyczne. Zatem Twój argument tutaj o patriotyzmie nie trzyma wody… Pytasz jak ONZ zdecydowało że ci patrioci szerzą nienawiść i ksenofobie?
   Jezus kiedyś powiedział: „po owocach ich poznacie.”
   Ja jestem ponad 30 lat nad Pacifikiem i niewiele mam kontaktu z Polską rzeczywistością. Jak ja wyjeżałem to największym wrogiem Polski byli komuniści, teraz największym zagrożeniem dla Polski są sami Polacy! Jak to się stało, nie wiem…, za Gierka ludzie nie kładli się na ulicach aby komunikować się z Matką Boską, ten idiotyzm przywiózł do kraju na plecach PiS ! Tak jak polish jokes przycichły w latach 80-90tych to teraz spowrotem Polak stał się symbolem idioty ! Bardzo niesłusznie!!!, niemiej życie jest takie, że jeden zechla się na weselu a ludzie mówią że oni tacy są wszyscy. Prezyden Polski całuje resztki jakiś trupów często nieżyjący od setek lat, czy to jego hobby czy facet pierdolnięty, a może zbyt religijny…. może powinien iść w biskupowanie? Duda podobnie jak cała filozofia PiSowizny w Ameryce uważany jest za głąba do kwadratu! Trump który jest amerykańskim głąbem podobno pytał prezydenta Dude „ile kosztuje kość ogonowa jakiegoś świętego….”
   Inni mówią że pytał się prezydenta Dudy czy mają w Polsce krzesła…
   Teraz sam widzisz jaką opinie robi Polsce jej prezydent z jego biskupami…
   Może to w pełni nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie ale pamiętajmy, staram się…
   Przepraszam za stylistykę i ortografie bo mam trochę problemy tutaj, niemiej jak wspomiałem staram się….
   Miłego dnia

 3. Daniel mówi

  Proponuję członkostwo w lgbt zrobić karalne bo jest sprzeczne z naturą ludzka i szerzy dewiacje

  1. oPiSywanie PiSu mówi

   Ciekaw jestem z kim mieli dzieci synowie Adama? Z mamusią?
   To dopiero jest zgodne z naturą. No i ten gadający wąż.
   Miodzio.

 4. Konfederacja ma mój głos! mówi

  Nie ma w tym raporcie mowy o takich organizacjach jak: srantifa, komunityczna partia polski, sojusz lewizny demokratycznej, razem i inne komunistyczne odpady. Od patriotycznych organizacji wymienionych przez onz, niech się odpitolą. Najgorsze jest to, że wazeliniarski pis będzie te śmieszne rozporządzenia zlewaczałej onz wcielał w życie. Ciekawe jak im pójdzie z MW, ONR i z największą Ruchem Narodowym i stow. Marsz Niepodległości. Bodnar i ta jego banda antifiarek to jednak banderowsko-lewackie pomioty.

  1. oPiSywanie PiSu mówi

   Kolego konfederasto, coś ci się nazwy przekręcają.

  2. Titi mówi

   Nie sądziłam, że na tej stronie znajdę jakieś radosne informacje. Dzięki, bardzo mnie ucieszył ten artykulik.

 5. Łukasz mówi

  Nic tylko się cieszyć świetna informacja

 6. Zbigniew mówi

  Ci sami ludzie, z tej trzeciej rzadzacej sadowniczej (Trybunal w Karlsruhe) uniemozliwiaja rzadom w Niemczech delegalizacje skrajnie faszystowskiej partii NPD a w Polsce przywracaja na stanowisko Grsdorf.

  Inaczej to lewactwo jest skrajnym, tradycyjnym faszyzmem.

  Dodam, ze to nie jest jakis moj wymysl, jakis przypadkowy zbieg zdarzen lub jakas teoria, ale prosta suma dzialan.

  To wysmiewane Lewactwo przy pomocy Rosji, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Kataru i zydow, sorosow w kazdej chwili moze przybrac forme militarna, dlatego nie mozna smiac sie, wkurzac ze co to za glupole ale z przerazeniem oczekiwac na nastepne zdarzenia.

  Tak bylo z oligarchia wywolujaca I Wojne Swiatowa, potem z niemieckim SA.

  Wg mediow, mamy czuc sie jakos gorzej traktowani, bardziej zagrozeni a w rzeczywistosci zagrozenie dotyczy calej Europy, bez wyjatku – nie wiadomi kogo teraz los doswiadczy najgorzej – wcale nie jest pewne, ze nas Polakow.

  My tylko wyrazisciej widzimy to zagrozenie: co zostaloby z Rosji, jezeli nasi politycy przylaczyliby nas do Faszystowskiej Osi – kto wie do kogo nas przylacza teraz i co bedzie z reszta?

  Przeciez przed Kongresem Wersalskim odnawiajacym Polske wszyscy powaznie traktowali do kogo przylacza milionowa armie Polski i kto bedzie zniszczony.

  Europejczycy poddajacy sie tym lewackim ruchom, organizacjom, zyja nadzieja, ze to zagrozenie ich nie dotyczy, tak samo jak wladze SA „wyciete” w jedna noc.

  1. michu mówi

   Niemcy to państwo poważne, realizują swoje interesy i nie oglądają się na nic. Pozostałym państwom dają wytyczne różne agendy, komisje itp ;).

  2. Zbigniew mówi

   Placzliwych politykow natychmiast usuwaja – taki Wolf niby za darmowe sniadanie, Gauckie za watpliwosci wobec kondycji gospodarki – na nastepny dzien i Duda w ONZ mogl im naskoczyc – Duda a nie Bodnar.

  3. Zbigniew mówi

   Nie rozumiem, skad jest taka pewnosc, ze teraz Niemcy lub Rosja beda przeciwnikami Polski a nie sprzymierzencami ?

   Czyja to jest ta propaganda – czy tylko glupota – napewno?

   Ogarnijcie sie, wiec w tej Europie – Polscy politycy powinni im to ukazywac – pokazujac glupim narodom od czasu do czasu gola dupe, tak aby wrocil im rozum kto jest kim wsrod narodow.

   Tak, aby nie byli pewni dnia ani godziny.

   Jak bedziecie z nas Polakow robic zastrachanych dziadow, to nimi bedziecie sami: „Och jak nam biednym dokuczaja” o jejku, ajajaj „chcemy sie dorobic a one takie niedobre” – Na Niemcow mozna powiedziec wiele ale taka bodnar Roze Luksemburg wywiezli do lasu – nie wiecie tego?

 7. Jacenty mówi

  Niech zaczną walczyć z nacjonalizmem zaczynając od Izraela. W tej chwili jest to jedyne chyba państwo, gdzie nacjonalizm czyli syjonizm odgrywa aż taką rolę. Mają odwagę?

 8. as mówi

  Gdzie dowody ? Pomowienia zamiast dowodow maja dac prawo likwidacji calych organizacji ?

  1. buk mówi

   Zdjęcia z hajlowaniem nie wystarczą? Rasistowskie hasła na wszelkich marszach nie wystarczą? Jakie pomówienia? To są fakty!

  2. Greg mówi

   w największym skrócie na Twoje pierwsze pytanie, gestapo NKWD i podobne organizacje były BARDZO patriotyczne. Zatem Twój argument tutaj o patriotyzmie nie trzyma wody… Pytasz jak ONZ zdecydowało że ci patrioci szerzą nienawiść i ksenofobie?
   Jezus kiedyś powiedział: „po owocach ich poznacie.”

 9. Lewak, kolaborant niemiecki, żyd murzyn i gej. Zwolennik Tuska. Antyteista. mówi

  Te „organizacje” zrzeszające niezadowolonych ze swojego życia istoty, nie mają nic z patriotyzmem wspólnego. Jeżeli ONR i MW to organizacje „marginalne”, to liczebność tych okrutnych, przerażających i czyhających za każdym rogiem gejów, których się tak boicie, jest w zasadzie zerowa (btw co was obchodzi co ludzie robią w łóżku, pojąć tego nie mogę). Jakbym miał namalować obraz przedstawiający manipulację słowem i wybiórcze traktowanie faktów namalował bym logo tej strony.
  Nie pozdrawiam prawaków.

  A teraz po serii bluzg na tej stronie, idźcie grzecznie do budynku pełnego pedofili pomodlić się, żeby normalni ludzie was nie spotkali.

  1. charry mówi

   Heteryków g…no obchodzi jak inni realizują swoje popędy(jeśli są zgodne z prawem),to pederaści włażą ze swoimi wyrami w sferę życia publicznego i wymagają dla takiego działania akceptacji przy jednoczesnej pogardzie dla wartości,które od lat kształtują stosunki społeczne z chrześcijańskimi na czele.

 10. niki mówi

  Wykorzystują margines marginesu by zniszczyć, zohydzić, penalizować wszelkie organizacje mające na sztandarach patriotyzm i miłość do ojczyzny.

  „art. 13 Konstytucji RP mówiący o zakazie istnienie partii politycznych i innych organizacji „których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową”
  Więc czy pierwszym „ruchem” nie powinno być skierowanie pisma do polskiej prokuratury?
  Czemu nie interweniowała podczas rejestrowania organizacji ?
  * Ruch Narodowy 2012 rok
  * Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) 2012 rok
  * Młodzież Wszechpolska 2003 rok

  Gdyby chodziło o prawo to czy czasami odpowiednie instytucje nie powinny zainteresować się sprawą parę lat wcześniej?
  „Wafelki ułożone na torcie”
  Kto przy zdrowych zmysłach propagowałby narodowy socjalizm w kraju który tak wiele ze strony tej chorej ideologii wycierpiał?
  To margines, zgniłki które trzeba wywalić na kompost historii, bo przyjdzie jeden na manifestacje paparazzi weżnie go w kadr obiektywu i cała robota budowania wizerunku Polski na arenie międzynarodowej w …

  „A przed ucztą potrzeba dom oczyścić z śmieci;
  Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci!”

 11. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Zdelegalizowć ONZ!!!

 12. szczepan mówi

  ONZ idzie w ślady UE .Do czego dzisiaj potrzebne jest ONZ? Może mi ktoś wytłumaczy.

 13. Karina mówi

  ONZ opanowane przez pewną rasę. Hipokryci

 14. Ozzi mówi

  ONZ niech z Izraelem zrobi porządek, wynocha od Polski.

 15. Greg mówi

  Mi się wydaje że ONZ stara się ochronić Polskie od szamba katolicko-nacjonalistycznego. Niestety 40 lat temu komuniści byli największym wrogiem Polski, tu nie tylko chodzi o Targowice,* teraz pałeczkie przejeli ci błazny w norodowych szatach. Dlaczego powołując się na histori nie czerpią to co w niej najlepsze, Koscioszko, Boy- Źelenski czy nawet ten noblista elektryk. Dlaczego odrzucają się błotem które ma kilkaset lat. Nie zapominajmy roli kościoła katolickiego w nieszcxęściach jakie sprawił Polsce. Już Piłsucki twierdził że religia jest dla ludzi bez rozumu…
  * Warszawiacy przejęci duchem wolności i ratowania niepodległej Polski powieśili kilku tych tłustych biskupów przy wielkiej radości i oklaskach ludu stolicy! Samemu prymasowi kazali się otruć, co biedak usłuchał chociaż niechętnie… Podobno całą noc prymas „gadał” do Matki Boskiej ale bez skutku, Matka Boska mu nie pomogła, wprost przeciwnie powiedziała otwarcie: OTRUJ SIĘ ZDRAJCO ! Wprawdzie niechętnie i wyrywając resztki włosów z własnej głowy, facet posłuchał głosu Matki Boskiej i się otruł….
  Rano patrzą a tu trup, prymas zimny jak ryba wyjęta z lodówki….
  Takie były stosunki ludu Warszawy z episkopatem…
  Nie piszą o tym PiSowskie czytanki…?

 16. Stefan mówi

  Wasze tezy obrażają prawdziwych patriotów, którzy walczyli ongiś za wolność waszą i naszą. Organizacje prawicowe szerzą nienawiść. Jesteście podobni do nazistów z początku tego ruchu. Jak to się rozwija pocztajcie w książce Moczarskiego Rozmowy z katem.

 17. marini mówi

  Dlaczego wszyscy nas nie lubia?My najbardziej pokrzywdzeni i z kultura przekraczajaca najwyzsze poziomy
  swiatowe.Od zarania demokratyczni i tolerancyjni.Kochajacy wszystkich ludzi na swiecie bez wzgledu na kolor skory,orientacji religijnej i plciowej.Naszych domostw nie opuszczamy na krok,a jezeli juz zaistnieje potrzeba poprawy wlasnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej zachowujemy sie tylko poprawnie i z szacunkiem dla gospodarzy.Nasza kultura wzbogacamy wyzej rozwiniete kraje i uczymy ich jak moga usprawnic wlasna gospodarke.Nasza tolerancja mniejszosci narodowych do dzis moze byc wzorem dla kazdego czlowieka na swiecie.Dzieki naszej tolerancji do dzis zyja na swiecie Mazurzy,Slazacy,Lemkowie,Slowincy,Zydzi,Warmianie,Kurpiowie.Nasze ziemie byly zawsze w ich posiadaniu i z przyjemnoscia dawalismy im goscinnosc.Te dobre strony naszej histori sa tak znaczace,ze nie pozwalaja jakiemus tam ONZ na wtracanie sie w nasze sprawy!My Polacy mamy wlasna historie i bedziemy jej bronic.Do naszej histori nie potrztebujemy historykow a jezeli juz,to tylko tych, co pisza to co nam odpowiada!Po kazdej zmianie ideowej i politycznej bedziemy pisac ja na nowo i zmieniac ja wedlug potrzeb istniejacych!Nasze kazde pokolenie moze na nowo uczyc sie najnowszej histori!Kiedys trafimy do histori z historiami

 18. preczzbrunatnymi mówi

  Miejsce brunatnego g…wna jest w kloace

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.