Odprawił parodię mszy przed marszem LGBT. Usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych

parodia mszy przed marszem LGBT/ fot. screen
4

Przed marszem LGBT w Warszawie w czerwcu br. odbyła się parodia Mszy Świętej, którą „odprawił” Szymon Niemiec tytułujący się biskupem Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego. Taki kościół nie istnieje, ale to nie przeszkadza Niemcowi określać się jako „niezależny biskup katolicki”. Podczas „nabożeństwa” asystował mu mężczyzna z durszlakiem na głowie. W związku z „nabożeństwem” Episkopat wydał komunikat, w którym wskazał, że tego typu działanie ma znamiona bluźnierstwa.

ZOBACZ: Marsz LGBT w Warszawie: parodia nabożeństwa, żydowski blok i „stare k…y głosujące na PiS”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niemcowi oraz pozostałym „celebransom” postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu kultu w postaci Mszy Świętej. – Całość akt sprawy ma na tę chwilę 3 tomy, w tym 150 identycznych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przygotowanych przez portal Fronda.pl – informuje Niemiec na Facebooku relacjonując przebieg przesłuchania, na które został wezwany. Podkreśla, że nie jest to pierwsza msza, którą „odprawił” przed paradą równości.

Nabożeństwo przed Paradą Równości było zaplanowane i odbyło się dokładnie tak samo jak przez ostatnie 10 lat. Po dwunastu latach od diakonatu, dziewięciu kapłaństwa i siedmiu latach od sakry biskupiej, pomimo corocznego odprawiania liturgii przed każdą Paradą Równości, organy ścigania pod nadzorem narodowo-katolickiej władzy postanowiły w końcu się ze mną rozprawić – ocenia Niemiec w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Na Facebooku informuje, że albo prokuratura skieruje teraz oskarżenie do sądu, albo zdecyduje się na umorzenie sprawy. Za obrazę uczuć religijnych grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

Proszę Was wszystkich o dalsze wsparcie dobrymi myślami, modlitwą i innymi formami, gdyż mam głębokie przeczucie, że dla praw mniejszości, także religijnych, nastały w Polsce ciemne czasy – apeluje Niemiec na Facebooku. Samozwańczego biskupa wspierają organizacje LGBT, Kościół Latającego Potwora Spaghetti oraz Kongres Świeckości.

Źródło informacji i cytatów: Wprost, Facebook

Zobacz też:

Prokuratura uznała, że tęczowa aureola nie obraża uczuć religijnych. Umorzono postępowanie ws. profanacji wizerunku Matki Boskiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rins mówi

  Wydać go do więzienia obraził moje uczucia religijne i nie jest tolerancyjny wobec chrześcijan i w ogóle to h.mu w d.
  Psychol

 2. Buran mówi

  Tego ostatniego to nie. Na przyjemności nie zasłużył. Niech najpierw poniesie karę za bluźnierstwa i zniewagi których się dopuścił.

 3. klioes vel pislamista mówi

  Puszka z Pandorą

  Magister Paweł Rabiej („wykształcony sporo!”)
  Stwierdził: „Korwin PODBIJA dziś puszkę z Pandorą.”
  O tej „puszce z Pandorą” mówił już Wałęsa
  Tudzież z Samoobrony posłanka… (Lecz mięsa
  Pandory nie opisał dotychczas nikt smaku.)

  Magister Paweł Rabiej nie odczuwa braku
  Odczuć… Dlatego mówi: „WIDZIAŁEM okrzyki!”
  (Chodziło o Białystok, gdzie gender- wybryki
  Napotkały na opór.) Okrzyki WIDUJE
  I poznał smak Pandory, kto w UW studiuje?…

  Magister Paweł Rabiej nie słyszy, nie widzi,
  Ani nie czuje za to wszystkiego, co brzydzi
  W Wiśle normalnych ludzi. „Czajce” cóż dorówna?…
  Chyba tylko Michała Cessanisa gó…a!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.