Odnaleziono raporty Wojciecha Jaruzelskiego z akcji przeciw AK, NSZ i WiN

fot. youtube
15

Prof. Sławomir Cenckieiwcz poinformował na twitterze, że zostały odnalezione dziesiątki raportów sporządzonych przez Wojciecha Jaruzelskiego (gdy był on jeszcze kapitanem) opisujące akcje Ludowego Wojska Polskiego przeciwko żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego: „kpt. Jaruzelski: sprawozdawca z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN. Wielki dzień WBH. Znaleźliśmy dziesiątki jego raportów!”

O szczegółach prof. Cenckiewicz informuje na swojej stronie fb: „Dobry dzień… Trzeci tydzień przebijam się przez akta LWP związane z fizyczną likwidacją Żołnierzy Niezłomnych! Jest tego tysiące… No i dzisiaj – teczka po teczce – 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. A tam… setki stron z kpt. Wojciechem Jaruzelskim w roli głównej – krwawy sprawozdawca z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN. Znałem opis kilku sprawozdań z książki Lecha Kowalskiego, ale jest tego znacznie więcej! Z niektórych dopiero ściągamy te postkomunistyczne zapory w postaci gryfów tajności 🙂 Po 28 latach III RP! W każdym razie Kochani – mamy to!

I pomyśleć, że taki zbrodniarz miał państwowy pogrzeb, a Prezydent RP żegnał go słowami: „żegnam jednego z ostatnich symbolizujących trudny, a często tragiczny los pokolenia czasów powojennych, pokolenia głębokich, bolesnych podziałów, polityka, żołnierza, człowieka dźwigającego ciężar odpowiedzialności za najtrudniejsze i za najbardziej chyba dramatyczne decyzje w powojennej historii Polski”. Cóż Jaruzelski symbolizował i dźwigał w historii Polski? Poza ofiarami, które miał na sumieniu…”

Źródło: twitter, facebook

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anjagi mówi

  Cenckiewicz historyku : Czy te walki z przestępcami (m.in. z AK) były już po rozwiązaniu tej organizacji zbrojnej czy jeszcze przed jej rozwiązaniem?

  1. Miłosz mówi

   Anjagi, przestępstwem jest gloryfikowanie totalitarnego reżimu stalinowskiego. Przestępcami intelektualnym są więc ci, którzy w niezlomnych widzą nielegalnosc, czy przestepcze cele, aktywność.

 2. jacek mówi

  Dziadek Sławomira Cenckiewicza był UB-kiem,zbrodniarzem komunistycznym.Wcale nie był lepszy,ale o wiele gorszy,niż Jaruzelski.Cenckiewicz opluwa i atakuje wielu zacnych Polaków,takich jak prof.Wiesław Chrzanowski.

  1. Krzysztof Drzewiecki mówi

   Jaruzelski był matrioszką podstawionym agentem żydów którzy po rewolucji październikowej w Rosji przejęli władzę
   mordując sześćdziesiąt milionów Rosjan w raz z rodziną carską ciekawy jest fakt że matka i przyjaciele Jaruzelskiego po jego powrocie z Rosji sowieckiej podważali autentyczność osoby Jaruzelskiego do tego stopnia że matka w ostatniej woli zakazala Jaruzelskiemu uczestnictwa w swoim pogrzebie zresztą ostatnia wolą matki została spełniona gdyż ksiądz wyprosił rzekomego Jaruzelskiego z kościoła

 3. Stanisław mówi

  Ten wpis ukazuje,że p. Cenckiewiczto nie historyk, tylko hiena ogarnięta żądzą nienawiści. On nie jest bezstronny, powinien się zająć badaniem z czasów Mieszka I Tam nie narobi zamętu, chociaż….

 4. viper mówi

  Cenckiewicz, skończ już te swoje pełne nienawiści wypociny. Jestem w stanie zrozumieć, że starasz się wybielić takim postepowaniem, ale od śp. Pana Prezydenta gen. Wojciecha Jaruzelskiego powinieneś się w delikatny sposób odczepić. Jak osiągniesz tyle co On, wtedy możemy zacząć jakąkolwiek rozmowę.

 5. ania mówi

  Ale mamy trolli na portalu. Żeby jeszcze dzisiaj stawać w obronie szeregowca J. to trzeba być niespełna rozumu.

 6. Teresa mówi

  To tak,wg komentarzy to mieliśmy świętego w naszych szeregach,św Jaruzela,uuuu,zwalamy figury w kościołach,wstawiamy popiersia Jaruzela 😛

 7. dax mówi

  Wszyscy piszący dobrze o tym zbrodniarzu muszą być dobrze indoktrynowani ,lub głupi i nie wiedzą co piszą.

  1. WOJTEK mówi

   BRAWO,JARUZELSKI TO TRUP HISTORII,KAT NAD KATY RÓWNY STALINOWI I BERII WSPÓLNIE.POZDRAWIAM.

 8. franek mówi

  Widzé po wpisach ponizej ze jeszcze mamy w Polsce duzo tego gow.a ktorego trzeba sié pozbyç potrwa to troché ale bàdzmy dobrej mysli

 9. J24 mówi

  Mnie tylko zastanawia, na ile to są dokumenty dotychczas nieznane. Bowiem o zbrodniczej działalności w tym czasie wiadomo od dawna, jak to pokazał choćby film „Towarzysz generał” Brauna

 10. Miro mówi

  No który z was, tu piszących ma dziadka, babcię, innych członków rodziny, umaczanych, we walkę z podziemiem antykomunisycznym?!
  Przyznać się!

 11. iiwo mówi

  Znalazło się jak zawsze kilku oszołomów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.