Odmawiali Różaniec. Brutalnie wtargnęła policja i wyprowadziła księdza [WIDEO]

Ks. Woźnicki wyprowadzany przez policję / Fot. YouTube
45

Sprawę byłego salezjanina księdza Michała Woźnickiego przedstawiałem Państwu kilka miesięcy temu w felietonie pt. „Ks. Michał Woźnicki i jego konflikty” (PRZECZYTAJ). W jego sprawie zająłem także jasne stanowisko. Ks. Woźnicki to suspendowany duchowny, który na skutek poleceń zarządcy oraz niechęci ze strony byłych współbraci, cały czas mieszka w domu zakonnym salezjanów. Tam w pokoju odprawia nabożeństwa i Msze Święte w tzw. rycie trydenckim. Na modlitwy przychodzi garstka przyjaciół.

Wczoraj (18.10.2020) ks. Woźnicki odprawiał Mszę Świętą oraz nabożeństwo różańcowe w pokoju (sic!). Tradycyjnie modlitwa była rejestrowana kamerą, by później film opublikować w sieci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pod koniec modlitwy różańcowej uzbrojeni policjanci przyszli pod drzwi, gdzie odprawiano nabożeństwo. Gdy śpiewano pieśń na zakończenie modlitw do pokoju wparowali funkcjonariusze policji. Domagali się wylegitymowania księdza i jego przyjaciół, którzy – powtarzam – spotkali się w prywatnym pokoju.

Duchowny nie zamierzał oddawać się w ręce policji i nadal, przed Najświętszym Sakramentem, odmawiał modlitwy w języku łacińskim. Po kilku minutach, duchownego ubranego w sutannę, komżę, stułę i kapę, brutalnie wyniesiono z pokoju i załadowano do policyjnej „kabaryny”. Nagrania z zajścia zamieszczam poniżej.

Należy dodać, że sprawa mieszkania księdza Woźnickiego w domu zakonnym u salezjanów cały czas jest procedowana przez sąd w Poznaniu. Sprawa nie została rozstrzygnięta. Mieszkający w domu salezjaninim stwierdził (TUTAJ), że w domu zakonnym są osoby przebywające na kwarantannie, a w związki z tym, obecność postronnych jest łamaniem przepisów. To ma usprawiedliwić akcję przeprowadzoną przez policję.

Komentarz: Teraz czekam jak polska policja, za zaleceniami Mariusza Kamińskiego, zamiast do pokoju wtargnie do synagogi i meczetu. Myślę, że już następnego dnia wasi kumple będą latać z tekturowymi transparentami #JeSuisUnPolicierPanie. Starczy im odwagi? Zaznaczam raz jeszcze to co niektórym może umknąć! Policja wparowała do POKOJU ex-salezjanina. Nie do kościoła. Do pokoju, w którym ten spotkał się z przyjaciółmi na modlitwę! Przykro stwierdzić, ale za okupacji postępowano podobnie. Tylko zamiast na komendę wywożono do celi lub obozów. A to wszystko w wigilię męczeńskiej śmierci ks Jerzego Popiełuszki.

Skrót nagrania:

Całe nagranie:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Artamator mówi

  to przerażające, no cóż Chrystus też miał swoich oprawców…

  1. Profesor mówi

   Chrystus przede wszystkim nie dał sobą gęby wycierać, jak czynił ów zawieszony ksiądz

 2. Krzysztof mówi

  Gdzie EPISKOPAT! Brawo salezjanie właśnie pokazaliście swoje prawdziwe oblicze kapłaństwa. Czy to jakaś nowa ewangelia miłości? Kogo!? Na pewno nie Jezusa. Najpierw gazem a potem nasłać policję? Strach pomyśleć co będzie kiedy w gronie rodziny będę chciał pomodlić się na różańcu. Tak COVID doprowadził do prania mózgu!!!

  1. xcv mówi

   o to to to dobrze enapisane

  2. Profesor mówi

   Byle oszołom może sobie Jezusem Chrystusem mordę wycierać? W Kościele obowiązuje cnota posłuszeństwa, Krzysiu,

 3. verizanus mówi

  To na pewno był prywatny pokój?? Nie przypadkiem teren salezjanów???

  1. mieciu mówi

   a co za różnica? jesli to pokój, czy nawet teren Salezniajów… od kiedy jest obowiązek noszenia szmaty na ryju przy spotkaniach ze znajomymi ?

  2. verizanus mówi

   Tu chodziło o coś innego. Zdaje się zajmował teren salezjanów będąc już USUNIĘTYM z ich grona. To zdaje się sami salezjanie wezwali policję bo nie mogli sobie poradzić z uzurpatorem.

  3. Alek mówi

   Tak, z uzurpatorem, ktoremu na imie Jezus Chrystus, a mieszka sobie bez pozwolenia w tabernakulum na terenie salezjanow.

  4. verizanus mówi

   Z tego co wiem z tabernakulum Zbawiciela nikt z policjantów nie usunął.

 4. YWANDA mówi

  To otwarta prowokacja pol-ino-WC-ow ! W W-aw-ie planuje socha-plug drewniany 'ora’ oranie pod NWO-zasiew w sabat przed niedziala Chrystusa Krola (przed Vaticanum II) a w Poznaniu w dniu Ks, Popeluszki wrzuconego do Wisly a w czasie wypowiadania slowa 'benedicta’=laski pelna=laskawa rzucaja sie na Ks. Woznickiego; SKANDAL ! Sluby Lwowskie w Katedrze MB Laskawej i dziedzictwo Wazow z kraju Swea= Svealand, Uppland i Poland jako P(Biblia)=ust kraj. Benedicta w szwedzkim to ben=kosc, dikta=pisac wiersz czyli kod Warsa i Sawy a vissla=gwizdac.. czyli polinoWCy walcza ze Stella Maris z Santiago de Compostella i jej owocem=fructus. Benedyktynom podziekowac za te ukryte perly slowne bo frukta(S)=bac sie, jag=ja a ställa=postawic.. P-znan i poznac sie na nich ! Chca wywolac ruachawke (hawa nagle) by byl rozlew krwi ale tym razem zbliza sie ich koniec; wiersz to kod na wie R=glowa i Sz=zeby czyli pospolite RuSzenie przeciw okupantom ! Wie nic i wieniec Apok. 3:11 ! Kto G i kto baba Jaga ? Fru((S)=Pani)ktos) ? Fruktos to cukier z owocow ! $£odka

  1. Paweł mówi

   Według mnie Policja nie ma prawa tak bez podania przyczyny wtargnac i zareagować w taki sposób, ciekawe czy było to pomieszczenie prywatne czy też nie. A na noszenie miseczek raczej chyba nie ma żadnej ustawy więc też nie mają prawa wlepiac mandatów. Jak były wybory to minister zapewniał że wirusa nie ma, że jest bezpiecznie, wyjdzie starsi ludzie i zaglosujcie,a teraz sami wynoszą obywateli. I nakaz i mandat😑

 5. Krzysztof mówi

  Gestapowcy z Orłem na czapce .To musi być przewrót , żydokomunę siłą od władzy odsunąć.

 6. Anna mówi

  Przerażające, Salezianie upadliście na dno! Mam nadzieję, że grosza złamanego od ludzi nie dostaniecie.

  1. verizanus mówi

   Dlaczego?? To ks. Wierzbicki zdaj się wystąpił najpierw przeciw salezjanom a nie odwrotnie.

  2. verizanus mówi

   Woźnicki miało być 😉

 7. Republikanin mówi

  Tak wygląda stan wojenny II.

 8. Mirosław mówi

  Dzisiaj w Poznaniu,jutro w dowolnym miejscu Polski.szatan ma swój czas.Tylko z Panem Bogiem możemy wszystko.Jeżeli dobrzy ludzie nic nie czynią to zło rośnie w siłę.OBUDZMY SIĘ!!!!

 9. Hammurabi mówi

  Fakt, w maju temat był już poruszany i wówczas się wypowiedziałem.
  To, co się dzieje teraz, jest – niestety – potwierdzeniem słuszności moich słów.
  Jesteśmy bowiem świadkami bezpardonowej egzekucji praw przez tych samych ludzi, którzy jakże często nawołują do „miłosierdzia”, „pokory” i „szczodrobliwości” ale „żałując za grzechy” biją się w cudze piersi.
  Ks. Woźnicki aspiruje do palmy męczeństwa a jego byli współbracia stracili twarz a być może i znacznie więcej.
  Zacytuję siebie…
  „Od wieków fałsz, interesy polityczne i żądza władzy, na ołtarzu której owi „bracia najmniejsi” a pośród nich i Polacy, byli składani w ofierze setki i tysiące razy.
  Wiara w Boga pozostała. Wiara w intencje Kościoła już nie bardzo”.
  A na ironiczne pytanie o termin wtargnięcia policji do synagogi i meczetu, odpowiedź brzmi: nigdy.
  Nigdy dlatego, że Muzułmanie i Żydzi o interwencję policyjną nigdy nie poproszą.
  Ot choćby krakowski skok przez płot niejakiego Schudricha z 2019 roku, spowodowany pogryzieniem się Żydów z sekty Chabad Lubawicz i żydów z Gminy Wyznaniowej…
  Czy ktoś wołał tam policję???

  1. verizanus mówi

   Dlaczego salezjanie mieliby stracić twarz z tego powodu??? To chyba raczej W TYM PRZYPADKU zwolennicy ks. Wożnickiego. Z tego co wiem to on bezprawnie zajmował pomieszczenia zakonu 😉

  2. Hammurabi mówi

   Pośrednio odpowiedź jest w ostatnich słowach mojego komentarza.
   Salezjanie zachowali się – według mnie – jak dzieci w piaskownicy. Kościół ma swoje prawa więc jego słudzy powinni je znać i przestrzegać.
   Skoro jednak prawa nie można wyegzekwować, trzeba się chwycić innych sposobów. Owszem, jednak zatrzymanie księdza (obojętnie czy suspendowanego czy nie) w czasie modłów, do tego dopuścić do publikacji nagrań z takiego wydarzenia to strzał w stopę, zwłaszcza w Polsce. Ks. Woźnicki przestał być Salezjaninem – dobrze. Dostał propozycje działalności gdzieś indziej – jeszcze lepiej. W świat jednak poszedł przekaz brutalnego potraktowania księdza w szatach liturgicznych.
   Na podobnych zasadach można urządzić jakiś policyjny „zajazd” na inne miejsce lub kogoś innego…
   Ot choćby na Grzechynię i jej gospodarza, bo Dziwiszowi robi kuku.

  3. verizanus mówi

   Media i tak by pokazały co chcą i tak. Przekaz można zmanipulować 😉 Z Grzechynią jest inna sprawa, bo zdaje się to akurat jest teren PRYWATNY a nie kościelny.

  4. Hammurabi mówi

   Ale wrzask jaki o „samowolkę budowlaną” w Grzechyni…
   Inaczej mówiąc zgodnie ze starym powiedzeniem o psie i kiju, każdy możliwy pretekst jest dobry.
   A media…
   Mediom z zasady nie wierzę. Zwłaszcza „polskojęzycznym” mediom, bo póki co tych prawdziwie polskich nie widać.

 10. Profesor mówi

  Po pierwsze, nie w czasie Mszy Świętej. Jest to suspendowany ksiądz, nie mający nawet prawa odprawiania nabożeństw. Po drugie, usunięto go na prośbę samych Salezjanów, nie miał prawa przybywać na terenie zakonu.

  Pięknie manipulujecie, ludzie nie sprawdzą i będą krzyczeli, że to znowu terror Covidowy. Wstyd tak kłamać.

  1. Tylko magister.... mówi

   Jeśli jesteś „profesorem” to chyba takim jak Hartman na Jagiellonce. Tytuł dawał ci Jaruzelski czy Kwaśniewski, a może Bolek? Nie rozumiesz podstawowych zasad prawa!
   Policja nie ma prawa wtargnąć do prywatnego mieszkania! To mieszkanie jest za klauzurą więc obowiązuje KONKORDAT. Poza tym nie ma znaczenia, czy ksiądz jest suspendowany, bo to także sprawa kościelna!
   Mnie i wszystkich wcześniej się wypowiadających, których „profesorek” krytykuje, bulwersuje zasadnicza sprawa: w czasie modlitwy, żołdacy w mundurach Policji agresywnie interweniują i napadają klęczącego kapłana ( a choćby nawet świeckiego w czasie modlitwy!). To, że ten zepsuty do szpiku kości zakon wzywa do tego Policję i pozwala na bezczeszczenie obrzędu religijnego jest SKANDALEM na skalę światową!
   Osobiście nawet gdybym miał rozkaz zastosować siłę, to nie potrafiłbym tego zrobić wobec sprawowanej liturgii (nie ważne, czy kanonicznie nieważnej!), bo miałbym wewnętrzny opór związany z Wiarą w Boga!
   KEP powinien zareagować w obronie modlitwy i obrzędów religijnych! Brak reakcji może zaskutkować podobnymi interwencjami w czasie prawnych kanonicznie obrzędów! Już niedługo przy takich pastuchach!
   Teraz zamiast zaprotestować wobec takich zachowań Policji biskupi prześcigają sie w tym który z nich wprowadzi w swojej diecezji bardziej drakońskie restrykcje odstręczające ludzi od Kościoła i Chrystusa!
   Paruzja tuż tuż….

  2. Hammurabi mówi

   Nie mógłbyś wykonać takiego rozkazu, boś prawy człowiek.
   To nawet nie jest sprawa wyznania a efekt istnienia w głowie wartości, wpajanych przez rodziców i krystalizujących się dzięki doświadczeniu życiowemu.

  3. alek mówi

   Suspendowany ksiadz jest ksiedzem i odprawiana przezen Msza Sw.jest wazna, nawet jesli nie bylby on godny jej sprawowac. Zatem najpierw sprawdzic, a potem gardlowac, Panie Profesorze. Tak, to jest terror i jest bez znaczenia czy kowifowy czy nie. Zabojstwo x. Popieluszki tez bylo terrorem, choc wladza miala tysiac wymowek usprawiedliwiajacych mord, ktore to wymowki w Toruniu przed sadem slyszelismy.

  4. verizanus mówi

   Zdaje się policja nie internweniowała w czasie Mszy WAŻNEJ A ale NIEGODZIWEJ (taki jest skutek suspensy). Wydaje się, że salezjanie i tak długo cierpliwe tolerowali uzurpatora, który chyba jednak nie wykazywał chęci poprawy…;)

 11. Magenta mówi

  Ojojoj ale brutalne wtargnięcie 😂😂😂
  Dzień dobry, dowody osobiste poprosimy. Kurde, brutalność najbrutalniejsza 😂😂😂 patologia katolicka się poddała bo okazuje się że też ich prawo obowiązuje. Brawo dla policji

  1. Piotr mówi

   magenta, ty patologia lewacka zapewne, że tak cię to raduje. Pierwsza byś ryja darła pokrako, jakby do synagogi policja weszła, oj darłabyś ryja jak to biednie mniejszości prześladują, że rząd „faszistoski” itd. Na skłot won a nie tutaj na strony włazisz, patologio komusza!

  2. anonim mówi

   Spieprzaj syjonistyczny trolu

 12. Egil mówi

  Nie potrzeba synagogi ani meczetu, Przypomnijcie sobie jak usiłowano zatrzymywać sodomitów. Po samochodach policyjnych skakali, a policja udawała, ze deszcz pada.

  1. Andrzej mówi

   ten Egil z Sagi o Egilu?

  2. Paweł mówi

   Według mnie Policja nie ma prawa tak bez podania przyczyny wtargnac i zareagować w taki sposób, ciekawe czy było to pomieszczenie prywatne czy też nie. A na noszenie miseczek raczej chyba nie ma żadnej ustawy więc też nie mają prawa wlepiac mandatów. Jak były wybory to minister zapewniał że wirusa nie ma, że jest bezpiecznie, wyjdzie starsi ludzie i zaglosujcie,a teraz sami wynoszą obywateli. I nakaz i mandat😑

  3. anonim mówi

   W PRL nawet zomo miało więcej przyzwoitości bo nie odważyło się wtargnąć do kościołów. Kaczorze ty syjonistyczna kreaturo udawajaca Polaka, gdzie te twoje prawo i sprawiedliwość. Ś.P. Andtzej Lepper powiedział prawdę o was i o waszej agenturalnej partii, dlatego go zamordowaliście.

 13. AntyPO🔯PiS mówi

  Brawo socjaliści z PiSrael-a! 👎 Skończycie, jak wasi przyjaciele z PO. Z tą małą różnicą, że jak do władzy dojdzie prawdziwie polska i antykomunistyczna PRAWICA z Konfederacji, to traficie za kraty razem ze swoimi sojusznikami z PO i SLD.
  Będzie dla postkomunistycznego lewactwa z koszernego POPiS-u i SLD zorganizowana „NORYMBERGA” ! Odpowiecie za wszystkie przestępstwa!

 14. Andrzej mówi

  warto zobaczyć całe nagranie, dostępne w internecie, niesłychana profanacja, kolejna już w wykonaniu pisowskiej policji… powoli PiS odsłania swoje prawdziwe oblicze…… ciekawe co na to Episkopat? skąd biorą sie tacy policjanci? w jakich rodzinach się wychowali? porażające

 15. Henryk mówi

  To nie policjanci, to tylko pachołki gudłajskie.

 16. Kazimierz mówi

  Bandyci zamaskowani udający Policję , bo przecież Policja przestrzega prawa , a oni je pogwałcili , to wymaga interwncji Kaczyńskiego , bo to jemu podlegają służby odpowiedzialne za porządek prawny. Żądam wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do tych bandytów co napadli księdza w prywatnym pomieszczeniu bez wyroku sądu.

  1. anonim mówi

   To są tacy sami ,,policjanci” jak te bandziory nasłane przez sutryka, którzy metalowymi pałkami bili patriotów w listopadzie 2019 r. we Wrocławiu.

 17. Jarosław mówi

  Sowiecka, okupacyjna, bandycka „władza”.
  Mam nadzieję, że prędzej czy później poniesie za wszystkie przestępstwa sprawiedliwą karę. Moze nawet zostanie wyeliminowana jak inne tego typu kreatury.

 18. wilk mówi

  PRAWDZIWE OBLICZE POLSKIEJ POLICJ,GDYBY TO SAMO ZROBILI W MECZECIE I WYPROWADZILI IMANA TO GLOWY BY IM SCIETO,I GDZIE JEST KACZYNSKI,MORAWIECKI,DUDA PREZYDENT KATOLICY JAK SAMI SIEBIE OKRESLAJA?

  1. anonim mówi

   Policja w Polsce to była w II RP teraz jest zomo szkolone przez mossad.

 19. anonim mówi

  Dlaczego te milicyjne mendy, bolszewickie pomioty nie wtargneli wiosną do Leżajska, jak parchy urządzili sobie libacje z okazji powędrowania do piachu ich cadyka. Obowiązywało wtedy nawet zakaz wychodzenia do lasu. Cóż parchów się bali nawet dotknąć, bo to jakby wsadzić ręce do gniaza szerszeni.

 20. Jerry Roberts mówi

  Dalej głosujcie GŁUPCY na przestępczy antypolski POPiS to każdego z was wyciągną z domu i pobiją bez powodu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.