Odlot premiera Morawieckiego: minister rolnictwa to współautor sukcesu w rozwiązywaniu problemów wsi

protest AgroUnii na Placu Zawiszy/ fot. twitter Natalia Żyto
5

Rolnicy alarmują, że sytuacja polskiego rolnictwa pogarsza się z dnia na dzień. Kiepskiej jakości żywność z zagranicy zalewa polski rynek. Polska żywność wysokiej jakości jest z niego wypierana, a rolnicy stali się zakładnikami zagranicznych sklepów wielkopowierzchniowych. Na ulicach Warszawy odbywają się kolejne protesty rolników, co postanowiła wykorzystać Platforma Obywatelska i złożyła w wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Owszem, jest to hipokryzja, ale chyba jeszcze większą hipokryzją jest wystąpienie premiera Morawieckiego, który z mównicy sejmowej piał z zachwytu nad dokonaniami obecnego ministra.

Premier Morawiecki stwierdził, że „wieś wreszcie odnalazła sobie właściwe, godne miejsce w obszarze polskiej gospodarki, polskiego społeczeństwa i polskiego rozwoju”. Oświadczył też, że minister Ardanowski i jego poprzednik, minister Krzysztof Jurgiel „są współautorami tego sukcesu”. Zdaniem premiera, Ardanowski doprowadził do tego, że choroba ASF została po raz pierwszy ograniczona, Polska odzyskuje rynki zbytu dla wołowiny, a polskie rolnictwo staje się coraz bardziej nowoczesne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mogę obiecać jedno, że nie tylko chcemy i będziemy wspierać polskie rolnictwo, ale polskie rolnictwo musi i staje się coraz bardziej fundamentem zdrowej polskiej gospodarki. Polskie rolnictwo staje się coraz bardziej nowoczesne i m.in. jest to ogromna zasługa ministra Ardanowskiego – powiedział premier Morawiecki.

Tak wygląda odlot premiera Morawieckiego: zdesperowani rolnicy protestują na ulicach, minister Ardanowski nazywa ich „wielką pustką intelektualną”, a premier ogłasza sukces. Wniosek o wotum nieufności został oddalony głosami 233 posłów wobec 170 głosów „za” i 20 wstrzymujących się. „Ogromnie zasłużony” minister Ardanowski może dalej rozwijać skrzydła na odcinku zwijania polskiego rolnictwa.

Źródło informacji i cytatów: pap

Zobacz też:

AgroUnia rozdaje jabłka. Kołodziejczak wyjaśnia jak niszczone jest polskie rolnictwo [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Polską rzadzą ludzie, którzy Polski i Polaków nienawidzą, prawdziwe plemię żmijowe, synagoga szatana.

 2. zyzio mówi

  Ani chybi – to jakieś światy-rzeczywistości równoległe!

 3. Piotr mówi

  może ten kretyn uwierzył w propagandę kurskiego?

 4. Janusz I mówi

  Ardanowski to kiepski minister.

 5. z-k mówi

  Ów protest Agrounii to chyba już ostatni lub jeden z ostatnich krzyków rozpaczy polskiej wsi, która zwraca uwagę na zawalanie polskiego rynku mięsem z zarażonych terenów Litwy, z Ukrainy (gdzie nikt niczego nie bada) i z przeterminowanych rezerw państwowych Zachodu a jednocześnie likwidowaniem polskiej produkcji, z bezprawiem obcych właścicieli przetwórni. Chłopska własność ziemi pozostała już jedyną ostoją polskości i chyba postanowiono to zmienić mianując ministrem rolnictwa historyka holokaustu, stałego uczestnika ceremonii zapalania chanukowych świeczek i zacieśniania przyjaźni……….Biednaś Polsko zaprzańców pełna

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.