Odlot! Koalicja Obywatelska przedstawia projekt uchwały o stanie kryzysu klimatycznego [WIDEO]

konferencja prasowa KO/ fot. screen
10
SKLEP-WPRAWO.PL

Gdy Konfederacja walczy o zwiększenie kwoty wolnej od podatku, czyli zostawienie więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków, Koalicja Obywatelska lansuje tezy klimatycznych oszołomów wykorzystywane przez klimatycznych hochsztaplerów do drenowania kieszeni podatników. Podczas czwartkowej (21.11.2019) konferencji prasowej w Sejmie posłowie tego klubu poinformowali, że złożyli poselski projekt uchwały ws. stanu kryzysu klimatycznego. Szczegóły projektu przedstawiła posłanka Urszula Zielińska (Zieloni).

Proponujemy trzy główne postulaty w ramach tego projektu. Po pierwsze, aby Sejm RP przyjął wspólne stanowisko, że Polska znajduje się w stanie kryzysu klimatycznego. To stanowisko byłoby zgodne z aktualnym stanowiskiem nauki. Po drugie, aby przyjąć bardzo szybko pakiet działań w kierunku wyjścia z tego kryzysu klimatycznego. Po trzecie, żeby przyjąć wspólną datę docelową dojścia do neutralności klimatycznej. My ambitnie proponujemy, żeby to był rok 2040. Jesteśmy otwarci na debatę i chcemy dyskusji w tej sprawie na forum Sejmu – powiedziała Zielińska.

Koalicja Obywatelska zapowiedziała też powołanie komisji ds. klimatu, która miałaby być partnerem dla ministerstwa ds. klimatu. – Docelowo chcielibyśmy powołania rady klimatycznej złożonej z niezależnych ekspertów, która ustali kroki, jakie należy podjąć , by transformacja społeczna oraz gospodarcza, energetyczna w Polsce dokonała się w kierunku rozwoju energii ze źródeł odnawialnych oraz odejściu od paliw kopalnych – powiedziała posłanka Małgorzata Tracz (Zieloni).

Poseł Bartłomiej Sienkiewicz (PO) pochwalił premiera Morawieckiego za utworzenie ministerstwa ds. klimatu. – Skoro jest ministerstwo ds. klimatu to znaczy, że z klimatem jest problem, a nie dobrostan i naszymi inicjatywami, uchwałą i komisja, chcemy wspomóc rząd w tych działaniach – powiedział Sienkiewicz.

Mój komentarz: Inspirator podpalenia budki pod rosyjską ambasadą zabrał się teraz za walkę o klimat w towarzystwie panienki, która twierdzi, że przekop Mierzei Wiślanej spowoduje, iż wody z rzek spłyną do morza i to wywoła suszę w Polsce. Poważnie! Taki argument przeciw inwestycji przedstawiła posłanka Zielińska na antenie Radiowej Jedynki. Czyżby nie wiedziała, że – jak wyjaśnił to prezydent Komorowski – woda ma to do siebie, że się zbiera, a potem spływa do Bałtyku? I to spływanie ma miejsce bez względu na to, czy Mierzeja jest przekopana, czy nieprzekopana.

Bajdurzenie o konieczności oparcia energetyki na OZE w celu zatrzymania zmian klimatycznych komentowałam wielokrotnie, ale napiszę po raz kolejny – to utopia, która doprowadzi do blackoutów i ubóstwa energetycznego. A klimat i tak będzie się zmieniał tak jak zmienia się od 4,5 miliarda lat.

Podsumowując: najlepszą ilustracją idiotyzmów o stanie kryzysu klimatycznego, wygłoszonych podczas konferencji prasowej KO, jest kiwająca się z boku posłanka Klaudia Jachira występująca w roli paprotki. Tyle dobrego, że przynajmniej ona nie wygłosiła żadnych „mądrości”.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Żenada! Minister ds. klimatu promuje Gretę Thunberg i prezentuje bawełniane siatki na zakupy [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. moranka mówi

  wiecej już nie trzeba wiedzy czym jest pis. polecam film Bajka o Grecie i złym. dwutlenku. Zobaczcie jakie kłamstwo nas pochłania to jest to samo co gender i LGBT. koszmar że już ten rząd w to wierzy czeka nas zguba czego objawem jest powrót lewactwa do sejmu.

  1. Sebastian mówi

   Te zięby mają kryzys wylasowania mózgu

 2. Robert mówi

  Ludzie ! Oglądajcie reklamy,jak trzeba płacić bezgotówkowo,czym jeździć mamy.Rzecz nie mieści się w pogladzie,tylko we wszędobylskim prądzie.Mózg,komputer,smartfon zawsze wierny,Peugeot,Renault,Volkswagen pancerny,Opel.Czwarta Rzesza przechodzi na prąd,pieszcąc
  usraelską ropę.W USA ciągle szewiki po sześć litra,byłem dlatego idę tym tropem.

 3. Robertt mówi

  Chcę kupić pilarkę Stihl,ale po Polsku jaki jest dil?Czy będę antyklimatyczną gnidą $światową,jak se kupie piłe od niemca spalinowo?

 4. Robert mówi

  Chcę,marzę o niemieckiej pilarce Stihl,ale O wyrocznio,jaki jest dil?Czy zostanę gnidą międzynarodową,jak se kupie piłe spalinowo?

 5. Sybilla mówi

  4,5 miliarda lat??????? To klimat istniał na długo przed stworzeniem świata!!!!!!!!

 6. robert mówi

  1-Trzy dni w Polin. 2-Zaskakująca wolta Grzegorza Brauna? | wolna-polska.pl

 7. erka mówi

  Ciekawe jak różne komisje i szczyty poprzez znaczną konsumpcję energii i emisję CO2 związaną z ich działalnością wpływają na ocieplenie klimatu? :DDDDDDDDDDDDDDDD. Ps. Wiedza i pani jahira czy sienkiewicz? No jakoś dziwnie to wyglada.

 8. Maciej mówi

  Po tej kadencji dla tych wariatów psychiatria będzie musiała ustalić nową jednostkę chorobową: klimatopresja, lub zaburzenia kompulsywno-klimatyczne.

 9. Zak mówi

  A wiec PO-PiS jest prawdziwy skoro nawet Sienkiewicz z PO przytula sie do PiS-owskiego idioty z Min.Klimatu..
  Jak sam mowi, ze z klimatem musi byc problem, skoro nawet PiS utworzyl takie ministerstwo, a wiec trzeba cos robic. Nie wiedza jeszcze co maja robic, ale ministrowie i cala biurokracja beda strzyc pokorne owieczki dojac potezna kase, aby uchronic ich od „katastrofy klimatycznej”. Wtedy klimat napewno sie poprawi.
  K….a czy w tym kraju oprocz KONFEDERACJI zyja jacys POLACY, czy tylko stado niewolnikow polskojezycznych zarzadzane przez PiS-owskich oszustow z namaszczenia przez gubernatora zydowskiego Jonny Danielsa??? Raz sierpem, raz mlotem, gonic cala, PO-PiS-owska cholote.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.