Od września dzieci ukraińskie w Polsce będą się uczyć historii na podstawie „komponentu” przygotowanego przez Ukraińców!

Ukraińskie dzieci w szkole
20

Wiceminister edukacji Joanna Mucha zadeklarowała, że w polskich szkołach ukraińskie dzieci będą uczone m.in. języka ukraińskiego i historii na podstawie tzw. komponentu ukraińskiego, przygotowanego przez stronę ukraińską. – Nie jesteśmy zainteresowani polonizacją ukraińskich dzieci – zadeklarowała Mucha.

Chciałaby pani, aby dzieci ukraińskie w Polsce mogły się uczyć języka ukraińskiego. Rzeczywiście coś takiego pani zapowiedziała. Czy nie lepiej byłoby, gdyby zamiast tego uczyły się np. angielskiego? Koszt prywatnej godziny języka angielskiego to około 70–100 zł. A ile będzie kosztować nauka ukraińskiego? – spytała Muchę red. Beata Lubecka. W odpowiedzi wiceminister przekazała, że dzieci mogą się uczyć języka ukraińskiego w polskich szkołach już dzisiaj, a jeśli chodzi o objęcie ukraińskich dzieci obowiązkiem szkolnym, to będzie to miało miejsce od września tego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Język ukraiński był oferowany i będzie oferowany w polskiej szkole. Natomiast strona ukraińska zaoferowała nam, że dla swoich dzieci przygotuje tzw. komponent ukraiński, który będzie obejmował historię, geografię, literaturę. I będą to realizowali we własnym zakresie. Wydaje mi się to bardzo fair ofertą, skorzystają na pewno obie strony. My nie mamy takiego zamiaru, żeby polonizować dzieci ukraińskie. To nie jest nasz zamiar. Chcemy, żeby dzieci ukraińskie zostawiły swoją tożsamość ukraińską, ale jednocześnie były dobrze wyedukowane, bo część z nich po prostu zostanie w Polsce – mówiła Joanna Mucha.

Co to oznacza? Oznacza to, że z pieniędzy polskich podatników, będzie opłacana kozacko-hajdamacko-banderowska wersja historii, gdzie mordercy Polaków są uznawani za bohaterów.

Wiceminister Muchę odsyłamy do powstającego filmu Jacka Międlara pt. „Sąsiedzi” (strona poświęcona filmowi – TUTAJ). Film powstanie także w wersji ukraińskiej. Obejrzyjcie zwiastuny – TUTAJ. WESPRZYJ PROJEKT – tutaj.

Joanna Mucha u Beaty Lubeckiej:

Zobacz:

SĄSIEDZI. Oficjalne zwiastuny filmu dokumentalnego Jacka Międlara o ukraińskim ludobójstwie na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Shadow mówi

  Boże widzisz i nie grzmisz. Ludu widzisz i nic nie robisz jak zdrajcy plują ci w twarz.

 2. Bestia mówi

  Bachory ukraińskie, czyli potomkowie bandery nie muszą się uczyć polskiego i nie muszą być polonizowane. One muszą stąd wyjechać na zawsze! Tego g. już za wiele! Mój sąsiad powiada, że musimy prosić Putina o pomoc… Nie przypuszczałem, że dożyję tak podłych czasów… Że potomkowie wymordowanych polskich rodzin będą utrzymywać potomków zbrodniarzy i ludobójców a oni jednocześnie będą nam pluć w twarz. To dzieło PiSu i obecnych krętaczy.

 3. Andrzej mówi

  Mało tego. Ten Owad, na pytanie ile to będzie kosztowało, odpowiada jak Mateusz zapytany o cenę chleba. Mąci, kręci, odpowiada wymijająco, ale nic na temat pytania jakie będą koszty

 4. Hammurabi mówi

  „Była działaczką Unii Wolności”… „Współtworzyła i koordynowała projekt „Akademia Janusza Palikota”…
  Teraz dalej miesza w „unijno-wolnościowym” stylu.
  Jako „ministra” sportu (tak kazała się nazywać „w trosce o dobro kobiet”) w całej krasie pokazała swoją indolencję i to nie tylko oficjalnie potwierdzając istnienie trzeciej ligi hokeja na lodzie w Polsce.
  Ot taki żarcik oddający potęgę jej intelektu:
  Igrzyska Olimpijskie w Polsce. Otwarcie. Minister Mucha zaczyna czytać przemówienie:
  – O, o, o, o…”
  podbiega przerażona asystentka i mówi:
  – Pani minister, to są kółka olimpijskie. Tekst zaczyna się poniżej…
  Teraz wiadomo dlaczego tak rozgarniętego „naukowca” i „nauczyciela akademickiego” oddelegowano na tak ważny odcinek!

 5. Buran mówi

  Ale za to jak pięknie i żałośnie p. Mucha śpiewała „nie pucz, kiedy odjadę” w czasie ciamajdanowej okupacji sali sejmowej. Klękajcie narody🤣🤣🤣

 6. Michu. mówi

  To lrzechodzi ludzkie pojęcie, jak antypolska jest władza Tuska. Komponent banderowski w szkołach, bo o to tylko chodzi, prawdziwej historii zbrodni UPA powinni dowiqdywać się młodzi Ukraińcy, może chociaż vzęść ruszyłoby sumienie i wyrzeklibyi y się ohydnych bandytów zwanych na Ukrainie bohaterami. Wczoraj wielka propaganda aborcji w sejmie. Kraj idzie ku zagładzie demograficznej, ale dla lewaków najwiekszym dobrem jest aborcja . Tak jakby alkoholikkwi radzić zwiększoną ilość wódki. Wypad z polskich szkół z banderyzmem!

 7. W K mówi

  @Michu Sumienie? Ukraińców? Ten sposób myślenia doprowadzi Polaków do zguby.

 8. Tak to widzę mówi

  Konkretnie to nazwisko tej pani i tylko tej pani, kojarzę z owadami smakujące to co już zbędne w organiźmie. A to co robi jest pełne smrodu moralnego. A skoro jej to odpowiada, to chyba trafiłem.

 9. Logika mówi

  To co mówi „ministerzyca” Mucha to jest totalny paradoks;
  Cyt. „My nie mamy takiego zamiaru, żeby polonizować dzieci ukraińskie. To nie jest nasz zamiar. Chcemy, żeby dzieci ukraińskie zostawiły swoją tożsamość ukraińską, ale jednocześnie były dobrze wyedukowane, bo część z nich po prostu zostanie w Polsce”
  Każdy kraj który przyjmuje imigrantów stawia sobie m.in. za cel aby zasymilowali sie z krajem w którym sie osiedlają a nie tworzyli odrebna grupe etniczna tak jak powiedzmy czynili to w Polsce żydzi. Takie podejście to perfect recepta na przyszłościowe rozróby w kraju na tle etnicznym (chyba ze o to chodzi)
  Az nie chce mi się wierzyć ze taka „robacznica” bez podstaw wiedzy na temat jak funkcjonuje społeczeństwo, piastuje funkcję ministra. Ach, przecież to Polska a „Polskosc to nienormalnosc” i już mamy odpowiedź na wszystko

 10. Buran mówi

  PYTANIE RETORYCZNE: czy na zasadzie symetrii, dzieci Polaków mieszkających na Ukrainie też mogą uczyć się w polskich szkołach lub klasach z językiem i programem nauczania polskim??????

 11. Hammurabi mówi

  @Logika
  W tym szaleństwie jest metoda!
  Nie po to wrogie Polsce fundacje i stojący za nimi geszefciarze inwestowali latami w promocję kompletnych i doskonałych kretynów, by teraz zrezygnować z wpływów w sejmie, senacie, rządzie i samorządach.
  Popatrz co się dziać zaczyna!
  Powszechnie uznawani za dewiantów wszelkiej maści maniacy bezkarnie włażą z buciorami nie tylko do przestrzeni publicznej ale uzurpują sobie prawo do obowiązkowej społecznej akceptacji ich degeneracji, pod groźbą medialnego – póki co – linczu.
  Gówniarzeria wpatrzona w ekrany swoich smartfonów dostała prezent w postaci braku konieczności odrabiania zadań a szkoły powoli zamieniają się w miejsca pobytu dziennego, gdzie poprawność światopoglądowa powoli acz nieustannie, zżera i tak wątłe kręgosłupy moralne młodzieży.
  „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – słowa Zamoyskiego są aktualne ponadczasowo a przy takiej „hodowli” – bo o wychowaniu mowy być nie może – dzisiejszej młodzieży, bez nauki patriotyzmu, wpajania poczucia własnej wartości i dumy jako Polaków, pozbawieniu podstawowej wiedzy o zbrodniczej przeszłości dzisiejszych sąsiadów Polski, przyszłość Rzeczpospolitej będzie opłakana albo nie będzie jej wcale!

 12. Negro mówi

  Przecież to celowa krecia robota obliczona na skłócenie Polaków i Ukraińców. Później wystarczy jakaś prowokacja i wybuchnie jakiś konflikt. Ewentualnie Ukraińcy zostaną wykorzystani przez którego z naszych dawnych zaborców do zagarnięcia swoich dawnych ziem. Temu samemu służy promowanie Ślązaków czy Górali jako odrębnej grupy narodowościowej.

 13. adam mówi

  To ze ona sobie cos tam ustaliła z tą drugą nie oznacza ze tak też będzie. Przykre jest to ze głupi ludzie próbują zarządzać mniejszością mądrych i myślą ze mniejszość mądrych będzie wykonywać decyzje wydane przez głupich. Bałbym sie nawet zabrać ją do mycia garów bo mogalby sobie nie poradzic .

 14. Negro mówi

  @Adam
  Ona nic sobie nie ustaliła, bo te „nasze” władze to bez zgody ich mocodawców z Berlina, Brukseli, Waszyngtonu czy Tel Aviwu to najwyżej sobie pierdnąć mogą. Ktoś gdzieś to postanowił, a słudzy narodu ………………. (wstaw wybraną opcję) wykonują.

 15. Hammurabi mówi

  @Negro
  Nie można bardziej napełnić pełnego naczynia. Polaków i Ukraińców bardziej skłócić się już nie da. Mówię tu o Polakach a nie polskojęzycznych kundlach gotowych dla doraźnego zysku bądź poklasku na każde draństwo.
  Ten element edukowany w „duchu i po linii”, wolny od refleksji i poczucia wstydu nie zdaje sobie sprawy, że również stanie się obiektem ataku zaraz po uzyskaniu przewagi liczebnej Ukraińców nawet tej lokalnej tak, jak to miało miejsce w czasie bestialskich zbrodni na naszych rodakach.

 16. Kamil mówi

  Vice monster Mucha…. I wszystko jasne. Kiedyś będąc minster sportu zapytała się kto wybrał drużyny Legii i Lecha do rozgrywania finału pucharu polski.
  Ona jest dla siebie zagrożeniem a co dopiero dla innych

 17. Dumny Polak mówi

  Zadnego zblizenia!
  Pogarda, pogarda i jeszcze raz- POGARDA!
  Perfidne, zwyrodniale chachlackie mordercze badziewie!
  Splunac i szybko isc dalej! Ich wszystkich tak, czy owak, wnet, za ich banderowski bandytyzm, szlag trafi!

 18. Dymitr Ogonowski mówi

  Władza służy banderowcom, nie tylko przeciw Rosji. Chcą, by wewnątrz Polski byli wychowywani banderowcy. Dlaczego władza jest taka? Jaki ma w tym interes? Tu przyznam, że nie wiem. Tacy, jak Joanna Mucha, mogą to robić ze zwykłej głupoty. Jednak to jest element ogólnej polityki władz. Możliwe, że chcą się zabezpieczyć na przyszłość. Pewnie nie wykluczają, że w przyszłości Polacy przejrzą na oczy i propaganda tvn i im podobnych nie będzie już działać. Dlatego chcą mieć w Polsce świadomych banderowców, by na nich się mogli opierać.

 19. Mieczysław mówi

  Jacyś popierdoleńcy wybrali w końcu takich polityków. Nie wiecie, czy to nie byli czasem Marsjanie?

 20. Demokryta mówi

  Świetne komentarze! Ukry nie miały by nic do gadania, gdyby nie nasze Owady i zdrajcy i agenci! Ta idea -„przepraszam, że żyję i wybaczam” wykastrowała i zrobiła z Polaków niewolników…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.