Od kandydatów do bierzmowania ksiądz wymagał oświadczenia ws. strajku aborcjonistek. Lewackie media zawyły, a kuria wydała oświadczenie

Oświadczenie do bierzmowania
3

Media podniosły larum ws. duchownego z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej (woj. małopolskie, diecezja rzeszowska), który od trzech kandydatów do bierzmowania wymagał specjalnego oświadczenia ws. „strajku kobiet”, tj. postulatów sprzecznych z zasadami wiary katolickiej i zdrowym rozsądkiem. Bez podpisania się pod nim młodzież nie zostanie dopuszczona do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Lewackie portale piszą o „oburzającym oczekiwaniu księdza”, „rozkazie podpisywania lojalek” oraz „szantażu”.

Bierzmowanie to jeden z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. W Kościele katolickim w Polsce najczęściej przyjmowany przez młodzież w wieku 16 lat. Jest zarówno umocnieniem jak i potwierdzeniem wyznawanej wiary, którą bierzmowany winien głosić słowem i codziennym życiem. Nie ma nic zatem zaskakującego w tym, że ksiądz wymaga od młodzieży jasnej deklaracji w sprawach, które w przestrzeni publicznej uległy drastycznej relatywizacji i stanowią istotną część doktryny Kościoła. Reakcja lewackich mediów na roztropne i ewangeliczne postępowanie duchownego, jest niczym skowyt Mefistofelesa na widok krzyża.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na łajdackie publikacje demoliberalnych mediów, które razem z internautami na duchownym z Ropnicy Polskiej wieszały psy, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała oświadczenie.

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie ws. przygotowania do bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej

1. Do sakramentu bierzmowania w Kościele Katolickim mogą i powinny przystępować tylko te osoby, które akceptują prawdy wiary i zasady moralności przez niego głoszone.

2. Za przygotowanie do sakramentu bierzmowania w poszczególnych parafiach odpowiadają księża proboszczowie. Jednym z ważnych elementów przygotowania do sakramentu bierzmowania jest weryfikacja spójności między deklarowaną wiarą kandydatów a podejmowanymi decyzjami i ich zachowaniem. 

3. Proboszcz parafii w Ropicy Polskiej, w związku z wątpliwościami czy owa spójność występuje u trzech osób z grupy przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania, poprosił je o złożenie pisemnych deklaracji potwierdzających ich wybory moralne. Dzięki temu pomógł im podjąć decyzję o przystąpieniu do sakramentu bierzmowania nie tylko w sposób wolny, ale także bardziej świadomy, co zasługuje na uznanie.

ks. Piotr Steczkowski
kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Oświadczenie do bierzmowania
Oświadczenie do bierzmowania

Przeczytaj także:

Żydzi z nadreprezentacją we władzach USA!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. AntyPO✡PiS mówi

    I takich katolickich 💕 kapelanów nam potrzeba w Polsce!

  2. Krzysztof mówi

    No i bardzo dobrze! Takie deklaracje dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania powinny być w każdej parafii. A lewactwo zrobiło z tego sensacje jakby nie wiedzieli na czym polega ten sakrament. Albo będę mężnie wyznawał i bronił swojej wiary albo będę jej przeciwny – przykazaniom i głosił proaborcyjne poglądy na ulicach z piorunem na mordzie. Nie da się jedno z drugim pogodzić.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.