Ocalony z Holokaustu opluwa Polaków przy okazji rocznicy Powstania w Getcie: polski nacjonalizm jak nazizm

Marian Kalwary/ fot. screen
15

Na nic wszelkie gesty przyjaźni ze strony polskich władz. Na nic czapkowanie Żydom i deklaracje „kochajmy się”. Na nic żółte żonkile upamiętniające rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Znalazł się sposób, żeby przy tej okazji opluć Polskę i Polaków i przyrównać nas do niemieckich nazistów.

Metoda jest bardzo sprytna: polska korespondentka Associated Press przeprowadza wywiad z Żydem ocalonym z getta przez Polaków i efekt wygląda tak: „Kalwary mówi, że jest przerażony widząc przemoc w dzisiejszym świecie i to, co – jak zapewnia – jest w Polsce wzrostem takich samych poglądów nacjonalistycznych, które doprowadziły nazistowskie Niemcy do rozpoczęcia II wojny światowej i Holokaustu – poglądów, które już dawno zostały potępione i wydawały się zapomniane. „Jestem przerażony odrodzeniem się faszyzmu i nacjonalizmu i widzę, że nacjonalizm jest gloryfikowany i stawiany na piedestał, jako coś szlachetnego – mówi Kalwary. „Nacjonalizm mylony jest z patriotyzmem.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wywiad przeprowadziła Monika Ścisłowska. Ocalonym, który polski nacjonalizm przyrównuje do nazizmu, jest 87-letni Marian Kalwary. Oczywiście, ten fragment wywiadu znalazł się w artykule w Times of Izrael dotyczącym polskich obchodów rocznicy wybuchu Powstania w Getcie.

Krótko mówiąc, nie kijem go, to pałką. Żydzi konsekwentnie dorabiają Polakom gębę nazistów i współsprawców Holokaustu szykujących się do kolejnej rzezi. W zaistniałej sytuacji polskie władze powinny wysłać jasny i czytelny sygnał: na nic plucie, szkalowania i kłamstwa. Nie ma mowy o realizacji bandyckich roszczeń żydowskich!

Dlaczego tego sygnału nie ma? Dlaczego ustawa reprywatyzacyjna trafiła do sejmowej zamrażarki? Dlaczego polskie władze rakiem wycofują się z nowelizacji ustawy o IPN? Dlaczego?

Źródło: apnews.com, timesofisrael.com

Przeczytaj też

Katarzyna TS: Przegraliśmy wojnę o prawdę. Rozdziobią nas żydowskie kruki i wrony

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Lena mówi

  jakie to smutne ze niektorzy ludzie ktorzy zostali ocaleni od cholokaustu , pluja jadem na Polske , nie maja zadnego wstydu aby mowic prawde jak wiele polskich rodzin ratowalo zydow narazajac wlasne zycie i zycie wlasnej rodziny.

  1. Hammurabi mówi

   Są potwierdzeniem tezy, ze Żydzi to nie ludzie. To istoty wyzute z podstawowych ludzkich odruchów, takich jak wdzięczność, współczucie, wyrozumiałość, empatia, że o honorze nawet nie wspomnę. To, co robią „ocaleni” to jedynie ułamek tego, co czynili ich przodkowie i co czynią potomkowie. Póki na swej drodze nie napotkają na pięść, póty będą ręce wyciągnięte w geście przyjaźni traktować jak słabość i okazję do przyrodzonego sobie działania.

 2. Cezary mówi

  Dziś natrafiłem na ten portal. Dużo ciekawych wiadomości czego nie uświadczymy na innych. Brawo!

 3. jurek55 mówi

  Pod filmami na youtube i anglojęzycznymi tekstami o religii i nowym święcie upamiętniającym holocaust nalezy życzyć wszystkim „happy holocaust!”. Jest to tak samo dwuznaczne jak „polskie obozy śmierci” i będzie działało żydom na nerwy. Formułka z życzeniami utworzona na podobieństwo happy easter, happy hanukkah itp.

 4. Pan Kracy mówi

  „…Dlaczego?”

  Czyżby dlatego, że rządzi partia Populizm i Socjalizm pana Kalksteina? A może uroszczenia żydowskie na ~65 mld $ są dawno ugadane, tylko trzymane w tajemnicy przed „narodem tubylczym” (copyrajt by Michalkiewicz)? Czy Polska stanie okoniem, czy dalej będzie czapkować mięsistonosym zuchwalcom, to bez znaczenia – PiS nas sprzedał na kilka pokoleń do przodu.

  O tych uroszczeniach – cicho sza!, o groźnej ustawie amerykańskiej – Act S.447 (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST) – cicho sza! Ostatnio były obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w „Amerykańskiej Częstochowie” (Czestochowa Doylestown Pensylwania) – też milczano, a był to pretekst, by Polonusi pisali listy do „swoich” kongresmanów, by nie głosowali za JUST-em. A u nas rząd milczy i tzw. totalna opozycja też nie uderza tym w rządzących – pełna zmowa milczenia „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”. Nawet „antysystemowi” kukizowcy o tym milczą. Tacy z nich antysystemowcy…

  Polityka historyczna niemiecka (dość odpowiedzialności za wojnę, poszukajmy winowajcę zastępczego, np. Polskę) i polityka historyczna żydowska (obojętne skąd, szmal musi płynąć) są zbieżne.
  A jak eksploatować holokaust aż do końca świata? Podpowiedział to Szewach Weiss (tzw. przyjaciel Polski): ofiary, wiadomo – były, ale ilu Żydów wskutek tego się nie urodziło!
  To chyba jasne, że liczba ofiar holokaustu z roku na rok będzie rosła w postępie geometrycznym!

  1. ymh mówi

   To nie Populizm i Socjalizm, a Polin i Soclalizm

 5. Piotrx mówi

  „Jestem przerażony odrodzeniem się faszyzmu i nacjonalizmu i widzę, że nacjonalizm jest gloryfikowany i stawiany na piedestał, jako coś szlachetnego – mówi Kalwary. „Nacjonalizm mylony jest z patriotyzmem.”

  I znowu ten „faszyzm”

  … Jeszcze w 1926 r zdecydowano , że agentura Kominternu na całym świecie ma zwalczać Polskę i Polaków pod hasłem „walki z faszyzmem”

  20 maja 1926 roku politbiuro KC WKP(b) na tajnym posiedzeniu na Kremlu postanawia

  „Rozpocząć bezpośrednią kampanię demaskującą Piłsudskiego wraz z jego rządem zaznaczając że Piłsudski w rzeczywistości utworzył jednolity front z faszystami do walki z robotnikami i chłopami”

  Potem została wprowadzona kolejna dyrektywa Stalina

  Dyrektywa Stalina dla bolszewików i lewaków w PRL-bis: „Nazywajcie ich faszystami…”

  http://www.bibula.com/?p=28947

  …Już po egzekucji polskich oficerów, w 1943 r. ukazała się stalinowska dyrektywa, która zalecała: „Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”……

  ….Faszyzm narodził się we Włoszech po I wojnie światowej jako antydemokratyczna doktryna polityczna i społeczna (wywodząca się z socjalizmu), odwołująca się do silnego kultu państwa i jego przywódcy (wodza), głosząca potrzebę stosowania państwowego terroru w celu unicestwienia wszelkich “wrogów”. Choć przeciwstawiał się propagandowo komunizmowi, był mu nadzwyczaj bliski, można powiedzieć, że stanowił drugą stronę tego samego, lewicowego medalu. Na ogół utożsamiany był również z niemieckim narodowym socjalizmem (nazizmem), który stał się jego skrajną odmianą. Zarówno faszyści, jak i szczególnie naziści nie widzieli jednak nic złego w ścisłej (a nawet bardzo ścisłej) współpracy z komunizmem, choć werbalnie przeciwstawiali się temu kierunkowi jako groźnej konkurencji w zdobywaniu i utrzymywaniu władzy…….

 6. Piotrx mówi

  „Czy Żydzi byli i są faszystami oraz nazistami?” – Marian Kałuski

  „….Na forum „Gazety Wyborczej” (7.12.2005) ktoś podpisany „bladatwarz” poruszył sprawę flirtu Żydów włoskich z faszyzmem Benito Mussoliniego.
  Internauta napisał m.in.: ,,Ostatnio w Los Angeles natknąłem się na materiały archiwalne potwierdzające zadziwiającą symbiozę ideologiczną Żydów w z buńczucznym, imperialistycznym (Etiopia!) wodzem włoskich faszystów.
  Ów flirt trwał aż do roku 1938, kiedy to pod narastającą już wcześniej presją Hitlera jego kamrat z Półwyspu Apenińskiego zmienił zdecydowanie front…”.

  Widać, że w zorganizowanej akcji w obronie zaatakowanego dobrego imienia Żydów rzucono się na „bladątwarz”, wyśmiewając go i żądając dowodów na to co napisał.
  Z niewiadomych powodów chyba nie mógł tego zrobić – obronić się przed wdeptaniem go w ziemię.

  Interesując się głęboko sprawami żydowskimi postanowiłem sam udowodnić, że to nie żaden antysemityzm, a tylko udowodniona ponad wszelką wątpliwość prawda, że byli i są Żydzi, którzy byli w szeregach i na usługach włoskiego faszyzmu, niemieckiego hitleryzmu i rodzimego żydowskiego faszyzmu/hitleryzmu.

  Np. sprawę udziału Żydów w faszyźmie włoskim omawia m.in. Nicholas Farrel w artykule „It happened in Italy too”, który ukazał się w znanym tygodniku londyńskim „The Spectator” z 7.12.1996 roku. Farrel pisze, że na 47 000 Żydów we Włoszech w 1938 roku 10 000 należało do partii faszystowskiej, a więc prawie każdy dorosły Żyd/mężczyzna był jej członkiem!

  Wierną kochanką Mussoliniego była Żydówka Margarita Sarfatti.

  Izraelscy faszyści kahaniści za wzorem faszystów włoskich (noszących czarne koszule) noszą żółte koszule; za: Tony Walker „Israel’s Right on the rise” The Age 18.9.1984.

  O Żydach faszystach we Włoszech pisała również Ruth E. Gruber w artykule „Fears over Berlusconi as PM” w australijskim tygodniku żydowskim „The Australian Jewish News” 6.5.1994.

  Co więcej, żydowski tygodnik wydawany w Berlinie „Die Weltbuhne” w 1932 roku pisał o podobieństwie syjonizmu do hitleryzmu (nazizmu): za: D. Prager and J. Telushkin „Why the Jews? The reason for antisemitism” New York 1983; autorzy tej książki są Żydami.

  Porządny Żyd Rachel Merhav powiedział, że odrzuca syjonizm gdyż jest to „podobnie jak hitleryzm” ideologia faszystowska; za: „Jewish board confuses people” The Age 5.2.1979.

  Dlatego niektórzy finansjerzy żydowscy w Ameryce (jak np. dom bankowy Huhn, Loeb & Co.) wspierali kampanie wyborcze Adolfa Hitlera do parlamentu w 1930 i 1932 roku; za: Karlheinz Deschner „Moloch. Krytyczna historia Stanów Zjednoczonych” Gdynia 1996.

  W 1940 roku żydowska organizacja terrorystyczna Stern Gang w Palestynie, dowodzona przez późniejszego premiera izraelskiego Icchaka Szamira, zaoferowała współpracę hitlerowskim Niemcom w walce z Wielką Brytanią; za: „Dateline” SBS-TV (Australia) 9.11.1991.

  Judenraty i żydowska policja w gettach w okupowanej przez Niemcy Europie współpracowała z hitlerowcami przy zagładzie innych Żydów; za: m.in. Hannah Arendt „Eichmann in Jerusalem” New York 1963.

  Warto tu wspomnieć także, że były wiceprezes izraelskiego Sądu Najwyższego Haim Cohen twierdził, że ideologia żydowskiej skrajnej prawicy jest nazistowska (a więc hitlerowska); za: „Fears of civil war” The Australian Jewish News 18.3.1994.

  Natomiast głośny izraelski akademik, prof. Yeshayahu Leibovitz przestrzegał przed wzrostem tendencji nazistowskich w państwie żydowskim; za: „The Australian Jewish News” 26.8.1994.

  Premier Izraela Menachem Begin był nazywany „małym Hitlerem”; za: Piotr Jendroszczyk „W cieniu Gwiazdy Dawida” Warszawa 1990.

  Pochodzenia żydowskiego Mieczysław Grydzewski, znany jako redaktor „Wiadomości Literackich”, w swej książce „Silva rerum” (1994) pisze, że izraelski minister spraw religijnych i główny rabin Tel Awiwu Untermann był zwolennikiem wprowadzenia w Izraelu niektórych hitlerowskich ustaw norymberskich!

  Po wojnie Izrael wykorzystywał niektórych niemieckich SSmanów jako szpiegów pracujących dla Mossadu, jak np. płka Otto Skorzennego; za: „The Sunday Age” 24.9.1989.

  W żydowskim „Starym Testamencie” jest tyle nienawiści rasowej (tam po raz pierwszy spotykamy się z tym co dzisiaj nazywamy czystkami etnicznymi – dokonywanymi przez Zydów!!!), włącznie z ideologią „narodu wybranego”, która jakże jest bliska hitlerowskiej ideologii wyższej rasy!

  75 Żydów czy pół-Żydów zajmowało wysokie stanowiska w hitlerowskim Wehrmachcie, z których pół- Żyd Erhard Milch był wicemarszałkiem lotnictwa, prawą ręką Hermanna Goeringa; za: „Hitler turned blind eye to Jewish officers: historian” The Age 3.12.1996 – „The Age” jest wielkim dziennikiem wydawanym w Melbourne, a jego redaktorem naczelnym był Żyd Michael Gawenda.

  Poza tym dyrektorem Depertamentu Europy Wschodniej hitlerowskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych był Żyd R. Meyer; za: Jan Szembek „Diariusz…” Londym 1964;

  Oficjalnym biografem Adolfa Hitlera i partii hitlerowskiej NSDAP był Żyd Erich Joechberg; za: „Adolf z rodu Abrahama” Przekrój 14.11.1993.

  Prezydent USA J. Carter w wywiadzie telewizyjnym powiedział, że premier Izraela Begin, wzorując się na hitlerowskiej teorii rasowej, uważał Palestyńczyków „prawie za podludzi”; za: Doyle McManus „Begin sees the Palestinians as almost sub-human, says Carter” The Age 5.10.1982.

  Dla wielu ludzi żydowscy osadnicy w Hebronie są odpowiednikiem Serbów dokonujących czystek etnicznych w Bośni; za: Yossi Klein Halevi „The Jews of Hebron” The Australian Jewish News 28.7.1997.

  Dlatego prezydent Chorwacji Franjo Tudjman wyraził opinię, że żydowska brutalność wobec Palestyńczyków upoważnia do określenia tej brutalności mianem „żydowsko-hitlerowskiej”; za: „Wastelands – Historical Truth” 1989.

  Żadne powyższe źródło informacji nie może być uznane za antysemickie.
  Wydawany w Melbourne (Australia) dziennik „The Age” był zawsze i jest prożydowski i proizraelski; miał redaktorów Żydów.
  Tym bardziej antysemickimi nie są tygodnik żydowski „The Australian Jewish News” i książki pisane przez patriotycznych Żydów.

  Żydzi (mowa o narodzie, a nie o pojedynczych Żydach, wśród których – tak jak w każdym innym narodzie – są ludzie dobrzy i źli, mają we krwi skrajne ideologie, właśnie jak syjonizm, faszyzm, hitleryzm i komunizm (stąd się wziął popularny termin „żydokomuna”).

  Wyższość moralna nad innymi narodami, którą Żydzi sami sobie przypisują (co także jest rasizmem!), na pewno im nie przysługuje….”

 7. aalfa.oomega mówi

  Ukarać Jude za ludobójstwo=holokaust czyniony na Palestyńczykach! JUDE chcą też od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 8. COBR mówi

  każdy kto ich ratował to jebany frajer

 9. julie mówi

  Tak wiec dla tego typu osrancow to na leb ! korona z drutu kolczastego takiego zardzewialego . Bo tak wyglada wlasnie plucie na Meke Panska i Prawdziwych Polakow ! Panie Boze Chron Nasza Polska Ziemie …

  1. Hammurabi mówi

   Za późno. Zresztą, Bóg już po tysiąckroć pokazał na przestrzeni ponad 20 stuleci, Polsce i Polakom jak ich „kocha”. Obecnie przebywa na urlopie i gdzieś ma losy świata w ogólności a Polski w szczególności. Jeśli sami sobie nie poradzimy, na Boga raczej nie liczmy.

 10. Constancja mówi

  Czy Pan zrobil cokolwiek, zeby byc razem z Bogiem? Do ocalenia nas potrzebna jest laska Boza, a zeby ja otrzymac trzeba sie: modlic, zyc zyciem sakramentalnym (spowiedz, Komunia z Bogiem…), przestrzegac dekalogu i przede wszystkim KOCHAC Boga, Jego Swietosc, Dobroc, Madrosc, Jedyna Prawde. My nie potrafimy kochac Boga, bo w stosunku do Niego jestesmy niczym, ale On moze w nas wzniecic ta Milosc, a potem juz bez Boga nie mozna zyc. Meczennicy woleli cierpiec dla Niego, ale byc zaglebionymi w Jego Milosci, niz zyc wygodnie z duchem czasu i bez Milosci Boga.
  Zachodnia Europa wybrala zycie z „duchem czasu”. Nie wiem ile jeszcze beda zyc wygodnie, ale na pewno odrzucili Milosc Boga, Jedynego Swojego Stworce.
  Polacy w wiekszosci robia to samo. Wszyscy stracimy wlasne panstwa a tym samym popadniemy w niewole. Bo tylko w Jezusie Chrystusie mozemy byc wolni.
  Celem najwyzszym Boga jest ocalenie naszych dusz na Wiecznosc. Jak Bog ma oderwac Polakow, Polki, ktorzy mysla tylko jak sie dorobic, siedza przed telewizorami, panowie najczesciej z piwem, Polki ogladaja demoralizujace, beznadziejnie glupie seriale, ktore serwuja nam nie kto inny jak ci co sluza demonowi, no jak ma ich oderwac od tego? Nawet jakby przemowil to pewnie byliby poruszeni na 5minut i szybko zapomnieli.
  Jesli Pan nie wierzy w Boga to lepiej niech sie Pan nie wypowiada na Jego temat publicznie, po prostu niech Pan na Jego temat zamilknie. A jesli czasami z niepokojem pomysli Pan: co ze mna bedzie kiedy umre, to niech Pan wezmie rozaniec do reki i nawet jesli modlitwa ta bedzie bez wiary, to Maryja sie postara, zeby Bog Pana nie odrzucil. Bo w chwili kiedy stala pod krzyzem Chrystus polecil Jej byc Matka kazdego z nas i Ona jest perfekcyjna, pelna Milosci w Swoim Macierzynstwie, bedzie o nas walczyla do konca. Dlatego rozaniec jest taki skuteczny w walce ze zlem. Ujrzalby Pan wtedy cuda, ktore nawet sie w glowie nie mieszcza. Gdyby choc 10% populacji Polakow, Polek, dzieci zaczelo codziennie modlic sie modlitwa rozancowa za ojczyzne to bylibysmy ocaleni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.