Obrzydliwy atak na dr Ewę Kurek na „dobro-zmianowym” portalu wPolityce

fot. youtube/Piotr Skwieciński
9

Na popierającym „dobra zmianę” portalu wPolityce ukazał się artykuł Piotra Skwiecińskiego, w którym w obrzydliwy sposób została zaatakowana dr Ewa Kurek. Autor powtarza też tezę Jana T. Grossa o tym, że „jedwabieńskich Żydów wymordowała grupa miejscowych Polaków”.

„Zdumiewające rzeczy mówi dr Ewa Kurek w wywiadzie na temat stosunków polsko-żydowskich. Zdumiewa przede wszystkim jej (w wielu aspektach ahistoryczne na poziomie groteskowości) niezwykle emocjonalne dążenie do jakiegoś dziwacznego moralnego rozliczenia ludzi, wtrąconych (Żydzi w czasie okupacji) w sytuację, nazwanie której ekstremalną jest łatwym eufemizmem (…) polemizowanie z takimi, jak te zaprezentowane przez nią zespołami przemieszanych prawd, wydziwaczonych półprawd i całkowitych nieprawd wymaga sporządzania skomplikowanych traktatów, wielokrotnie dłuższych niż będące przedmiotem polemiki elukubracje.” – czytamy w artykule.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po takim opluciu dr Ewy Kurek Skwieciński przyznaje, że ekshumację w Jedwabnem należy dokończyć, ale od razu zastrzega: „Nie mówię więc że na dziś, w samym oku cyklonu, nie mówię że na jutro, ale wznowienie ekshumacji trzeba, moim zdaniem, wpisać w – nawet na razie nie ujawnionym – kalendarzu politycznym”.

Gdyby taki artykuł pojawił się  w „Gazecie Wyborczej” lub „Newsweeku”, nie byłoby w tym nic dziwnego. Natomiast opublikowanie tego paszkwilu na portalu braci Karnowskich jest szokujące. Czyżby „dobra zmiana” postanowiła dyskredytować dr Kurek, która – wbrew politycznej poprawności – od dwóch lat zabiega o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem?

Źródło: wPolityce.pl

PRZYPOMINAMY O PETYCJI W SPRAWIE WZNOWIENIA EKSHUMACJI W JEDWABNEM – link w tekście poniżej

„Domagamy się dokończenia ekshumacji w Jedwabnem.” PODPISZ PETYCJĘ

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Jestem dopiero na etapie zapoznawania się z dokonaniami pani dr. Kurek, jednak nazwanie wyników jej ponad trzydziestoletniej pracy „elukubracją” to już gruby nietakt, biorąc pod uwagę własną „twórczość” a właściwie jej brak…

 2. chrysler mówi

  a co to za historyk ten Skwieciński? Pani Ewa Kurek jest uznawanym historykiem i proszę jej nie obrażać za poszukiwanie prawdy , z pewnością niewygodnej skoro jest atak , pozdrawiam dr.Ewę Kurek

 3. Normalny mówi

  Widać z tego, że ilość ” hien cmentarnych ” przybywa w środowiskach żydowskich. Czyżby grzebali oni wszyscy pod osłoną nocy w miejscu grobu w Jedwabnem i wiedzą więcej niż wszyscy inni ?! Jakie bowiem mają żelazne dowody na to, co insynuują . Polacy nie boją się ekshumacji. Boją się jej Żydzi ! Sprawa coraz bardziej podejrzana ! Zaczyna cuchnąć na odległość !

 4. Claire mówi

  Powoływanie się Skwiercinskiego na Grossa, który żadnym historykiem nie jest, świadczy o poziomie intelektualnym Skwiercinskiego.

 5. Mario mówi

  Żydostwo penoszy się na całego nie da się już chyba wplenic tego rybactwa

 6. KB mówi

  Dobrze, że jesteście czujni i zwróciliście na to uwagę! Tytuł artykułu na stronie głównej wPotylice sugeruje, że autor potępia tezy, że to Polacy organizowali masowe mordy w Jedwabnem i innych miejscowościach. To bardzo podłe i smutne zachowanie portalu Karnowskich. Trzeba to zapamiętać, bo to już nie pierwszy raz. Wydawca portalu, spółka Fratria skrzętnie udaje, że leży mu na sercu dobro kraju. Jak widać bywa z tym różnie.

 7. Mirek mówi

  To przecież nie pierwszy raz – za klasykiem więc podam:
  Kto słucha Skwiecińskiego – sam sobie szkodzi.
  Gość jest albo sabotażystą albo idiotą.
  A kim są jego pracodawcy?

 8. bogdan mówi

  JAK PRACUJESZ W GŁUPIEJ GAZECIE TO ZACZYNA SIĘ GŁUPIO MYŚLEĆ!

 9. Tadeusz mówi

  kto jest przeciwnikiem ekshumacji w Jedwabnem oraz mąci w tej sprawie nie reprezentuje polskiej racji stanu … czyli działa przeciwko Polsce i Polakom …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.