„Obowiązkowy ZUS to morderca przedsiębiorczości”! Konfederacja przedstawia projekt ustawy o dobrowolnych składkach za ZUS [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Twitter
0

We wtorek (4.02.2020) Konfederacja przedstawiła projekt ustawy o dobrowolnej składce ZUS dla przedsiębiorców. – Projekt wpisuje się w nasz priorytet wsparcia dla polskich przedsiębiorców, wsparcia dla wolności gospodarczej i niskiego opodatkowania – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd prezydenta. Podkreślił, że nadmierne opodatkowanie i obciążenie działalności gospodarczej w Polsce jest jedną z przyczyn emigracji milionów Polaków. Bosak przypomniał też o swojej obietnicy wyborczej, że jako prezydent nie podpisze żadnej ustawy zwiększającej podatki i inne daniny.

Założenia projektu omówił poseł Jakub Kulesza. – Każdy, kto rozmawiał z mikroprzedsiębiorcami wie, że seryjnym mordercą polskiej przedsiębiorczości jest obowiązkowy ZUS. Składki na ZUS zabijają polską przedsiębiorczość – powiedział Kulesza. Wyjaśnił, że przepisy proponowane przez Konfederację są wzorowane na rozwiązaniach obowiązujących w Niemczech. Projekt zakłada, że w pierwszym roku obowiązywania ustawy mikroprzedsiębiorcy będą mogli całkowicie zrezygnować z płacenia ryczałtowych składek na ZUS. W kolejnych latach przepisy maja objąć małych, średnich i dużych przedsiębiorców.

Zakładamy w pierwszym roku ubytek ok. 2,5 miliarda złotych z tytułu braku tych składek, ale zakładamy też ogromny rozwój gospodarczy – wyjaśnił Kulesza wskazując, że obecne wielu Polaków boi się założyć działalność gospodarczą, żeby nie wpaść w zadłużenie właśnie ze względu na obowiązkowe składki ZUS. Gdy zniknie zagrożenie ze strony tej obowiązkowej daniny pożerającej wypracowany zysk, Polacy będą mogli bez lęku zakładać własne firmy.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Braun do Morawieckiego: „Mateusz! Przeproś, zbadaj kto Cię dezinformuje. Wywal z roboty kłamców” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.