Bunt przeciw zamknięciu kościołów w Niemczech. Merkel wycofuje się z decyzji o twardym lockdownie podczas Świąt Wielkanocnych

kanclerz Angela Merkel/ fot. Twitter
10
SKLEP-WPRAWO.PL

W środę (24.03.2021) kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się z decyzji o wprowadzeniu twardego lockdownu w czasie Świąt Wielkanocnych. Podczas spotkania z premierami landów Merkel oświadczyła, że poniedziałkowa decyzja o wprowadzeniu tego rozwiązania była błędem. – Biorę za to pełną odpowiedzialność – to był mój błąd! – powiedziała kanclerz. Merkel zwróciła się do obywateli prosząc o wybaczenie. Stwierdziła, że pomysł twardego lockdownu w święta był „wadliwy”, chociaż stały za nim dobre intencje.

Decyzja o wprowadzeniu twardego lockdownu od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego, podczas którego nie można byłoby uczestniczyć we mszach, spotkała się z powszechną krytyką. Kościoły katolicki i ewangelicki w Niemczech zapowiedziały, że nie zrezygnują z nabożeństw z udziałem wiernych.

W komunikacie rządowym po poniedziałkowym spotkaniu Merkel z  premierami niemieckich krajów związkowych ogłoszono, że w czasie Świąt Wielkanocnych ma obowiązywać zasada „zostajemy w domu”. Kościoły i wspólnoty religijne miały oferować wiernym wyłącznie nabożeństwa online. Otarte miałby być tylko sklepy z artykułami spożywczymi. Prywatne spotkania miały być ograniczone do własnego gospodarstwa domowego i jednego dodatkowego, ale w gronie nie większym niż pięć osób.

Premier Saksonii Michael Kretschmer zapowiedział, że nie wprowadzi zakazu odprawiania mszy. – Jako politycy nie powinniśmy byli o tym decydować – stwierdził. Przeciw takiemu rozwiązaniu wypowiedział się również minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer. – Mój resort nie złożył tej propozycji, choć jesteśmy odpowiedzialni za religie. Zamiast tego ministerstwo spraw wewnętrznych już na początku pandemii opracowało wspólnie z kościołami wytyczne sanitarne, które do dziś działają bez zarzutu – powiedział.

Źródło informacji: dpa, dw.com, bild.de

Zobacz też:

Lewica domaga się zamknięcia kościołów w ramach lockdownu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. benedykt mówi

  No, nareszcie.. teraz bez żadnych wątpliwości i rozterek nasi bohaterowie JUŻ MOGĄ ogłosić jutro w „pełni suwerenną i odważną decyzję polskiego rządu” (a mówią złośliwcy, że odwaga staniała)…

 2. AntyPO✡PiS mówi

  My w Polsce musimy się męczyć z postkomunistycznym lewactwem z PiSraela, a Niemcy z postkomunistką tow.Merkel z b.NRD.

 3. OJCIEC mówi

  Zalecają w Internecie przeczytanie programu „Wielki Reset” Klaus Shwab. Podobno można znaleźć w pdf. Mówią też że w „Protokołach Mędrców Syjonu” jest o „wszczepianiu chorób” – te protokoły to podobno program objęcia światowej władzy sprzed 130 lat !!! Chyba znajdę i przeczytam. Pozdrawiam.

  1. Matka mówi

   Ojciec, poszukaj czegoś o reptilianach lepiej, do się dopiero rzeczy dowiesz! Albo o smoku wawelskim poczytaj. Na głupka wyjdziesz podobnego, jak wierząc w Protokoły Mędrców Syjonu.

  2. Zbigniew mówi

   Klaus Schwab wymyslil cos chwilowo praktycznego i podsuneli mu zone Chinke i sie skonczyl tak jak ta Matka, lub Glinski – stara ubecka metoda. Ta Matka troll moze byc cos takiego.

   W pruszczu Gdanskim nie mogli usadzic jubilera a byl zakaz prywatnego handlu zlotem, to podsunali mu taka matke (ale urodziwa a nie zarobaczywialego trolla) i mieli zloto na boku a i goscia na widelcu.

   Glinski sie zakochal do konca a mial nasze pieniadze

  1. Klaus Shwab mówi

   W internecie mówią że to coś podobnego do Protokołów Mędrców Syjonu, gdzie jest o „wszczepianiu chorób” dla zapanowania nad nędznym światem gojów.

  2. Matka mówi

   Jak bardzo trzeba być głupim, by aż takie kity łykać?

 4. Kresowianin. mówi

  Aj waj co teraz Mosze Morawienko zrobi? Czy Merkela mu pozwoli na jakieś ruchy?

  1. Ewa-Maria mówi

   Merkel? Bardziej to światowa banksterka, był jednym z nich. Teraz w ramach wdzięczności robi to co mu każą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.