Obłęd! Tak wygląda dekomunizacja ulic w Gdańsku: stara tablica + nowa tablica + tablica informacyjna

dekomunizacja ulic w Gdańsku/fot. twitter
3

W Gdańsku trwa montaż 18 nowych tablic na siedmiu ulicach, których nazwy zostały zmienione z powodu ustawy dekomunizacyjnej. We wtorek dokonywano zmiany przy byłej już ul. Dąbrowszczaków , która zmieniła swoją nazwę na ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zmiany zostały wprowadzone zarządzeniem wojewody pomorskiego, ponieważ władze Gdańska – pomimo ustawowego obowiązku – uchylały się od dekomunizacji nazw wskazanych przez IPN. Władze miasta zaskarżyły decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i czekają na termin rozprawy, ale zarządzenie wojewody musi być wykonane.

A teraz zobaczcie, jak wygląda „wymiana” tabliczek z nazwami ulic: stara tablica nie zostaje odkręcona, ale zasłonięta; nowa tablica jest dokręcana poniżej, a pod nią wieszana jest tablica z informacją: „Zgodnie z zarządzeniem zastępczym Wojewody Pomorskiego z 13 grudnia 2017 w sprawie nadania nazwy ulicy.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pięknie! Brakuje jeszcze czwartej tablicy z odezwą prezydenta Adamowicza do ludu i KODziarskiej pikiety śpiewającej „Odę do radości”. Obłęd!

Źródło: trójmiasto.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. goj mówi

    Czy dekomunizacja obejmie też wykopanie w końcu z Polski pasożydów, Razem i Komunistycznej Partii Polski? Czy dekomunizacja jest wybiórcza?

  2. Ayax mówi

    Jeszcze lotnisko LW w Gdańsku powinno zmienić nazwę na Tw Bolka albo Totalizatora Sportowego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.