Obłęd! Tak wygląda dekomunizacja ulic w Gdańsku: stara tablica + nowa tablica + tablica informacyjna

dekomunizacja ulic w Gdańsku/fot. twitter
3

W Gdańsku trwa montaż 18 nowych tablic na siedmiu ulicach, których nazwy zostały zmienione z powodu ustawy dekomunizacyjnej. We wtorek dokonywano zmiany przy byłej już ul. Dąbrowszczaków , która zmieniła swoją nazwę na ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zmiany zostały wprowadzone zarządzeniem wojewody pomorskiego, ponieważ władze Gdańska – pomimo ustawowego obowiązku – uchylały się od dekomunizacji nazw wskazanych przez IPN. Władze miasta zaskarżyły decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i czekają na termin rozprawy, ale zarządzenie wojewody musi być wykonane.

A teraz zobaczcie, jak wygląda „wymiana” tabliczek z nazwami ulic: stara tablica nie zostaje odkręcona, ale zasłonięta; nowa tablica jest dokręcana poniżej, a pod nią wieszana jest tablica z informacją: “Zgodnie z zarządzeniem zastępczym Wojewody Pomorskiego z 13 grudnia 2017 w sprawie nadania nazwy ulicy.”

Pięknie! Brakuje jeszcze czwartej tablicy z odezwą prezydenta Adamowicza do ludu i KODziarskiej pikiety śpiewającej „Odę do radości”. Obłęd!

Źródło: trójmiasto.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. goj mówi

    Czy dekomunizacja obejmie też wykopanie w końcu z Polski pasożydów, Razem i Komunistycznej Partii Polski? Czy dekomunizacja jest wybiórcza?

  2. Ayax mówi

    Jeszcze lotnisko LW w Gdańsku powinno zmienić nazwę na Tw Bolka albo Totalizatora Sportowego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern