Obłęd! Twórcę skautingu oskarżono o rasizm! Jego pomnik wpisano na “czarną listę”

3

Na wybrzeżu Poole Quay znajduje się pomnik Roberta Baden-Powella, twórcy skautingu. Brytyjski portal poinformował, że pomnik ten miał zostać zdjęty jeszcze dziś z powodu oskarżeń o rasizm, sprzyjanie narodowemu socjalizmowi oraz homofobii. Pomnik został wpisany na “czarną listę”, jednak ostateczna decyzja o zburzeniu pomnika jeszcze nie zapadła.

W 1907 Baden-Powell zorganizował obóz dla dzieci i młodzieży na pobliskiej wyspie Brownsea. To wydarzenie uważa się za początek skautingu w Europie i na świecie. Jego działalność doceniana jest na całym świecie. Ma ogromny wkład w kształtowanie postaw patriotycznych oraz braterskich u dzieci i młodzieży. Mimo to, także on znalazł się na muszce lewactwa.
Zasługi Roberta Baden-Powella nie mogą usprawiedliwić jego udokumentowanej homofobii, rasizmu i niejasnego według niektórych wyraźnego poparcia Hitlera – twierdzą inicjatorzy akcji usuwania pomnika.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na chwilę obecną radni miejscy postanowili, że pomnik „nie zostanie na razie usunięty”. Taką decyzję podjęto po to, by „dać czas na zweryfikowanie poglądów oraz nakreślenie tła historycznego jego działań”. Przewodniczący rady Poole Quay, Mark Howell powiedział, że pomnik będzie pod tymczasową ochroną, ale rozbiórki nie wyklucza. Z pewnością zostanie przeniesiony w inne miejsce.

Lewacka ofensywa głupoty postępuje!

Globkurier [CPS] PL

Źródło: kontrrewolucja.net, bournemouthecho.co.uk

Przeczytaj także:

Brutalnie pobity na komisariacie! Prokuratura umarza śledztwo w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. „To nie wina policjantów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rebih mówi

  Najważniejsze w tym jest fakt, że władze umieją jedynie cofać się. Lata prania mózgów na “szkoleniach w zarządzania konfliktem” zrobiły swoje. Nie miejmy złudzeń. Do nas też dojdzie ten obłęd i też zwycięży bez żadnego oporu.

  1. Hammurabi mówi

   A i owszem, masz rację co do “władz”. Natomiast mylisz się co do społeczeństwa.

 2. LucyLucenta mówi

  Spojrzałam na wynik SONDY /SĄDY?/ i o mało nie spadłam z mojego fotela. HOŁOWNIA? Naprawdę !!! Ja rozumiem, że Duda to przeniewierca, który grając na siebie zaprzepaścił szansę na dekomunizację sądów, ale wybrać Hołownię, przed Bosakiem ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.