Obłęd! Przewodniczący PE o Auschwitz: „Europejczycy zbudowali ten obóz. Musimy być wdzięczni judaizmowi”

David Sassoli/ fot. screen
13

W środę (29.01.2020) Parlament Europejski uczcił 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Przewodniczący PE, David Sassoli, wygłosił przemówienie, w którym stwierdził, że obóz w Auschwitz został wybudowany przez Europejczyków, Europa wyrosła z chrześcijańskiego i żydowskiego źródła, a dziś musimy być wdzięczni judaizmowi za uformowanie uniwersalistycznego ducha!

Chcemy wziąć na siebie obowiązek pamięci. Podejmujemy się tego obowiązku, ponieważ wiemy, że Europejczycy zbudowali Auschwitz. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co się stało, i wywiązać się z naszych obowiązków – oświadczył Sassoli. Jako ofiary Auschwitz wymienił Żydów, Romów i Sinti, Słowian, przeciwników politycznych i osoby LGBT. Określenie „Polacy” w ogóle nie padło.

Auschwitz ucieleśnia zaprzeczenie naszej cywilizacji. Cywilizacji wyrastającej z żydowskiego i chrześcijańskiego źródła, która spotkała świat islamski, która napędzała oświecenie, zapisała pokojowe współistnienie w prawie, walczyła przeciwko barbarzyństwu i w obronie ludzkiej godności starając się zbudować ideę wspólnego życia ludzi w naszych państwach i miastach. Dążenie naszej cywilizacji do coraz większej wolności zatrzymało się u progu bram Auschwitz – oświadczył Sassoli.

Podkreślił, że faszyzm i nazizm to „nie opinie, lecz zbrodnie”. Wskazał, że na kontynencie europejskim rozprzestrzeniają się „dwie choroby współczesnego narodu”. Te choroby to według Sassoli’ego „niemal święte spojrzenie na granice oraz poszukiwanie czystej i jednoznacznej tożsamości – religijnej, etnicznej lub kulturowej – co nieuchronnie prowadzi do tworzenia wrogów”.

Europa została zbudowana i powinna być budowana na naszej różnorodności, reprezentując wiele głosów, z wolnością polityczną, religijną i kulturową. Właśnie z tego powodu musimy być wdzięczni judaizmowi, który pozwolił nam uformować tego uniwersalistycznego ducha, który jest integralną częścią naszego światopoglądu. Dlatego zwracamy się do rządów o czujność wobec wszelkich form nietolerancji: wandalizm przeprowadzany na cmentarzach żydowskich, napady na synagogi i miejsca kultu, groźby, którym podlegają europejskie rodziny żydowskie, wszystkie formy nietolerancji, z jakimi spotykają się mniejszości w każdym z naszych państw członkowskich każdego dnia.powiedział przewodniczący PE. Treść wystąpienia TUTAJ.

Mój komentarz: To jest obłęd! Wybielanie niemieckich zbrodni doszło już do etapu, w którym Auschwitz staje się obozem „europejskim”. O tym, że Niemcy założyli ten obóz, aby eksterminować Polaków, nie ma już w ogóle mowy. Do kompletu Sassoli wykorzystał Auschwitz do ataku na dbałość o zachowanie własnej tożsamości i nienaruszalność granic. Trzeba pamiętać, że Sassoli jest zwolennikiem UE w wersji przedstawionej przez komunistę Altiero Spinellego w Manifeście z Ventotene. Żadnej Europy Ojczyzn! Ma być federacyjne państwo europejskie, w którym obowiązuje multikulti i gospodarka centralnie sterowana, a tych, którym nie podoba się taka koncepcja, nazywa się faszystami. Auschwitz jest dziś wykorzystywane do zbudowania eurokołchozu, w którym rządzą Niemcy. Przy udziale pożytecznych idiotów spadkobiercy ludobójców budują swoją potęgę wykorzystując symbol ludobójstwa przeprowadzonego przez ich przodków.

Źródło cytatów: europarl.europa.eu

Zobacz też:

Włoski socjaldemokrata przewodniczącym PE. Chwali manifest z Ventotene i zapowiada walkę ze zmianami klimatycznymi

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Plutonin mówi

  Nie!!! TO MARSJANIE, MARSJANIEMARSJANIEMARSJANIEMARSJANIEMARSJANIEMARSJANIEMARSJANIE

 2. j-da mówi

  Żydopacholstwo poczyniło już nieodwracalne stany w mózgu u większości Amerykanów i Europejczyków. Chyba tylko Palestyńczycy są świadomi skutków owego lokajstwa

 3. Zbigniew mówi

  swiadomie zapomnial o komunizmie a wiec o zydowskim NKWD – dla mnie jest to prosta zapowiedz co nas czeka w UE.

  1. Hammurabi mówi

   Sassoli jest Włochem. Włochy to przecież jedno z państw „Osi”… To wiele tłumaczy!

 4. Historyk mówi

  Wybielanie Niemców trwa już od lat pięćdziesiątych. Gdy jako dzieciak pytałem się dlaczego na tablicach upamiętniających miejsca masowych egzekucji Polaków są opisani jako sprawcy
  jacyś hitlerowcy , zamiast Niemcy , to odpowiadani mi ,że nie można tak pisać , bo jest przecież NRD. A to podobno ci dobrzy . Teraz wyszło szydło z worka .

  1. piotr mówi

   Pilne! Obce służby w Auschwitz? Mocne nagranie! | gazetawarszawska.com

 5. Hammurabi mówi

  A ja się pytam, gdzie byli podczas wygłaszania tego „przemówienia” polscy europosłowie? Co robili, prócz siedzenia na dupskach za grube pieniądze? Czemu nikt z nich nie powstał i nie zaprotestował? Co, obawa o apanaże?
  Gdyby ten zielony dupek ośmielił się przy mnie coś takiego powiedzieć, musiałaby odszczekać. Publicznie odszczekać, bo publicznie występował.
  Chyba, że w swojej arogancji i nieuctwie uważa, że Europa kończy się na Odrze i Nysie Łużyckiej! To z kolei świadczyłoby, że jego studia prawnicze to oszustwo.
  Rozumiem, że Spurek, Biedroń, Belka, Sikorski, Kopacz, Miller, Thun, Buzek, Ochojska czy Hübner radośnie bili brawo ale co z tymi którzy są Polakami?
  Warto ich zapytać o powody milczenia a internet powinien zmusić do działania!

  1. chrysler mówi

   dokładnie

 6. rins mówi

  Wybudować Tesco i sieć sklepów na miejscu bylego obozu Auschwitz i po problemie

 7. George mówi

  Fantazje na temat tego całego niby niezwykłego i niepowtarzalnego wydarzenia, który żydki nazywają holokaustu trąca groteską. Są po prostu śmieszne. Ciekawe ile taki Sasoli bierze za głoszenie takich rewelacji? Czy ma płacone za godzinę, czy od wiersza?

 8. Ania mówi

  Żyd werbuje innych, żeby dziękować Żydom. Kpina.

 9. rebih mówi

  To po prostu metodyczne wychowanie w poczuciu niższości wobec Żydów. W ten sposób łatwiej nam bedzie znieść niewolę i nie będziemy się tak bardzo buntować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.