O Kościele i stosunkach Polski z Izraelem… Konferencja Jacka Międlara w Kaliszu [WIDEO]

Jacek Międlar podczas konferencji w Kaliszu
17

Wszystkie nagrania z konferencji z Kalisza permanentnie są kasowane przez YouTube. Poniżej publikujemy nagranie z konferencji, którą Jacek Międlar przeprowadził 17 marca 2018 roku w Kaliszu.

W sprawie spotkań w kolejnych miastach prosimy o kontakt na e-mail podany na http://jacekmiedlar.pl/kontakt

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

— PROSZĘ O SUBSKRYPCJĘ —
– Wsparcie finansowe: http://paypal.me/jacekmiedlarhttps://wprawo.pl/wsparcie
– BLUZY, KOSZULKI, KALENDARZE I CZAPKI: https://wprawo.pl/sklep
– Kanał na CDA: http://CDA.pl/Jacek_Miedlar
– Portal: http://wPrawo.pl
– Blog: http://jacekmiedlar.pl
– Twitter: http://twitter.com/jacekmiedlar
http://twitter.com/wprawopl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Jak jest dzisiaj w Kościele to widać a jak było kiedyś:

  „Mamy prawo i obowiązek bronić naszego kraju i naszego narodu przed niesprawiedliwą agresją innego narodu. Ten obowiązek ciąży na nas w jeszcze większym stopniu, kiedy w grę wchodzi wierność naszego kraju Chrystusowi Królowi. Musimy zatem zwalczać naturalizm zawsze i wszędzie i szczególnie musimy być czujni wobec naturalizmu narodu żydowskiego (…)

  tak więc w tej wypowiedzi papieża Piusa XI odnajdujemy dwa nurty, które przez stulecia ujawniały się w oficjalnych deklaracjach Stolicy świętej odnośnie do Żydów.

  Z jednej strony Najwyżsi Kapłani starali się ochronić Żydów przed fizyczną przemocą i zapewnić szacunek dla ich życia rodzinnego i ich kultu, jako życia i kultu osób ludzkich.

  Z drugiej strony bezustannie zmierzali do ochrony chrześcijan przed skalaniem żydowskim naturalizmem i usiłowali uniemożliwić Żydom przejęcie kontroli nad chrześcijanami.

  Występowanie tego drugiego nurtu trzeba mocno podkreślać, ponieważ w pewnym stopniu straciliśmy go z oczu w czasach współczesnych.

  Katolicy powinni zaznajomić się nie tylko z wielokrotnie powtarzanymi papieskimi potępieniami Talmudu, lecz także ze środkami podejmowanymi przez Najwyższych Kapłanów w celu ochrony społeczeństwa przed inwazją naturalizmu żydowskiego. W przeciwnym razie narażą się na pomówienie, że mówią na przykład o papieżu świętym Piusie V i papieżu Benedykcie XV jako o antysemitach i wykażą się ignorancją, jeśli chodzi o znaczenie życia nadprzyrodzonego i władzy Chrystusa Króla nad społeczeństwem” – ks. dr D.Fahey

  ***
  Jak pisał na temat „antysemityzmu” ks. dr Denis Fahey „The Kingship of Christ and Organized Naturalism” – Cork (Irlandia) 1943 r”

  „…..Żydzi jednak posługują się tym słowem na oznaczenie wszelkiej formy opozycji w stosunku do nich samych i usiłują bez przerwy kojarzyć je z nieracjonalnością i nieadekwatnością w stosowaniu go. Najwidoczniej chcą, aby świat uwierzył w to, że każdy, kto przeciwstawia się roszczeniom żydowskim, jest w mniejszym lub większym stopniu upośledzony umysłowo.

  Otóż musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że termin antysemityzm jest zbyt szeroki i niezbyt jasny, płynny. Arabowie są bez wątpienia Semitami. Jednakże Arabowie żyjący w Palestynie z racji swego przeciwstawiania się dominacji żydowskiej są antysemitami. Po drugie, ponieważ musimy mężnie stać po stronie praw Chrystusa Króla, prawdziwego nadprzyrodzonego Mesjasza, i dążyć do ponownego nasycenia społeczeństwa nadprzyrodzonym duchem Ciała Mistycznego, powinniśmy zwalczać wysiłki Żydów zmierzające do przeniknięcia świata naturalizmem. W tym znaczeniu – a to dlatego że sinieje tylko jeden boski plan zaprowadzenia porządku w świecie – każdy rozsądnie myślący człowiek musi być uznany za antysemitę.

  „The Jewish World” z 9 lutego 1883 roku przedstawił następujący program:
  „Największym ideałem judaizmu jest, … aby cały świat został przesiąknięty poglądami żydowskimi i aby w powszechnym braterstwie narodów – faktycznie wielkiego judaizmu – zniknęły odrębne rasy i religie”.

  Implikuje to wyeliminowanie nadprzyrodzonego Mesjasza i zanik Mistycznego Ciała Chrystusa, Kościoła katolickiego. Żydzi nie powinni się dziwić, że takie ich roszczenia wywołują „antysemityzm”. Taki ich program stanowi dla Kościoła katolickiego wyzwanie na pojedynek na śmierć i życie.
  Kościół katolicki potępia nienawiść i brak miłości między narodami, podobnie jak czyni to w stosunku do jednostek. Z natury jesteśmy braćmi, a dzięki nadnaturze, nadprzyrodzoności, boskiemu życiu łaski, zjednoczeni jesteśmy w braterstwie nieskończenie wznioślejszym. „Ponad braterstwem całej ludzkości i ponad ojczyzną – powiedział papież Pius XI – jest braterstwo nieskończenie świętsze i cenniejsze, braterstwo, które jednoczy nas w Chrystusie, naszym Zbawicielu, a mianowicie nasze pokrewieństwo w Kościele katolickim. Mistycznym Ciele samego Chrystusa”.

  … Kościół wypowiedział się zarówno za Żydami w obronie osobistej oraz w obronie ich godności przeciw niesprawiedliwym atakom. Zawsze potępiał akty przemocy wobec Żydów, respektował wolność ich sumień i zapewniał swobodę ich kultu. Z drugiej strony Kościół wypowiadał się przeciw Żydom, wtedy kiedy chcieli oni narzucać swe jarzmo ludziom wierzącym i nakłaniali ich do odstępstwa od wiary. Zawsze starał się bronić wiernych przed splugawieniem przez nich. Ponieważ doświadczenia ubiegłych wieków pokazują, że jeśli Żydom udało się dojść do najwyższych stanowisk w państwie, nadużywali oni swej władzy ze szkodą dla katolików. Kościół zawsze usiłował nie dopuszczać do tego, aby katolicy dostali się pod ich jarzmo. Żydzi mieli zakaz nawracania na swą wiarę i nie wolno im było zatrudniać chrześcijan jako niewolników czy służących.

  Z jednej strony Kościół potępia nienawiść rasową w ogóle, a nienawiść do rasy Odkupiciela w szczególności. Z drugiej strony Kościół, jak to widzieliśmy, podkreśla obowiązek zwalczania naturalizmu w życiu publicznym i prywatnym, aprobuje miłość do kraju rodzinnego i pochwala prawdziwy nadprzyrodzony patriotyzm.

  Mamy prawo i obowiązek bronić naszego kraju i naszego narodu przed niesprawiedliwą agresją innego narodu. Ten obowiązek ciąży na nas w jeszcze większym stopniu, kiedy w grę wchodzi wierność naszego kraju Chrystusowi Królowi. Musimy zatem zwalczać naturalizm zawsze i wszędzie i szczególnie musimy być czujni wobec naturalizmu narodu żydowskiego.

  Niespożyta energia, z jaką własny naród Chrystusa stara się wyeliminować wpływ życia nadprzyrodzonego, rani w dwójnasób Najświętsze Serce naszego Pana. Obowiązek walki z naturalizmem w ogóle, a zatem i ze zorganizowanym naturalizmem narodu żydowskiego, nakłada na nas na przykład papież Leon XIII (Tametsi, 1900) i papież Pius XI (Quas primas, 1925 i Quadragesimo anno, 1931)…..
  Tak więc w tej wypowiedzi papieża Piusa XI odnajdujemy dwa nurty, które przez stulecia ujawniały się w oficjalnych deklaracjach Stolicy świętej odnośnie do Żydów.

  Z jednej strony Najwyżsi Kapłani starali się ochronić Żydów przed fizyczną przemocą i zapewnić szacunek dla ich życia rodzinnego i ich kultu, jako życia i kultu osób ludzkich.

  Z drugiej strony bezustannie zmierzali do ochrony chrześcijan przed skalaniem żydowskim naturalizmem i usiłowali uniemożliwić Żydom przejęcie kontroli nad chrześcijanami.

  Występowanie tego drugiego nurtu trzeba mocno podkreślać, ponieważ w pewnym stopniu straciliśmy go z oczu w czasach współczesnych. Katolicy powinni zaznajomić się nie tylko z wielokrotnie powtarzanymi papieskimi potępieniami Talmudu, lecz także ze środkami podejmowanymi przez Najwyższych Kapłanów w celu ochrony społeczeństwa przed inwazją naturalizmu żydowskiego. W przeciwnym razie narażą się na pomówienie, że mówią na przykład o papieżu świętym Piusie V i papieżu Benedykcie XV jako o antysemitach i wykażą się ignorancją, jeśli chodzi o znaczenie życia nadprzyrodzonego i władzy Chrystusa Króla nad społeczeństwem….”

 2. Arek mówi

  Wykład ciekawy. Nie rozumiem dlaczego mam działać dla dobra Kościoła, bo dla dobra Polski, to rozumiem. Kościoł nie zawsze działa tylko dla dobra Polski. Czasem dla dobra Watykanu. Konkordat umożliwia im swobodne wyprowadzanie pieniędzy do Watykanu, czyli de facto jest to zdrada Ojczyzny. Ksiądz musi być lojalny przede wszystkim względem Watykanu, bo tam jest główna siedziba firmy. A później Polski. Kiedy się opodatkuje księży?! O tym cicho sza. Jacek upatruje źródło kryzysu w Kościele w Watykanie, tak jakby Franciszek był wszystkiemu winien, bo się takimi ludźmi otacza. Przecież to nie ma wiekszego znaczenia. Konkordat to jest problem, dotacje kościelne, religia w szkole. Przez ten Konkordat Polska robi się państwem wyznaniowym tak jak Iran. Czy naprawdę nie da się żyć bez Kościoła i być patriotą? Oczywiście, że się da, a Jacek jest tego przykładem.

  1. michu mówi

   Wierzący katolicy (a takich jest większość zdecydowana polskich patriotów ) patrzą na to inaczej. Kościół to nie firma a w Rzymie jest Stollica Apostolska i następca św Piotra. A księża podatki płacą, chyba nikt trzeźwo myślący nie uwierzy że w tym temacie postkomunisci i inni lewacy u władzy by popuścili. Co innego real a co innego czerwona propaganda.

  2. Constancja mówi

   do Arka, W Kosciele ciagle jest Bog, lekcewazony, maltretowany, ponizany, ale Jest. Jezus Chrystus w Hostii ukryty to jest sens Kosciola i jedyna Prawda na tym swiecie. Reszta to iluzja.
   Panstwo, ktore nie sluzy Bogu, stacza sie a spoleczenstwo wykoleja. Czlowiek, ktory nie przestrzega dekalogu i nie pelni woli Bozej jest tak slaby psychicznie, ze wystarczy, ze „nie w ta strone wiatr powieje”, a juz sie zalamuje. Wlasnie skonczylam czytac artykul o samobojstwach w Japonii, maja chyba pierwsze miejsce w swiecie jesli chodzi o statystyke.

  3. Arek mówi

   Trele morele. Państwo ma służyć obywatelowi, a nie Bogu, On nie potrzebuje służących. Kościół wam wmówił, że księża to służacy Pana Boga. Dlatego wyłaczyli się z obowiązku prokreacji i założyli koloratki. Michu, Kościół to jest firma. Najlepsza na świecie. Czy Księża płacą podatki od tego co zakasowali za msze, pogrzeby i śluby? Chyba jednak nie… Michu, ja też jestem wierzący i praktykujący, ale krew mnie zalewa jak widzę chłopaków z drużyny, których nie stać na dwa komplety strojów sportowych. A emeryci oddają każdy wolny grosz Proboszczowi, a w parafii kompletnie nic sie nie dzieje. Plebania spokojnie pomieściłaby 19- osobową rodzinę, a Proboszcz sam mieszka i opala całą zimę dół i piętro. Stać go!

  4. michu mówi

   To jest typowa lewacka gadka. Myślenie, albo komunisty, albo użytecznego… W końcu na KK dają emeryci i inni dobrowolnie, a np wszystkim innym (i pożytecznym i nie) Urząd skarbowy zabiera i nie ogląda się na nic. Pod przymusem!!! Urzędników nie obchodzi czy biedny emeryt czy nie itd. Budynki nieużyteczności publicznej, różne muzea poliny domy czerwonej „kultury” itp pomieściły by kilkadziesiąt rodzin. Pod przymusem to składamy się na różne sprawy (emerytury dla ubeckich katów nawet 2 tyś zł), ale na pewno nie na KK.

  5. Arek mówi

   Raz do roku nasza szkoła społeczna robi impreze dla darczyńcow i kazdy moze przyjsc, wziac udzial w loterii fantowej, dac troche grosza na szkole, ktorej naprawde sie nie przelewa i co roku to walka o byc albo nie byc. Nie wiem jak w tamtym roku, ale dwa lata temu Proboszcz dal 500 zl. Śmialiśmy, że 500 zł to on ma z jednego dobrego wesela.
   Emeryci oddaja, bo sie piekla boja, a ksiadz, wiadomo, bedzie mial kiedys w centrali (niebie) znajomosci…

  6. Constancja mówi

   Tak, Kaplan to sluga Bozy i ani nie powinien brac pieniedzy, ani nie placic podatkow (to, ze ksieza sa chciwi i naduzywaja szczodrosc ludzi to inna sprawa, pisze tylko jak byc powinno). Ludzie daja co laska, jedni wiecej drudzy mniej i im tego nie zabronisz. Ludzie sa spragnieni Boga i jak tylko trafi im sie z prawdziwego zdarzenia Kaplan to potrafia byc bardzo szczodrzy. Ojciec Pio wybudowal z datkow wielki szpital dla ubogich…
   Splaszczasz bardzo role Kosciola.

  7. Arek mówi

   Michu, muzea zatrudniają ludzi, dają im zarobić, administracja, ludzie co pilnują, na kasie, itd. A ksiądz daje zarobić tylko koscielnemu, bo organista oczywiscie to wolontariusz, jego zatrudnia na czarno. Stad poziom muzyczny w parafiach jest żenujący, no, bo jak się organista zbuntuje, to bez organow też się obejdzie. I tak Proboszcz głownie dba o swoją miche Michu.
   Przestań z tym sługą bożym głupia dewotko. Jak chcesz to ci moge kocura przewietrzyć…

  8. Zbulwersowany mówi

   Arek. Z Ciebie taki katolik jak z koziej …. trąba. Przyznaj się lepiej, że jesteś sługą żydomasonerii. To co głosisz to szkoła żydomasońska frankfurcka.

 3. Constancja mówi

  tez sie zbulwersowalam. Arek to zadna szkola, to zwykle chamstwo !

  1. Arek mówi

   Zbulwersowany tak mnie dowartościowałeś, że piszę ten ostatni komentarz na Jacka stronie z wdzięczności. Constancja nie miałem nic złego na myśli, tylko mogę z twoim ? wyjść na spacer jak jesteś zajęta.

  2. michu mówi

   Czasem taki może być użyteczny. Pięknie ukazał wszystkim odwiedzającym stronę stan etyczny i intelektualny polskiej szkoły społecznej. Proboszcz dał im 500 zł i jeszcze mu 4 litery obrobili. W tym samym czasie włodarze zabrali im w podatkach 5 tyś (w różny sposób) i tego nie zauważyli (bo do tego trza mieć trochę rozumu i rozgarnięcia), albo odwagi bo Urząd skarbowy to nie łagodny kapłan.

 4. Zdzisław mówi

  Na wzór radzieckich psychiatrów Polaków zacznie się podejrzewać o antysemityzm bezobjawowy, czyli insynuowany

 5. Bo mówi

  Panie Jacku nie moze Pan sie tak miotac w swoim przekazie a na tym spotkaniu pwinien Pan tlumaczyc slowa ktore Pan uzywa np empiryczny, radykalny, wytlumaczyc co to jest „adhortacja” i ” Amoris laetitia”— FRANCISZEK -POSYNODALNA ADHORTACJA APOSTOLSKA AMORIS LAETITIA— ludzie nie rozumieja o czym Pan mowi. Prosze tlumaczyc o co chodzi. Co to znaczy posynodalna bo tego nie rozumieja albo mowic prostszymi slowami aby dotarlo do ludzi bez wyksztalcenia takiego jakie ma Pan tzn. chodzi o seminarium i takze aby Pan dotarl do ludzi o niskim wyksztalceniu–do ludzi prostych. PROSZE mowic do ludzi prostszym jezykiem i tlumaczyc bo nie bada przychodzic na spotkania z Panem. Tak sie Pan rozwinal w tej pierwszej czesci spotkania ze przesuwalam dalej nie sluchajac wszystkiego. To co Pan mowil nie wzbudzilo mojego zainteresowania. Nie moze Pan byc chaotyczny, nie moze Pan uzywac slow jakby Pan przemawial do ludzi o wyksztalceniu semiranyjnym. Ludzie Pana nie rozumieli i siedzieli jak na 'tureckim kazaniu’ a jeden starszy Pan zasnal. Bardzo prosze byc bardziej merytorycznym, mowic zwiezle i jezykiem zrozumialym dla wszystkich.

 6. Bo mówi

  cd. Nie moze Pan byc chaotyczny, nie moze Pan uzywac slow jakby Pan przemawial do ludzi o wyksztalceniu semiranyjnym. Ludzie Pana nie rozumieli i siedzieli jak na ‚tureckim kazaniu’ a jeden starszy Pan zasnal. Bardzo prosze byc bardziej merytorycznym, mowic zwiezle i jezykiem zrozumialym dla wszystkich

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.