Nowy Wał rządu PiS! Konfederacja ujawnia oszustwa Nowego Ładu [WIDEO]

Robert Winnicki, Jacek Wilk/ fot. screen
4

W poniedziałek (17.05.2021), podczas konferencji prasowej w Sejmie, politycy Konfederacji odnieśli się do zaprezentowanego przez rząd PiS tzw. Nowego Ładu. – Nie mamy do czynienia z żadnym nowym ładem ekonomicznym, czy podatkowym. Mamy do czynienia z budowaniem nowego ładu politycznego w oparciu o budowanie podziałów społecznych, antagonizmów, nienawiści, czy niechęci coraz większych grup społecznych w stosunku do siebie – wskazał Jacek Wilk.

Wilk podkreślił, że z podatkowego punktu widzenia nie ma mowy o żadnym obniżaniu podatków. – To jest zamiana pewnych podatków na inne podatki, których rząd nie chciałby nazywać podatkami, ale one oczywiście podatkami są. W praktyce dla tych najmniej zarabiających korzyści podatkowe będą symboliczne, ale już dla lepiej zarabiających, dla tych, którzy budują polską gospodarkę, dla specjalistów, fachowców, ekspertów, będą to dużo wyższe obciążenia podatkowe – powiedział polityk Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ocenie Wilka brak możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku to „chory pomysł”, którego skutkiem będzie wzrost obciążeń podatkowych nawet do 41- 45%. Kolejnym obciążeniem jest oskładkowanie wszystkich umów zleceń. A w dalszej perspektywie można spodziewać się oskładkowania umów o dzieło.

Jakie będą skutki wdrożenia rządowego Nowego Ładu? Po pierwsze – wzrośnie tendencja do ukrywania dochodów (szara strefa+). Po drugie – wzrost opodatkowania lepiej zarabiających spowoduje ich odpływ do zagranicznych rezydencji podatkowych (ucieczki za granicę +). Po trzecie – wzrosną ceny jako rekompensata za zmniejszenie dochodów przedsiębiorców na skutek wzrostu opodatkowania (inflacja +).

Poseł Robert Winnicki wskazał, że Nowy Ład to kolejna wielka akcja propagandowa Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał, że pod hasłem budowy IV RP Jarosław Kaczyński zapowiadał gruntowną reformę instytucji państwowych. – PiS nie podjął na żadnym odcinku idei przebudowy państwa – powiedział Winnicki i podkreślił, że Nowy Ład jest symbolem kapitulacji i imposybilizmu. – Państwo będzie puchło, państwo będzie dalej grzęzło w swoim własnym biurokratycznym tłuszczu i nie będzie sprawniejsze – dodał.

– W sobotę po raz kolejny usłyszeliśmy listę zaklęć, listę propagandowych haseł – powiedział Winnicki i podkreślił, że PiS mistrzowsko opanował przekaz propagandowy. – W sprzedawaniu bajek są mistrzami, a potem rzeczywistość skrzeczy i wygląda jak miotający się lockdown od roku w Polsce – podkreślił. Wskazał, że polityka PiS polega na kupowaniu elektoratu i jest to „kupowanie za miraż i ułudę”.

– Co zyska najmniej zarabiający na całej tej wielkiej rewolucji? Zyska 100 – 130 złotych miesięcznie. To jest tyle, ile pożarł w zeszłym roku sam wzrost cen. Tak szaloną, galopująca inflację, najwyższą w Unii Europejskiej, funduje nam PiS. To jest realny zysk dla najmniej zarabiających. A z wyliczeń, które wczoraj otrzymałem, wynika, że każdy, kto otrzymuje miesięczne na rękę więcej niż 4100 zł, dopłaci do tego wszystkiego. I to nie tylko przedsiębiorca, nie tylko samozatrudniony, ale każdy, kto jest na etacie dopłaci do tego interesu – wyjaśnił Winnicki.

Konfederacja zaprezentowała grafikę pt. „Nowy Wał rządu PiS”, na której wskazano, jakim oszustwem jest Nowy Ład przedstawiany jako genialny plan wychodzenia z kryzysu.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Konfederacja przeciw paszportom szczepionkowym: „To wejście na ścieżkę chińskiego systemu kontroli obywateli” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. maks mówi

  No tak, ale rządzą żydzi z bezprawia i niesprawiedliwości. Oni kieruja sie prawem talmudycznym, czyli chca wykorzystać swoje pięc minut aby zniszczyć Polske i Polaków. Wyjściem jest w kolejnych wyborach powołanie straży wyborów dla każdego lokalu wyborczego aby nie było kolejnych oszustw wyborczych na przykładzie konfederacji. Dwa to akcja szeroka informacyjna o podniesieniu podatków. każdy Polak powinien otrzymac informacje, że jest oszukiwany. Obiecuja łasym i mniej zaradnym podwyzli świadczeń. Podniesienie 500+, a zarazem podnosza opłaty o 30%. Czyli działaja jak mafiozi. Paliwo polityczne Konfederaci dostaja za darmo. Pytanie czy potrafią to wykorzystać? Aby przykryć te podwyżki za chwilę będzie w mediach jakiś super przekaz. Już oglądałem we wiadomościach propagandowych o 19 informacje mówiące tylko o podwyżce progu podatkowego itp, czyli to perfidne talmudyczne kłamstwo. Mówią biedakom intelektualnym, że obniżają, a robią dokładnie odwrotnie posługując sie oszustwem zgodnie z Talmudem. Musimy się zebrac i to towarzystwo wywieźć nma taczkach do strefy Gazy. Tam Palestyńczycy z nimi porozmawiają.

  1. Bartosz mówi

   Załóżmy, że się uda i nie wygrają następnych wyborów. I co się stanie, rządzić zacznie wesoły szymonek, wespół z pokrakami i kij wie z kim jeszcze! Będzie jeszcze gorzej dla Nas Polaków.

 2. Wojciech mówi

  Zaraz, zaraz – #nowyWAŁ to program dla odbudowy Polski po pandemii. Jeżeli pandemia będzie wieczna, fala jesienna, mutacja senegalska itd… to #nowyWAŁ nie wejdzie nigdy?

  1. Rebih mówi

   Wejdzie jako pierwsza część cyklicznego programu odbudowy Polski. Z tym, że odbudowywanie Polski nie ma sensu dopóki rząd PiS nadal trwa przy władzy i opracowuje kolejne fale epidemii i destrukcji. Dlatego pieniądze z kolejnych Ładów zostaną zdeponowane w jakimś banku jakiegoś kuzyna Pana Premiera Moravera.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.