Nowy pomysł Gronkiewicz-Waltz: NIKT nie powinien płacić grzywny nałożonej na nią przez komisję ds. reprywatyzacji

fot. youtube
4

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się ani razu przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji badającą nieprawidłowości, do jakich doszło przy przekazywaniu warszawskich kamienic handlarzom roszczeń. Za każde niestawiennictwo komisja nałożyła na nią karę finansową. W sumie jest to już 12 tysięcy zł, a HGW płacić nie chce. Tydzień temu uznała, że grzywnę powinien zapłacić urząd (czyli podatnicy), bo komisja pominęła jej nazwisko w decyzji i skierowała ją na ręce prezydenta Warszawy, a nie na ręce Hanny Gronkiewicz-Waltz. Gdy okazało się, że to nieprawda i nazwisko HGW widnieje na dokumencie, pojawiła się nowa wersja.

-Nikt nie powinien płacić za moje niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną, ani prezydent miasta, ani tym bardziej osoba fizyczna – oświadczyła dziś Gronkiewicz-Waltz. Dlaczego? Ponieważ ona wysłała na komisję swoich pełnomocników, a sama nie przyszła, bo „komisja to jest teatr”.

Trzeba przyznać, że to bardzo interesujący argument prawny. Czy taką linię obrony podpowiedzieli HGW wynajmowani przez nią prawnicy, którym płaci 1020 zł za godzinę? I nie myślcie, że płaci z własnej kieszeni. O nie! Koszty ponoszą podatnicy, gdyż tym prawnikom płaci warszawski Ratusz.

Widzicie, jaka z Hanki spryciula? Skubie kasę miejską metodą „na pełnomocnika”, a grzywny nie zapłaci, bo nie.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

    1. test24 mówi

      Bardzo się z tego powodu cieszę, bo zasłużyli na te podwyżki i na pożyczkę 🙂

  1. Robert B. mówi

    Skoro to bezczelne babsko tak doskonale rozgranicza siebie i prezydenta Warszawy, to może niech nie bierze wynagrodzenia za swoją „pracę”. Niech wraca do budżetu Warszawy. A swoją drogą, czekam, aż państwo polskie się takimi zajmie i powsadza ich do więzień po uprzedniej konfiskacie majątku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.