Nowoczesna w rozsypce. Scheuring-Wielgus, Schmidt i Mieszkowski zawieszają swoje członkostwo w partii

fot. twitter
6

Po wczorajszym głosowaniu w sprawie proaborcyjnego projektu „Ratujmy kobiety”, który został odrzucony w pierwszym czytaniu, ponieważ posłowie opozycji totalnej nie wzięli w nim udziału, trwa akcja oczyszczania opozycyjnych szeregów z tzw. elementów niepewnych. W ramach tej akcji PO wyrzuciła trójkę posłów, a pozostali mają być ukarani „w oparciu o regulamin”.

W Nowoczesnej trójka posłów sama postanowiła się zawiesić w prawach członka, przy czym zawiesili się ci, którzy glosowali przeciw odrzuceniu projektu „Ratujmy kobiety”, a ich decyzja jest protestem przeciwko tym posłom Nowoczesnej, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu. Samozawieszająca się trójka to Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Dzisiaj podjęłam decyzję aby z Nowoczesnej nie odchodzić. Chcę dać szansę moim koleżankom i kolegom, miesiąc na przemyślenie swoich wczorajszych błędnych decyzji, na wrócenie do wartości które przestrzegaliśmy. Daję moim koleżankom i kolegom czas na zastanowienie się nad tożsamością Nowoczesnej i podjęłam decyzję aby w taki symboliczny sposób zawiesić swoje członkostwo w klubie Nowoczesna na miesiąc. Ten czas chciałabym poświęcić na to aby moi koledzy i koleżanki którzy razem ze mną budowali Nowoczesną na wartościach liberalnych, przedyskutowali ze mną i innymi osobami po co powstała Nowoczesna – Scheurin-Wielgus poinformowała podczas konferencji w Sejmie.

– Głosami Nowoczesnej zawiedliśmy naszych sympatyków. Muszę zadecydować między członkostwem w klubie a wartościami. Wybieram wartości. W najbliższym miesiącu musimy zastanowić się nad wartościami – oświadczyła Joanna Schmidt.

Krzysztof Mieszkowski zawiesił swoje członkostwo w Nowoczesnej, ponieważ nie godzi się na życie w „państwie wyznaniowym”.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, Kamila Gasiuk-Pihowicz wydała posłom Nowoczesnej zakaz wypowiedzi medialnych. Szkoda! Takiej komedii dawno nie było!

Źródło: dorzeczy.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Cwane typy,miesiąc urlopu na okoliczność ferii zimowych mazowieckiego,dolnosląskiego.Na kulig mości państwo

 2. Binia mówi

  Zakazane mordy!Czy Wy zdajecie sobie sprawe co wyprawiacie Rodakom i Ojczyznie?Zyjecie w luksusach za nasze
  pi

  eniadze.My dalej zyjemy z bieda od 1 do 1.Wy nie macie wogule POjecia w zyciu,historii,tradycji itd.

 3. d. mówi

  zawieszają się …cha cha cha ….przygłupy lewackie, odchodzą w trójkę plus intelektualista od Balcerowicza, Petru aby utworzyc własne Koło poselskie…..Wykorzystują okazję, choć co prawda to prawda – te moralne karły są za zabijaniem dzieci, a pogardzając nauką na temat poczętego dziecka nawet i z naukowych żródeł opartych o najnowocześniejsze badania naukowe nie chcą przyjąć do wiadomosci, ze człowiek jest człowiekiem od poczęcia do śmierci!

  1. Kryśka mówi

   Lepiej późno niż wcale, tylko oby już nie wrócili! Dla nowośmiesznych kasa jest najważniejsza, zima idzie, a szczaw i mirabelki zmarzły! Co tam kobiety….a POd parasolkami wypromowali się….co tam Polska!

 4. moherowyStudent mówi

  „Kamila Gasiuk-Pihowicz wydała posłom Nowoczesnej zakaz wypowiedzi medialnych” – jeżeli przedstawicielom Narodu (Posłom) zabrania się wypowiedzi to …. dokąd zmierzasz Polsko?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.