Nowe otwarcie w Konfederacji. Konwencja pod hasłem „Oddamy Wam Polskę” [WIDEO]

konwencja wyborcza Konfederacji/ fot. screen
21

W sobotę (18.02.2023) w Warszawie odbyła się konwencja Konfederacji pod hasłem „Oddamy Wam Polskę”. Konwencja jest nowym otwarciem po odejściu Wolnościowców i początkiem kampanii wyborczej. Liderzy Konfederacji zapowiedzieli, że będą ciężko pracować, aby Konfederacja uzyskała dwucyfrowy wynik w jesiennych wyborach.

Przemówienia programowe wygłosili odpowiedzialni za kampanię wyborczą Sławomir Mentzen, prezes partii Nowa Nadzieja i Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. Mentzen oświadczył, że Konfederacja będzie stanowczo przeciwstawiać się polityce klimatycznej, która prowadzi do zubożenia i zniewolenia Polaków. Odnosząc się do celów tej polityki stwierdził, że „ten świat wygląda jak Korea Północna”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Tam ludzie też nie mają samochodów, nie latają na wakacje, nie jedzą mięsa i nie mają nowych ubrań. Ta Polska 20230, czy 2050 wygląda dosłownie jak Korea Północna 2020. Nie wiem, jakim cudem ludziom może się to podobać. Rozumiem, że na Zachodzie tego nie przeżyli, ale jeśli my tego nie pamiętamy, to nasi rodzice z pewnością pamiętają, jak wyglądała Polska w PRL-u. Wtedy było dokładnie tak samo. Teraz mamy mieć limity, wtedy mieliśmy kartki – powiedział Mentzen. – Oddamy wam Polskę i to wy będziecie decydować o tym, jak ma wyglądać Polska, a nie jacyś eurokomisarze, europarlamentarzyści, czy uczestnicy Forum w Davos – zapowiedział.

– Całkowicie odrzucamy politykę polegającą na ograniczaniu wzrostu gospodarczego i drastycznym pogorszeniu jakości naszego życia – podkreślił Mentzen. – Nie obiecuję, że coś wam dam. Wręcz przeciwnie, obiecuję, że nic wam nie dam. Za to stworzymy takie warunki, w których sami sobie zarobicie na wszystko, na co tylko będziecie chcieli. Pozwolimy ludziom żyć tak jak tylko będą chcieli. Oddamy Polskę Polakom. Uwolnimy wasz potencjał. Odzyskacie kontrolę na swoim własnym życiem – oświadczył. – Nie idziemy do tych wyborów po to, żeby usiąść przy jednym stoliku z PiS-em, Platformą, czy PSL-em. Idziemy do wyborów po to, żeby przewrócić im ten stolik. I my im ten stolik przewrócimy! – zapowiedział Mentzen.

Krzysztof Bosak stwierdził, że najbliższe wybory rozstrzygną o przyszłości Polski, a Konfederacja „jest nogą wstawioną między drzwi tego układu, który miał się domknąć i w którym nie miało być miejsca na żadną ideową prawicę”. – Odrzucamy złodziejstwo rządów Platformy, orzucamy tę arogancję, poczucie wyższości, tę bezczelność. Ale odrzucamy też ten paździerzowy etatyzm rządu PiS, ten populizm socjalny, tę arogancję i bezczelność w innej odsłonie, tę próbę kupienia Polaków za ich własne pieniądze. Nie chcemy tego. Nie chcemy waszej korupcji politycznej. Odrzucamy to całe dziadostwo, kolesiostwo, niekompetencję i wstyd, który nam przynosicie – powiedział Bosak. – I o Lewicy i PSL też pamiętamy. I o nowych klonach, w jakie przepoczwarzają się te partie polityczne – dodał.

Zwracając się do polityków PiS Bosak oświadczył: Zdradziliście Polaków, zdradziliście polską rację stanu. Zdradziliście swoich wyborców. Zdradziliście ich w przeszłości i robicie to przez ostatnie osiem lat.

Bosak stwierdził, że „obóz rządzący to pozerzy”. – To, co Tusk robił oficjalnie i z przekonaniem, oni w polityce unijnej przez ostatnie osiem lat robili po kryjomu i uważali, że nigdy się nie wyda. Przeliczyli się. Wydało się. Nie chcemy waszego Traktatu Lizbońskiego i Karty Praw Podstawowych, przed którą podobno nas zabezpieczyliście, a którą teraz nas szantażują. Nie chcemy europejskiego Zielonego Ładu, nie chcemy waszego Fit for 55, na które zgodził się Morawiecki. Nie chcemy systemu ETS, na który zgadzał się Tusk i nie chcemy ETS2, na które zgodził się Morawiecki. Nie chcemy całej tej klimatycznej nowomowy. Nie chcemy waszych kamieni milowych, nie chcemy waszego eurodługu, nie chcemy waszych europodatków. Zabierzcie już dorobek swojej hipokryzji. Idźcie być eurofederalistami gdzie indziej! – powiedział Bosak.

Pełna relacja z konwencji wyborczej Konfederacji.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/YouTube

Zobacz też:

Sławomir Mentzen wyjaśnia genezę konfliktu z Wolnościowcami: „Chcieli obalić Korwina i wprowadzić zarządzanie kolegialne” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  @Greg A jest coś lepszego?

 2. Maksio mówi

  Mam rozumieć, że hasło „Oddamy wam Polske” oznacza wyjście z Unii Europejskiej czyli Polexit. I to mówi partia, która aktualnie nie ma ani jednego posła w Parlamencie Europejskim? Trochę to niepoważne jeśli Konfederacja opiera swój program na „walce z wiatrakami”… Doceniam rzecz jasna pracę Konfederacji w polskim Sejmie, ale myślę, że Polexit to pójście za daleko. Raczej pozbyjmy się Ziobrystów i nie marnujmy unijnych funduszy – to brzmi bardziej sensownie.

 3. z-k mówi

  Głosowałem na was ale po gremialnym poparciu Konfederacji dla ustawy o przekazaniu polskich złóż naturalnych szachrajskiej międzynarodówce i po emocjonalnym wystąpieniu Winnickiego o ” skur-synach” przypominających o Wołyniu nabrałem wątpliwości i jeśli będzie kandydował w moim okręgu Braun lub ktoś od Niego to na wybory pójdę

 4. Jozef mówi

  Konfederacja to wnuki i bekardy zydowskie z wyjatkiem jeddynego Posla Grzegorz Braun!

  Polacy Nigdy nie glosujcie na wrogow Polski a tym jest konfederacja!!

 5. Mateusz mówi

  Konfederacja nie wejdzie do sejmu. Są skompromitowani. Nie poprze ich szuria proukraińska, nie poprą też realiści pamietając, że nie przeciwstawiali się dozbrajaniu groźnych band na Ukrainie np. odzdziałów Azow.
  Też im zapamietałem, że razem z żydowskim lobby forsowali za ubijem rytualnym zwierząt.
  Po rozbiciu partii Korwin na starych i wolnościowców, ich część wolnorynkowa jest absolutnie skonpromitowana.
  Mentzen wprost opowiada się za uzależnieniem Polski od amerykańskiej energetyki i elektrowni.
  O kondycji narodowców nawet nie wspomnę.
  Mam nadzieję, że ta agentura wpływu dostanie 0%. Żałuję, że na was głosowałem, to był mój błąd.

 6. Jan mówi

  Konfederacja to piąta kolumna, głosowałem na nią, potem obserwowałem , co robią i mówią, dzisiaj wiem, że to sprzedajne łotry, nigdy na nich nie głosujcie, popierają wojnę z FR, we wszystkim zgodni z PIS jeśli chodzi o naprawdę ważne sprawy dla Polski. SPRZEDAJNE ŁOTRY

 7. POLAK mówi

  Też popełniłem ten błąd głosowałem na nich, miałem tyle nadziei, niestety z każdym rokiem obserwowałem , jak głosują wbrew interesowi Narodu polskiego, podejrzewam, że to rezerwa agentury, gdyby coś nie poszło zgodnie z planem, taka rezerwa na wszelki wypadek. Oglądałem Bosaka i innych w sejmie, co za gnidy, maski spadły, głosowali tak , aby Narodowi Wybranemu nieba przychylić kosztem nas Polaków.

 8. KRESOWIANIN mówi

  Kto nie pamięta o ludobójstwie na Wołyniu i nie domaga się prawdy o pomordowanych przez OUN-UPA Polakach, ten jest zaprzańcem i zdrajcą. Kto wymachuje dziś Wołyniem by nie pomagać kobietom, dzieciom, starszym i chorym uciekającym przed barbarzyństwem Moskwy, ten jest skurwysynem.
  9:03 PM · 26 lut 2022 Robert Winnicki Pies z tobą winnicki, obyś dostał swoją nagrodę za słowa ty łobuzie

 9. KATOLIK mówi

  Konfederacja to sprzedajna garstka chłopczyków , która dorwała się do władzy, nic ne dała Polsce, głosowała zawsze tak jak PIS , w mało istotnych sprawach inaczej, ale maski spadł, gdy zaczęła się wojna na ukrainie, pokazali, kim są, zwykłe sprzedajne g…………y

 10. Radek Wicherek mówi

  Oświadczenia Mentzena chwytają za serce wolnych ludzi, problem w tym, że w tym on i jemu podobni są mocni, ale na oświadczeniach i krzyku się kończy. Przeszłość już to pokazała.
  Z kolei stanowczość Bosaka kończy się gdy ktoś chce z niego wycisnąć zdecydowaną deklarację po której stronie się opowiada w jakiejś spornej i gorącej sprawie, jak np. przymusowe szprycowanie. Wtedy pojawia się charakterystyczna wstrzemięźliwa i zdystansowana odpowiedź. Wiadomo, furtka musi zostać, jeżeli nie otwarta, to przynajmniej uchylona.
  Nie, nie, nie tędy droga. To tylko próba odświeżenia z zewnątrz samochodu, który, choć miał dobry start, wewnątrz okazał się na tyle niesprawny, że naprawa jest bezsensowna, a wymiana na nowy to jedyne wyjście.

 11. Ewa-Maria mówi

  Z całego serca życzę Wam powodzenia. Do tych założeń należy uwzględnić to co chce zrobić WHO. Ci szaleńcy planują kontrolować nasze zdrowie a co z tym idzie szczepić pod przymusem w razie następnej pandemii. Oczywistym jest że następną pandemie wymyślą .

 12. Michu. mówi

  Konfederacja to formacja dla bogatych, zlikwidowaliby politykę solidarnościową, ulgi dla bogatych, a reszta społeczeństwa musiałaby radzić sobie sama. Poza tym część środowiska jest prorosyjska co ich dyskwalifikuje. Osobiście jeszcze nie zdecydowałem, albo nie pójdę wcale. albo zagłosuję na ziobrystów w PiSie.Skłaniam sie ku drugiej opcji żeby nie dopuścić do władzy Tuska.

 13. eas mówi

  Polityka zwana solidarnościową, to inaczej kradzież. Jeżeli pozwolisz rządowi zabierać jednym, żeby dotować drugich, to w końcu zabiorą wszystko. Dobroczynność to powinna byś sfera prywatna, nie publiczna. Rząd ma tylko pilnować żeby nie było przywilejów i złodziejstwa, ale robi odwrotnie.

 14. krzyś mówi

  „Oddamy wam Polskę ” Wam czyli komu n ie lepiej napisać Zwrócimy polakom ich kraj albo w ręce polaków Polskę albo Oddamy Polskę polakom nie wiem w każdym razie opozycja natychmiast wykorzysta to hasło do swoich celów. Zawsze popełniacie te same dziecinne błędy albo wymieńcie wreszcie tych osłów którzy wam ciągle źle doradzają i weźcie sobie kogoś z Pisu albo PO oni to potrafią robić bez błędnie.

 15. W K mówi

  Skoro chcą zostawić Ukraińców w Polsce, bardziej pasowałoby hasło ,,Ukraiński parobek dla każdego przedsiębiorcy”.

 16. zagłoba sum mówi

  Znacie jakąś POLSKĄ partię? Pytam powaznie, w kontekście zblizajacych sie wyborów.

 17. wit mówi

  Może Kamraci?(…) Ale zdaje się, że nie pozwalają na rejestrację ich partii.

 18. RS mówi

  PJJ Polska Jest Jedna, lider Rafał Piech.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.