Nowe akty oskarżenia J. Międlara! Wzywanie do nienawiści, umniejszanie ilości ofiar Holokaustu i krytyka zmarłego komunisty

PAP/Maciej Kulczyñski
14

Do sądu trafiły trzy akty oskarżenia wobec Jacka Miedlara. Sąd wziął na tapetę wzywanie do nienawiści, negowanie prawdy o Holokauście oraz znieważenie osoby Tadeusza Mazowieckiego. Międlar miał się dopuścić wszystkich tych karygodnych zbrodni 11 listopada 2017 roku.

„Drodzy państwo, to, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi we Wrocławiu, to, że Dutkiewicz i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji. (…) Drodzy państwo, drodzy kibice, bądźcie bezlitośni, radykalni w walce ze złem, z kłamstwem, niesprawiedliwością, bezprawiem, niszczeniem polskiego sądownictwa, banderyzmem, talmudyzmem (…). My jesteśmy wielką Polską Niepodległą (…) Jeżeli będziemy silni w duchu, w Bogu (…) to tę wojnę zwyciężymy i żadna żydowska, marksistowska horda nie zdejmie naszej flagi i nie podepcze Chrystusowego krzyża” – mówił. Tę właśnie wypowiedź uznano za niebezpieczną i wzywającą do nienawiści do tego stopnia, iż stała się powodem wystosowania aktu oskarżenia. Warte zaciągnięcia przed trybunał miało się okazać również „umniejszenie rozmiaru strat” w czasie Holokaustu przez żydów. Ostatni akt oskarżenia dotyczy rzekomego znieważenia postaci Tadeusza Mazowieckiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nigdy nie krył się ze swoimi żydokomunistycznymi, bolszewickimi inklinacjami. Trzymam portret zdrajcy” – mówił Jacek Międlar. Nie zgadza się kategorycznie z oskarżeniem. „Wyjaśniam. Polskie prawo (cywilizowane) nie przewiduje kar za spalenie wizerunku nieboszczyka (w tym wypadku Tadeusza Grubek Kreski). Zmarły nie ma osobowości prawnej. ETPC reguluje tę sprawę wskazując, że penalizacja krytyki nawet żyjącego polityka – to łamanie wolności słowa” – napisał redaktor na Twitterze. Czymże jednak jest wolność słowa, gdy zagrożona jest postkomunistyczna wizja rzeczywistości?

Nagranie rozmowy Jacka Międlara z rozmowy z sądem, który zgubił nadesłane przez oskarżonego dokumenty:

Źródło informacji: Twitter, nczas.com

Przeczytaj również:

Polowanie na J. Międlara trwa! Sąd „gubi” dokumenty i nakłada grzywny za własne bałaganiarstwo!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Tomek mówi

   Koło 6 mln (licząc obozy i egzekucje poza obozami).

  2. Zbigniew mówi

   To Tomek pisze donosy na pana Jacka.

  3. Tomek mówi

   Tak Zbysiu…:) A twoja stara donosi ołówki do Castoramy.

  4. izi mówi

   A mnie swego czasu, czyli 20 lat temu wlaśnie żydzi uczyli, że 1,5 mln. Z wiekiem ilość ofiar rośnie, Tomciu?

  5. Tomek mówi

   @Izi

   Żydzi cię uczyli:)? No to ciekawą szkołę miałeś, ale coś mi się zdaje że chyba za często na wagary chodziłeś, bo w głowie coś ci się pomieszało. Samych polskich Żydów w czasie wojny zniknęło koło 3 milionów. Na Księżyc nie polecieli (choć kto tam wie, w co niektórzy czytelnicy tego portalu, sądząc po lekturach, jakie tu polecają, są gotowi uwierzyć), więc nikt poważny nigdy nie szacował żydowskich ofiar Holokaustu na 1,5 mln. Może ci się np. z ofiarami konkretnego obozu pomieszało, np. Auschwitz, bo tam owszem, były spory, ale akurat w miarę badań i lat to liczba malała, nie rosła.

 1. karol mówi

  Mobbing i przemoc seksualna w Razem ? Wstrząsające wyznania byłej działaczki.

 2. marju73 mówi

  ReligIa holocaustu nie może doprowadzić do upadku holomitu bo inaczej przemysł wyciągania szmalu upadnie.

 3. Zbigniew mówi

  Putin ma zaplacic bylym akcjonariuszom Jukosu 50 mld$.

  1. anonim mówi

   Pewnie że im zapłaci, kulami 7.62×39 a wcześniej poczęstuje herbatką z polonem albo ławiczokiem.

 4. Polak mówi

  Cóż. Jest to forma doceny, komplement, chociaż uciążliwy Panie Jacku. Takie oskarżenie jest jak medal dla uczciwych w III RP.

 5. Robert mówi

  Może korespondencja nagle znika,bo to się nie mieści w żadna rubryka.Dlaczego suka szczeka,kiedy wejdzie na fotel człowieka?Bo broni terytorium nowego,na którym czuje się górą,nie robiąc niczego.Pan musi decydować,gdzie miejsce psa który mu służy.

 6. Greg mówi

  Panie Jacku jestesmy z Panem !!!
  Pozdrawiamy

 7. Rens mówi

  Nie było żadnego holocaustu! Żydki to sobie wymyśliły, żeby wyłudzać pieniądze od różnych państw i ukryć swoje zbrodnie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.