„Nigdy więcej” i Allegro blokują sprzedaż książek wydawnictwa 3DOM. Konferencja prasowa Konfederacji [WIDEO]

konferencja prasowa Konfederacji/ fot. screen
6

30 stycznia 2020 roku serwis Allegro zablokował konto wydawnictwa 3DOM. Stało się to na wniosek stowarzyszenia „Nigdy więcej”. Jak tłumaczy Allegro, powodem zbanowania konta wydawnictwa jest sprzedaż książek rzekomo propagujących faszyzm lub nienawiść na tle etnicznym, rasowym itd. Chodzi m.in. o publikację „Religia żydów współczesnych” autorstwa ks. prof. Józefa Kruszyńskiego, rektora KUL w latach 1925–1933.

W listopadzie 2018 roku serwis Allegro usunął z oferty sprzedaży książkę Jacka Międlara „Moja walka o prawdę”. Oto uzasadnienie: „Jako że w serwisie Allegro zabroniona jest sprzedaż jakichkolwiek materiałów propagujących ideologie totalitarne, a także na podstawie współpracy z organizacją Nigdy Więcej – po weryfikacji wskazanej książki uznano że nie może ona zostać dopuszczona do sprzedaży w serwisie Allegro.” Książka Międlara nie propaguje ideologii totalitarnej, ale na skutek decyzji stowarzyszenia „Nigdy więcej” zniknęła ze sprzedaży. To był pierwszy krok.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” zablokowało sprzedaż książki Jacka Międlara na Allegro

W maju 2019 roku Allegro zablokowało ofertę antykwariatu „Piastun”. Oczywiście na wniosek stowarzyszenia „Nigdy więcej”. Tym razem chodziło o książkę ks. Stanisława Trzeciaka „Program światowej polityki żydowskiej” z 1936 roku. – Jak można uznać za antysemityzm to, że sprzedaję książki? Przecież książki to źródło wiedzy, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, co myśleli ludzie kilka pokoleń wstecz. Możemy poznać ich pogląd na świat. To jest historia, dziedzictwo ludzkości – mówił w rozmowie z wPrawo.pl antykwariusz Łukasz Tomicki. To był drugi krok.

ZOBACZ: Żydowska cenzura na Allegro! Antykwariusz oskarżony o nawoływanie do nienawiści

Teraz Allegro uczyniło trzeci krok i zablokowało możliwość sprzedaży książek wydawnictwa 3DOM. Oczywistym jest, że ani w przypadku książki Jacka Międlara, ani w przypadku książek sprzedawanych przez antykwariat „Piastun” i  wydawnictwo 3DOM nie chodzi o propagowanie ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści. Co jest więc celem blokady sprzedaży tych książek? Celem jest odcięcie Polaków od książek naświetlających problematykę żydowską w sposób, który nie podoba się Żydom. O Żydach nie można pisać obiektywnie. Można pisać tylko dobrze, albo wcale. Nad realizacją tej zasady czuwa stowarzyszenie „Nigdy więcej”, które jest konsultantem serwisu Allegro.

Kwestia żydowska w odniesieniu do Polski nastręcza cały ogrom zagadnień pierwszorzędnej wagi. Wypada więc, abyśmy nie tylko badali dążności żydów pod względem politycznym i społecznym, ale także i religijnym. (…) Szczupła, co do rozmiarów, niniejsza broszura, nie wyczerpuje oczywiście tematu, podaje atoli główne wytyczne, dozwalające wejrzeć dokładniej w żydowską duszę i zrozumieć jej nastroje względem chrześcijaństwa. Obok innych moich prac z dziedziny żydoznawstwa i ta ma się przyczynić do lepszego zrozumienia współczesnej kwestii żydowskiej” – pisał ks. prof. Józef Kruszyński we wstępie do książki, której sprzedaż blokuje Allegro na wniosek stowarzyszenia „Nigdy więcej”.

Podczas wtorkowej (04.02.2020) konferencji prasowej w Sejmie, w której uczestniczył poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz szef 3DOM Tomasz Stala i pełnomocnik wydawnictwa Jarosław Litwin, zapowiedziano podjęcie kroków prawnych wobec stowarzyszenia „Nigdy więcej” i serwisu Allegro.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Żydzi pokazali, kto tu rządzi

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jędrek mówi

  Blokowanie sprzedaży książek to już etap gdzie można się zastanowić nad tym gdzie my w ogóle żyjemy i to jeszcze blokują ci co najbardziej walczą o wolność słowa banda lewackich hipokrytów. W mediach drą mordy, że w Korei Północnej, Chinach, Iranie nie ma wolności słowa, a jak widać na zachodzie wcale nie jest lepiej idealny przykład do czego prowadzi moment gdy żydostwo wszystko kontroluje.

 2. Zyta mówi

  Brawo. Tyle lat byłem na allegro ale zrezygnowałem. To lewactwo robactwo wszystko blokuje. Najlepiej zablokować allegro na terenie Polski i będzie spokój. Są lepsze serwisy sprzedaży i nie lewackie.

  1. karol mówi

   ostoja.pl

 3. z-k mówi

  Piekielne problemy miał Albin Siwak ze sprzedażą swoich książek a jeszcze większe trudności piętrzono przed Bohdanem Porębą za jego książkę o polskiej (pseudopolskiej) kinematografii pt. „Obronić polskość”

 4. Marcin mówi

  Moim zdaniem wytoczenie procesu firmie allegro to błąd.
  Wyobraźmy sobie, że w trakcie rozprawy adwokat pozwanej firmy spyta świadka G.Brauna czy jego zdaniem pewien drukarz miał prawo odmówić wydrukowania gejowskich plakatów.
  Przypomnę, że obrońcy drukarza powoływali się m.in na swobodę zawierania umów.

  Rozsądniejsze byłoby wzywanie do bojkotu niektórych firm. Oprócz allegro proponuję bojkot firmy microsoft, której produkt można łatwo zastąpić darmowym zamiennikiem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.