Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” zablokowało sprzedaż książki Jacka Międlara na Allegro

"Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza", J. Międlar
14

Czytelnik portalu wPrawo.pl przesłał nam następującą informację: „Napisałem zapytanie do serwisu Allegro.pl. Pytałem się o przyczyny usunięcia z oferty książki Jacka Międlara „Moja walka o prawdę”. Oto odpowiedź: „Jako że w serwisie Allegro zabroniona jest sprzedaż jakichkolwiek materiałów propagujących ideologie totalitarne, a także na podstawie współpracy z organizacją Nigdy Więcej – po weryfikacji wskazanej książki uznano że nie może ona zostać dopuszczona do sprzedaży w serwisie Allegro.”

Nasz czytelnik skomentował to tak: „Stowarzyszenie Nigdy Więcej jest o tyle niebezpieczne, że swego czasu szkolili prokuratorów pod tym kątem, iż można człowieka skazać na większy czy mniejszy wyrok w zależności od przekonań. To czysta tolerancja represywna”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytelnik przesłał nam także link do obszernego opracowania na temat Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, z którym warto się zapoznać. Tekst znajdziecie TUTAJ, a na zachętę krótki cytat: „Po zdarzeniach na plaży w Gdyni, o których pisałem TUTAJ minister Spraw Wewnętrznych, pan Sienkiewicz zapowiedział ostre represje wobec (nigdy przez niego bliżej niesprecyzowanej) grupy „kiboli”. Jak powiedział- tak też zrobił. Ledwo miesiąc po ‚incydencie gdyńskim’ zaczną się szkolenia prokuratorów z wszystkich 44 okręgów (prawdopodobnie z każdego po dwóch prokuratorów, ale nie mam odwagi podać dokładnego wyniku mnożenia). Celem jest wpojenie do głów blisko 100 prokuratorów, iż wysokość wyroku ma być teraz uzależniona od prywatnych poglądów przestępcy. Kto będzie przeprowadzał owe szkolenia, pewnie akademiccy wykładowcy Wydziałów Prawa, albo chociaż osoby po studiach pedagogicznych? Nic bardziej mylnego. Szkolenia te przeprowadzi min. Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Jak udało mi się dowiedzieć w ministerstwie, na „szkolenia” przeznaczone zostanie z budżetu 1.3 mln złotych. „Nigdy Więcej” nadal twierdzi, że nigdy nie ubiegało się i nie dostało złamanego grosza z publicznej kasy.  No cóż, cytując klasyka: „nie chcem, ale muszem” (w tym wypadku przytulić publiczny hajs).  Pewnie księgowi „Nigdy Więcej” wpiszą sobie to w koszty wynajęcia sali szkoleniowej i cateringu, uznając że wszystko jest w porządku.”

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: BANDA IDIOTÓW blokuje sprzedaż książki Jacka Międlara w Empiku

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klioes vel pislamista mówi

  Msza dziękczynna Nycz
  (wersja poprawiona)
  motto: „…potrafi już tu na Ziemi budować Królestwo Boże…”
  (kardynał Kazimierz Nycz o Hannie Gronkiewicz-Waltz)

  Listopad… wiadomo: to czas akcji „znicz”…
  Trzeźwieją kierowcy… lecz nie biskup Nycz…
  Po co ma być trzeźwy, gdy podwożą go?
  Bierze odwrócony krzyż do buzi… o!…

  Z tego odwrócenia tak odprawia mszę,
  Jakby wszystko z krzyżem odwróciło się:
  Za „Klątwę”, za tęczę (Zbawiciela plac
  Był ubogacony nią do czasu rac)

  Kardynał… dziękuje! „Już na Ziemi tu
  Potrafi…” Wyrzucić lokatorów stu!
  Ukraść kamienice, profesora, co
  Broni życia, wylać z pracy… To jest to!

  Świętej Zofi Szpital już nieświęty jest.
  Lecz pani prezydent tolerancji test
  Przecież zdała: może paradować gej…
  A ty, o „Gazetko”, zamówienia miej!

  Wraz z Golgotą Picnic także wróżek zlot
  Podatników kasą wsparła… Czarny kot
  Swą w wyczarowaniu pewnie pomoc dał.
  I stąd jej następca… we mszy udział brał.

  Wcześniej zadbał… Pierwszą miał mieć jego syn
  Komunię. I nie miał. Po wyborach gmin
  Można już oświecić: „Zaufania brak
  Nam jest do Kościoła.” Do Nycza?… No jak?

  Kardynał… dziękuje!!! „Tu na Ziemi już
  Potrafi budować…” Czarownico stwórz,
  Prócz boga królestwa (swego boga), wieś!
  By starzy powstańcy kąt znaleźli gdzieś.

  1. kici kici KOCUR mówi

   Witaj Klioesie
   tak po starej znajomości, spieraliśmy się na ndie na temat PiS i rzekomego podpisania przez nich deklaracji z Marrakeszu. I co? Okazuje się że dokument ten mają dopiero podpisać państwa zrzeszone w ONZ w grudniu tego roku i Polska zapowiedziała że go nie podpisze. Więc powiedz jak to jest? Podpisaliśmy go już czy nie? Ja oczywiście wtedy trzymałem stronę PiS i uparcie dowodziłem że jest to tak zwany fake-news tuż przed wyborami. Jednak wyszło na moje.
   PiS mimo że dostaje z każdej strony baty to jednak skazani jesteśmy na niego a każdą próbę odwrócenia tej sytuacji w obecnych warunkach przepłacimy dojściem do władzy skrajnych lewaków spod znaku PO. Radziłbym o tym pamiętać. Dojście PO do władzy równa się z represjami, z prześladowaniami i więzieniem między innymi dla nas. Niewątpliwym pozytywem takiego obrotu sprawy byłoby to że miałbym zaszczyt w więziennej celi poznać Ciebie, księdza Jacka, panią Kasię i innych szanownych kolegów i koleżanki z „prawej strony” ale negatywem to że stracilibyśmy wolność na długie lata a wolność jest największym dobrem dla człowieka. Pozdrawiam.

  2. klioes vel pislamista mówi

   Witaj Kocurku!
   Nie wyszło na Twoje, bo nie był to fake news.
   Rząd deklarację w Marakeshu podpisał i zataił to przed Polakami!

   Dopiero później Brudziński zapowiedział wycofanie się z tego SAMOBÓJSTWA.
   Jak zrobią, jeszcze zobaczymy…

   Nie widzę powodu, aby popierać PiS.
   Nie jest on jedyną alternatywą dla PO.
   Nie jest on w ogóle alternatywą Platformy!
   To jedna banda socjalistów.

   Prawdziwą alternatywą jest Korwin i Bosak, i część exKukiza.
   Pozdrawiam wzajemnie!

 2. ZbulwersowanyL mówi

  A Zydowka Mosbacher broni wolności mediów przekazujacych w Polsce nawet nazistowskie antywartości. Co za perfidia i hipokryzja.

 3. zyz mówi

  Jacku! To jest skandal! Proponuję sprawę zgłosić do Reduty Dobrego Imienia!

 4. rychu mówi

  Żydy w Polsce robią co chcą

 5. Goj mówi

  Ale „Mein Kampf” nadal w ofercie? No tak, socjaliści swoich nie ruszają.

 6. Stop antypolonizmowi mówi

  Trzeba też zgłosić sprawę do Instytutu Ordo Iuris. Dodatkowo do prawnika się zwrócić niech odwołuje się. Nigdy więcej, niejakiego Pankowskiego, żydka albo szabesgoja, to kolaboranci żydowscy. Tas samo jak Otwarta Rzeczposoplita, Fundacja Batorego, albo Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Te wredne szuje szkalują Polaków, doją z nas kasę, niszczą patriotyzm. Wszystko za przyzwoleniem zdrajców i nierobów z rządu. Morowe Icki niestety ich wspiera.

 7. ikss mówi

  A dlaczego „MEIN KAMPF” niejakiego klasyka Adolfa H. można normalnie nabyć na Alledrogo? Czy to jest propaganda miłości wg Alledrogo? Czy to nie jest czysta wybiórcza paranoja?

 8. Łukasz mówi

  Zakazany owoc smakuje najlepiej, robią ci dobrą reklamę, wszystko będzie dobrze Jacku

 9. Włościanka mówi

  Na Wolnej Polsce (portal) właśnie przeczytałam o zapalaniu świeczek w oknie. Przeczytajcie też i napiszcie czy to prawda bo od lat ludzie te świece stawiają. Sama też tak robiłam w najlepszej intencji.

 10. Rich mówi

  Gdybym wiedział, że moja korespondencja będzie tutaj przedstawiona, to przekazałbym więcej informacji, bo też są ciekawe. Podaję, jak wyglądała cała korespondencja.

  Zapytanie 1:
  „Mam proste pytanie. Dlaczego można kupić na Państwa platformie „Mein Kampf” Adolfa
  Hitlera, a nie można kupić „Maja walka o prawdę” Jacka Międlara? Przecież to jest
  bez sensu. Naprawdę muszą się Państwo bawić w cenzorów? Gdzie tu pluralizm?
  Przeczytali Państwo w ogóle tę książkę? Pewnie nie, a szkoda. To wartościowa
  pozycja. Jeśli twierdzą Państwo, że ona nawołuje do nienawiści, to proszę
  zacytować dowolny fragment nawołujący do nienawiści. Albo proszę podać definicję
  mowy nienawiści, a potem znaleźć fragment, który jest „nienawistny”.”

  Odpowiedź 1:
  „Dziękuje za kontakt.
  Jako że w serwisie Allegro zabroniona jest sprzedaż jakichkolwiek materiałów propagujących ideologie totalitarne, a także na podstawie współpracy z organizacją Nigdy Więcej – po weryfikacji wskazanej książki uznano że nie może ona zostać dopuszczona do sprzedaży w serwisie Allegro.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.”

  Pytanie 2:
  „Ta książka właśnie w idealny sposób wpisuje się w Państwa politykę. Jest anytkomunistyczna, antynazistowska i antyfaszystowska. Co Państwo za głupoty gadają, że tam jest jakakolwiek propagacja totalitaryzmu. Pokażcie chociaż jeden akapit potwierdzające te bzdury. Nie zachęcają Państwo do korzystania z platformy. Czy Państwo zdają sobie sprawę, że fundacje typu to zwykłe marksistowskie, antypolskie jaczejki?

  To stowarzyszenie właśnie działa jak ciało totalitarne, bo z nikim nie dyskutuje, niczego nie bada, tylko trzyma kija w ręku i okłada normalnych ludzi – w tym przypadku Jacka Międlara. Czy innym jak nie działalność totalitarna jest zamykanie ludziom ust bez mozliwości obrony? I Państwo jak Piłat biorą udział w tej hucpie. Nie zasłaniajcie się jakimś szemranym stowarzyszeniem, bierzcie na siebie odpowiedzialność, bo to wy podejmujecie decyzje i to, co robicie jest hańbiące. Mocno to wezmę po uwagę robiąc przyszłe zakupy, ja jestem świadomym klientem, patrzę gdzie, co i od kogo kupuję.

  Zrzesztą, jakim prawem twierdzicie, że zabraniacie sprzedaży materiałów propagujących idelogie totalitarne? Przecież macie „Mein Kampf” i wiele pozycji afirmujących komunizm. Państwa deklaracje i działania są niespójne.

  Czy Państwo wiedzą, że Stowarzyżenie Nigdy Więcej przyznawało kiedyś nagrody antyfaszysty roku? W 2003 dostał ją Simon Mol, co kim jest ten „przyjemniaczek”:

  „„3 stycznia 2007 został zatrzymany w Warszawie i tymczasowo aresztowany przez sąd w związku z zarzutami z art. 156 Kodeksu karnego, to jest o zarażanie licznych partnerek seksualnych złośliwym szczepem wirusa HIV-1 (rekombinacja genetyczna podtypów A i G) występującym tylko w Kamerunie i krajach ościennych. (…) Według informacji policji, od Njie zaraziło się wirusem HIV przynajmniej 16 kobiet, niektóre z nich zachorowały na AIDS”. Znając niską skłonność kobiet do chwalenia się swoją naiwnością, można wysnuć wniosek, iż kobiet tych było dużo więcej niż te 16, które zgłosiły sprawę na policji. Część z tych 16 kobiet w zeznaniach podała, iż Simon nakłaniał je na seks bez prezerwatywy, a gdy protestowały- nazywał je rasistkami i faszystkami (stosując klasyczną Hitlerozę).”

  źródło: https://bialyrasizm.pl/stowarzyszenie-nigdy-wiecej/

  Inny ciekawy numer jaki odprawiło Stowarzysznie Nigdy Więcej w Gdańsku. Mieli zamalowywać rasistowskie hasła na stadionie. Okazało się, że żadnego hasła nie ma, więcy Stwoarzysznie Nigdy Więcej sami stworzyli rasistowski transparent, po czym bohatersko go zamalowali.

  źródło: http://niezalezna.pl/17717-wymyslaja-problem-aby-z-nim-walczyc

  źródło 2: https://3obieg.pl/polacy-wynocha-nigdy-wiecej-czyli-o-hipokryzji-bo-antypolonizm-jest-ok/
  Proszę przeczytać powyższe źródła, nie będą Państwo mieli wątpliwości, że Stowarzyszenie Nigdy Więcej jest organizacją bandycką i działa na szkodę społeczną. Proszę się nimi nie zasłaniać i brać na siebie swoje decyzje. Tylko tchór się tak zachowuje. ”

  Odpowiedź 2:
  „Dziękuję za odpowiedź.

  Niestety, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, książka ta nie jest dopuszczona do sprzedaży w naszym serwisie.”

  Pytanie 3:
  „Tłumacząc Państwa odpowiedź na nasze: Książki nie ma w sprzedaży, bo nie. Nie ma żadnego merytorycznego argumentu, czysta ideologia, czyta tolerancja represywna.”

  Pozdrawiam całą redakcję wPrawo.pl.

 11. Tomek mówi

  Masz rację sam widziałem na Allegro cztery oferty z książką Adolfa dostępne i sprzedawane bez żadnego problemu.

 12. MSW mówi

  Jak Jacek zaczął pisać swą książkę, to już od dłuższego czasu przestał obcinać paznokcie. I jak mu te pazury urosły, to wtedy napisał najlepsze teksty. Niektórzy jak czytali to poczuli jak włosy im się jeżą i rozpoznali diabelskie moce. Przypomniała im się lektura Malleus Maleficarum i się przestraszyli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.