Niesamowity spot „Respect Us”. Powinien obejrzeć go cały świat! [WIDEO]

Respect Us/ fot. youtube
31

Oddolna inicjatywa młodych Polaków „Respect Us” (Szanujcie nas) to odpowiedź na oszczerstwa i szkalowanie Polaków. To również bardzo mocne uderzenie w „pedagogikę wstydu”, wymuszającą na Polakach nieustające przeprosiny za ich rzekome winy. Po ostatnich przeprosinach prezydenta Andrzeja Dudy wystosowanych do ydów „wypędzonych” w 1968/69 roku spot „Respect Us” jest szczególnie przejmujący. Ten film powinien obejrzeć cały świat. Mamy nadzieję, że niedługo pojawi się on w wersji z napisami po angielsku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: youtube

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Niepotrzebny ten wulgaryzm na końcu.

  1. Ania mówi

   Też rażą mnie wszelkie wulgaryzmy tym bardziej, że są celowo rozpowszechniane przez Żydów, a niektórzy Polacy powtarzają je jak papugi. Gdyby nie to spot byłby perfekcyjny.

  2. Hammurabi mówi

   Nie patrz na ten spot z wygodnego fotela, nie patrz popijając piwko, nie patrz jeśli jesteś wymuskanym i wykastrowanym gogusiem w rurkach i sieczką w głowie!
   https://www.youtube.com/watch?v=tPVCZsfUuvM – jeden z twórców wyjaśnia między innymi dlaczego ten wulgaryzm się w nim znalazł (3:44)
   Jeśli uważasz, że świat może być czysty, układny i grzeczny to się mylisz!
   Podobnie, jesteś w głębokim błędzie myśląc, że samym „ą” i „ę” przekażesz targające człowiekiem emocje…

  3. michu mówi

   Emocje można przekazać bez wulgaryzmów. O normalności wcale nie świadczy używanie brzydkich wyrazów (mam na myśli przeciętne autentycznie polskie środowiska, z marginesem jest inaczej). A świat lepiej żeby nie był brudny, pogubiony i niegrzeczny (myślę, że dla większości)

  4. Hammurabi mówi

   Świata nie zmienisz. Inni już przed Tobą próbowali i albo zginęli albo zostali tyranami. Świat jaki jest każdy widzi. Twierdzenie, że jest inaczej, to zwykła hipokryzja. To troszkę tak, jak z panną z tzw. „dobrego domu”, wychowywanej w przeświadczeniu, że wszystko musi być tak, jak to mówią rodzice i guwernantka, nagle spotykającej na swojej drodze rozjuszony plebs. Przeanalizuj pod tym kątem np. „Germinal” Emila Zoli. Posłuchaj wieszcza…
   „Czucie i wiara bardziej mówi do mnie
   niż mędrca szkiełko i oko”.

   ” Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
   Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.
   Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!
   Miej serce i patrzaj w serce!”
   Zastanów się, czy przypadkiem nie poszedłeś po tzw. „bandzie” zawężając pojęcie „autentycznie polskich” środowisk, jednocześnie wyrzucając tak wielu na margines!

  5. michu mówi

   Nie chodzi o to. Po prostu jeśli jest coś złego (np wulgaryzmy) to po co się do tego przyłączać? To co wychowanie ma polegać na tym „Pamiętaj dziecko świat jest pełen świrów, zdemoralizowanych wulgaryzatrów więc, żeby nie podpaść czyń podobnie”? Może lepiej powiedzieć co jest złego, bez akceptacji dla tego.

  6. kruk 41 mówi

   Myslisz, ze zdeprawowany swiat da sie poukladac za pomoca pieknych, literackich okreslen? Tak z dnia na dzien?
   Zli ludzie rugaja Polaköw wlasnie pieknymi frazami. Moze dlatego wieloma ludzmi trzeba wstrzasnac, sprawic, zeby sie obudzili i nie pozwalali soba pomiatac.

  7. Hammurabi mówi

   Nie patrz na ten spot z wygodnego fotela, nie patrz popijając piwko, nie patrz jeśli jesteś wymuskanym i wykastrowanym gogusiem w rurkach i sieczką w głowie!
   https://www.youtube.com/watch?v=tPVCZsfUuvM – jeden z twórców wyjaśnia między innymi dlaczego ten wulgaryzm się w nim znalazł (3:44)
   Jeśli uważasz, że świat może być czysty, układny i grzeczny to się mylisz!
   Podobnie, jesteś w głębokim błędzie myśląc, że samym „ą” i „ę” przekażesz targające człowiekiem emocje…

  8. 11.07.1943 mówi

   Lumpex’75 „Przepraszam”
   Jest na YT.
   Razi Cię? KUR.Wa.
   Szok w każdym jednym gniocie jest więcej wulgaryzmów, jesteś zgorszony? SZOK!

  9. Krawiec mówi

   Wulgaryzm był bardzo potrzebny. Zresztą kurwa nie jest znowu taki wulgaryzm. Gorszy jest chuj.

 2. rm mówi

  Panowie to tekst piosenki sprzed ok 10 lat – Lumpex’75 przepraszam 🙂 Wulgaryzm to tam pasuje jak ulał. W takim kontekście nie powinien być traktowany jak wulgaryzm, tylko jak wzmocnienie przekazu

 3. agata mówi

  Naleze do osob ktore nie przeklinaja ale uwazam ze w tym spocie to bylo powiedziane bardzo artystycznie pasowalo doskonale aby podkreslajac calos. 5 mln wyswietlen!

 4. 11.07.1943 mówi

  To jest tekst piosenki Lumpex’75 „Przepraszam”
  Jeżeli jedynym problemem jest k.ur.wa, to co wy robicie na tym Portalu.
  Tutaj chodzi o zupełnie inny PRZEKAZ nie o przekleństwo. Myślałem, że takie pierdy są tylko na łonecie czy na WduPie!!!
  Żenada dla was!
  J.ebnijcie się w łeb!
  Zacznijcie MYŚLEĆ!!!

  1. Przebiśnieg mówi

   Katolik nie powinien używać wulgarnych słów i tyle w temacie. To jest z pewnością grzech. Przez wulgaryzmy przemawia szatan. Nic dodać nic ująć. Można było słowo to zastąpić jakimś innym słowem, których jest całe multum, a które nie zalicza się do ulicznych prymitywnych wulgaryzmów. Mowa polska to też bardzo ważny składnik naszej kultury. Świadczy o naszej cywilizacji. Wrogowie nasi próbują i tym sposobem – poprzez zaśmiecanie naszej mowy zniszczyć nas i naszą cywilizację. Stąd te antysztuki teatralne, antyfilmy, antykabarety, antymowa. Też bluzgasz w obecności własnych dzieci jak to robią prymitywy z częścią żydostwa na czele ? A takich pełno nawet w miejscach publicznych. Łażą i mają rynsztok w gębach. Co w sercu to na języku. Sam pokazałeś swoją „klasę”. Nawet zatraciłeś kontrolę nad częścią własnego jestestwa posługując się tak brukowym, szmatławym słownictwem. Czy w wypracowaniach z języka polskiego czy odpowiadając na lekcjach w szkole czy na ćwiczeniach na uczelni, też używałeś lub używasz takich wulgaryzmów. Ogarnij się i nie pajacuj. Czas i to zmienić. Jeśli mamy zmieniać Polskę to musimy zadbać także o piękno naszej mowy. Słowo „Polak” ma brzmieć dumnie, a słowo „katolik” musi brzmieć dumnie. Gdyby autorzy tego spotu zastąpili ten wulgaryzm innym, cenzuralnym słowem byłaby ocena najwyższa 6, a tak spot utracił sporo ze swej wartości, aczkolwiek jest absolutnie na czasie. A tak na marginesie, to uważam, że używanie wulgaryzmów powinno być zakazane i karalne nie tylko w miejscach publicznych ale i prywatnie.

  2. Hammurabi mówi

   „Katolik nie powinien używać wulgarnych słów”… Nie powinien również kraść, złorzeczyć, mścić się, nadużywać, cudzołożyć, mówić fałszywego świadectwa, obżerać się ponad miarę… Nie powinien mordować, gnębić bliźniego…
   A Ty „Przebiśniegu” wyprodukowałeś kazanie, wygłosiłeś perorę na temat przekleństw. Słów obecnych w polskiej mowie od zawsze! Zapoznaj się z nieoficjalnym Rejem, Kochanowskim, że o Fredrze nie wspomnę. Razi Cię owo słowo, niczym cierń w stopie, kamień w bucie i piasek w oku. Owszem, język polski jest bardzo bogaty. Posiada wiele określeń własnych, zastępczych i zapożyczonych na słowo „kurwa” ot takich jak: prostytutka , puszczalska , panienka (spod latarni) , dziewczynka , mewka , call girl , szmata , ścierka , zdzira , łajdaczka, wywłoka, wycieruch, rura, suka, pinda, kurwiszon, kurwiszcze, bladź, cichodajka, dupodajka, nierządnica, ulicznica, rozpustnica, lafirynda, wszetecznica, ladacznica, dziewka, kobieta lekkich obyczajów, dziewczyna lekkiego prowadzenia, córa Koryntu, motylek nocny, utrzymanka, faworyta, metresa, kurtyzana…
   Jest tego!
   Przy tym natłoku, słowo „kurwa” nabiera odrobinę innego znaczenia, jako najczęściej używane, nie zawsze jako określenie kobiety parającej się najstarszym zawodem świata.
   Wymowa filmu, postać poobijana, okrwawiona, z pozrywanymi paznokciami miała zamiast tego słowa użyć: „o Boże”, „o rany”, „do diabła”, „do jasnej anielki” a może jakoś tak bardziej młodzieżowo „o ja cię nie mogę” albo „ja pierdziu”?
   Istnieje takie pojęcie, jak dosadność, soczystość czy wyrazistość mowy. Z przekleństwami, jest jak z solą. Bez niej, potrawa jest nijaka a z nadmiarem „niezjadliwa”.
   Jednak Przebiśniegu błysnąłeś na sam koniec „A tak na marginesie, to uważam, że używanie wulgaryzmów powinno być zakazane i karalne nie tylko w miejscach publicznych ale i prywatnie”.
   Bo wyobraź sobie, że jest. Art 141 Kodeksu Wykroczeń: Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
   Natomiast nawet nasi średnio i lekko upośledzeni prawodawcy domowym pieleszom dali spokój.
   Daj i Ty.

  1. Ada mówi

   Die kurve – to po niemiecku zakręt!
   Jadąc samochodem np. na terenie Niemiec – powiedzmy – znajomy z tego kraju może Cię tym określeniem ostrzec przed ostrą jazdą, niebezpieczeństwem.
   Tu zastosowana forma spolszczona tego pojęcia – moim zdaniem – sygnalizuje tak zwaną
   ” ostrą jazdę ” w przenośni – i wyjątkowo trudno z tym się nie zgodzić… Bo wciąż w nasze usta i wkładają i co najgorsze – w naszym imieniu PRZEPRASZAJĄ NAS INNI!
   To NIE MY, POLACY PRZEPRASZAMY JAKO SPOŁECZEŃSTWO. TO NAM SIĘ WKĄŁDA W POLSKIE USTA PRZEPRASZANIE ZA WINY NIEDOKONANE, ZA WINY INNYCH!
   Tak więc, wmanewrowywani co i rusz jesteśmy w ostre, niebezpieczne zakręty”, których to celowych działań konsekwencjami są przelewana bohaterska krew polska, opluwanie nas, postrzeganie jako morderców, bandytów i wyrodków pośród gatunku ludzkiego…..
   Wiec ja w/g spolszczonego brzmienia, ale i wieloznaczności polskiego rozumienia także tu powiem dla wzmocnienia tych i innych niebezpieczeństw, jako osoba czująca po polsku….
   Przepraszam, k…a naszych górników i ich rodziny za sprzedawaną Anglikom za 600 mln Kopalnię Krupinski, Przepraszam, k…a za sprzedawane największe złoża złota w Europie za bezcen…! i….za wszystko przyszłe???
   (forumemjot – pod tematem o Kop.Krupiński o sprzedaży złóż złota).

  2. michu mówi

   Naszym wrogom zależy na tym, żeby piękny polski język, jako przecinków, używał wulgaryzmów

  3. Przebiśnieg mówi

   Wspaniałe kazanie Księdza Katolickiego zgodne z tradycyjną nauką Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego z fragmentami tradycyjnej Mszy Świętej odprawionej na Łączce w dn. 10.03.2018 w intencji Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych ( CWPK ! ) :
   https://www.youtube.com/watch?v=nQjXv3tgwA8

 5. Bolo mówi

  Tak mamy jak przyjmuje sie do ojczyzny zyda lub innych obcych jak np.bandytow-banderowcow.Walczylismy za pomyslnosc zydow a oni co nam zgotowali i nadal zniewalaja.Oni potrafja nam sprzedawac powietrze,wode itd.JA PRACOWALEM Z ROZNYMI NARODAMI ALE nie ma mozliwosci mieszac sie z innymi to kazdy musi zobaczyc i przezyc.A nie przyjmowac i wypowiadac sie bez wczesniejszego bycia z tymi najezcami.Polskie kobiety tez wola obcych a potem Rany Boskie ratujcie,ale tak sie dzieje jak sie ma rozum miedzy nogami

 6. Hammurabi mówi

  Normalny, „źdźbło w oku bliźniego widzisz, belki w swoim nie dostrzegając”. Na tradycję „Świętego” Kościoła” to ja raczej bym się nie powoływał, bo w jego historii zbyt wiele zdrad. Kościół, to wierni, nie purpuraci. A jacy wierni? A tacy jak ich wiedza i wiara. Jak to Chrystus powiedział? „Letnich wypluję z ust swoich”?
  „My – Katolicy… My… Opanuj się człowieku i nie obrażaj innych. Skoro znasz Żydów, to się z nimi koleguj.

  1. Normalny mówi

   Znać Żydów to nie znaczy utrzymywać z nimi kontakty poza niezbędnymi albo żadnymi, co ma miejsce w moim wypadku. Duże aglomeracje to wielkie siedliska żydostwa więc trudno na nich się nie natknąć. A co do Tradycji Świętego Kościoła to jest jednym z elementów wiary katolickiej obok Pisma Świętego, dokumentów doktorów Kościoła Świętego, praktyk religijnych, w tym uczestnictwa w świętej liturgii. Staram się nikogo nie obrażać, w tym także Pana, a może i przede wszystkim Pana, bo z dużą sympatią czytam wszystkie Pana komentarze obok komentarzy niektórych innych osób, ale od Prawdy nie mogę uciekać.

  2. Hammurabi mówi

   Też byłem kiedyś młody i rozumiem „gorącą krew”. Jednak radzę Ci na przyszłość ważyć słowa. Nie jestem Żydem, protestantem, świadkiem Jehowy, nie jestem prawosławny, nie jestem muzułmaninem. Jestem wierzącym Polakiem, który troszkę zainteresował się przeszłością, co i Tobie radzę. Kiedy zapoznasz się z historią Kościoła, też zaczniesz sobie zadawać pytania.
   Tak tylko dla zainteresowania Cię tematem, proponuję byś zapoznał się z takimi postaciami jak arcybiskupi gnieźnieńscy: Jakub ze Żnina, Janik, Henryk Kietlicz; biskupi krakowscy: Gedko, Paweł z Przemankowa i Muskata; wrocławscy: Wawrzyniec, Tomasz I i Tomasz II oraz biskup poznański Andrzej.
   Dowiedz się, co się działo na zjazdach w Łęczycy (1180 r.) w Borzykowej (1210 r.) i w Wolborzu (1215 r.)… Czemu Kościół, buntując książęta przeciw sobie, wyłudził przywileje osłabiające cały kraj i całkowicie uniezależniając się od polskiego państwa?
   Czemu Łokietek został zmuszony do płacenia zwiększonego świętopietrza, kiedy prosił o jego zawieszenie (potrzebował złota na wojsko i dyplomację jednocząc Polskę)
   Z pewnością zainteresuje Cię postać papieskiego legata jezuitę Possevina…
   To tylko drobna cząsteczka. Z biegiem lat i wieków zbiera się tego więcej i więcej aż po konfederację barską z 1768 roku… Gdy cesarzowa Maria Teresa zwróciła się do papieża Klemensa XIV z wątpliwościami moralnymi co do rozbioru, „Ojciec Święty, któremu Polacy zawsze ślepo wierzyli, pospieszył jej odpowiedzieć, w imieniu nieba i ziemi, że inwazja i rozbiór były nie tylko właściwe politycznie, ale i w interesie religii; że w Polsce Moskale mnożą się niebywale; że wprowadzają tam po kryjomu religię schizmatycką; i że dla duchowego dobra Kościoła było konieczne, ażeby dwór wiedeński rozciągnął swe panowanie możliwie daleko” (wg Lelewela). Jeśli Kościół, potężna siła w Europie, moralny autorytet przynajmniej dla państw katolickich, nie zaprotestował, to kto miał zaprotestować? Po za Turkami – nikt w Europie… Nic więc dziwnego, że głównymi sprawcami ratyfikacji traktatów rozbiorowych przez polski sejm byli biskupi: Młodziejowski – jako kanclerz – był organizatorem sejmu, Ostrowski przewodniczył senatowi i delegacji podpisującej traktaty rozbiorowe, Massalski płomiennymi mowami za rozbiorem zyskał dla Kościoła miano „czwartej potencji rozbiorowej”. Za „zasługi dla Polski” biskupowi Ostrowskiemu papież na prośbę Rosji i Austrii zapłacił złotodajną godnością prymasa Polski i Litwy…
   Jeśli o takiej „Tradycji Kościoła Świetego” piszesz, to gratuluję!
   Pismo Święte powinno zostać niezmienione… To jest szansa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.