Niemiecko-francuski pomysł na odbudowę gospodarki? Zadłużenie UE na 500 mld euro i stworzenie „unii zdrowotnej”

Emmanuel Macron i Angela Merkel/ fot. Twitter
3

W poniedziałek (18.05.2020) kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron przedstawili wspólny pomysł na odbudowę europejskiej gospodarki zamrożonej w ramach walki z SARS-CoV-2. Polega on na zadłużeniu UE na kwotę 500 mld euro. Komisja Europejska miałaby pozyskać te pieniądze na rynkach finansowych i spłacać w następnych latach z unijnego budżetu. Przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen, entuzjastycznie zaakceptowała ten projekt.

Według planu Merkel i Macrona pieniądze miałyby być skierowane przede wszystkim na inwestycje w dziedzinie ochronie zdrowia, transformacji ekologicznej i cyfrowej oraz suwerenności przemysłowej Europy. Prezydent Francji oświadczył, że konieczne jest stworzenie „unii zdrowotnej” poprzez koordynację tworzenia zapasów maseczek i testów, zakupu leków i szczepionek, a także o wspólne plany zapobiegania epidemiom i wspólne metody identyfikacji zagrożeń.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Musimy stawić czoło wielu kłamstwom i atakom, ale nie wolno nam rezygnować z naszych zasad. Musimy wspólnie podejmować więcej inicjatyw, aby posunąć Europę naprzód w obliczu kryzysu – zapowiedział Macron. – Wszystkie państwa członkowskie spłacą te pożyczki, stosując zasadę solidarności – wyjaśnił.

Niemiecko-francuską propozycję wspólnego zadłużenia skomentował kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak. – Kryzys to idealna okazja aby posunąć naprzód budowę superpaństwa unijnego. Polskie władze nie powinny się na to zgodzić, ale będą milczeć, a ostatecznie to poprą, tak jak wszystkie wcześniejsze etapy centralizacji UE. Po raz kolejny usłyszycie na końcu, że „nie było alternatywy” – napisał Bosak na Twitterze.

Źródło informacji i cytatów: euractiv.pl, Twitter

Zobacz też:

J. Matysiak z USA: Spisek medyków i wizja ich dyktatury!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Za pieniądze podatników zrobią z nas niewolników.

  1. Tomasz mówi

   Za dodrukowane pieniądze zrobią z nas niewolników, a my będziemy spłacać te „długi” swoją realną pracą i pieniędzmi naplatając łapy banków, korporacji i przeróżnej maści finansjery.

 2. Krzysztof mówi

  Oczywiście makrelo – dlatego cukierberg , zaoferuje nam szczepionki , lekarstwa i dobre rady , abyśmy poddali się jego woli , woli obłąkanego bytu , któremu marzy się depopulacja , o czym głośno mówi od jakiegoś czasu – BRAWO !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.