Niemiecki minister przyznaje: „Upieranie się przy Nord Stream 2 było niemieckim wkładem w wybuch wojny”

niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann/ fot. Twitter
2

We wtorek (29.11.2022) niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann publicznie przyznał, że Niemcy przyczyniły się do wybuchu wojny na Ukrainie. Podczas dwudniowego spotkania ministrów sprawiedliwości grupy G7 w Berlinie Buschmann oświadczył:

Stoimy zjednoczeni po stronie Ukrainy. Ale trzeba też jasno powiedzieć, że upieranie się przy Nord Stream 2 w reakcji na aneksję Krymu było, z dzisiejszej perspektywy, niemieckim wkładem w wybuch wojny.

Wsparcie - darowizny

W berlińskim spotkaniu ministrów Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i USA uczestniczył minister sprawiedliwości Ukrainy, komisarz UE ds. sprawiedliwości, prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, generalny prokurator Ukrainy i federalny prokurator generalny Niemiec. Spotkanie zakończyło się podpisaniem Deklaracji Berlińskiej, w której ministrowie sprawiedliwości krajów G7 potępili rosyjską agresję na Ukrainę i stwierdzili, że „Federacja Rosyjska rażąco łamie prawo międzynarodowe”.

– Zbrodnie wojenne i inne okrucieństwa nie mogą pozostać bezkarne. Ściganie głównych zbrodni prawa międzynarodowego ma dla nas najwyższy priorytet – napisano w deklaracji. Zapewniono, że „naszym wspólnym celem jest pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności w procesach prowadzonych zgodnie z prawem” oraz „zapewnienie sprawiedliwości dla ofiar i ocalałych”.  Pełna treść deklaracji TUTAJ.

Źródło informacji: Twitter, bmj.de

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ruski fejk, czyli schizofrenia relacji polsko-ukraińskich

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Realista mówi

    Niemieckie kukły zostały przekonane do akceptacji działań Izraela w Europie środkowej? Międzymorze/Trójmorzę coraz bardziej realne… czy Polexit stanie się faktem . Tak mogą nas syjoniści kupić wyciągając Polskę z eurokołhozu…. Jakbym nie znał wrogów ludzkości to bym się pewnie nabrał

  2. Rebih mówi

    Żydowski (ta twarz!) minister niemieckiego protektoratu poniża Niemców wydając idiotyczne oświdczenia w ich imieniu. Podobne sytuacje znamy i z protektoratu polskiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.