Niemiecka nastolatka uciekła z domu, przeszła na islam i przyłączyła się do ISIS.

fot. youtube
1

16-letnia Linda z saksońskiego miasteczka Pulsnitz uciekła z domu, przeszła na islam i pojechała do Państwa Islamskiego. W zeszłym tygodniu została aresztowana w Mosulu przez irackie siły rządowe. Wraz z nią aresztowano kilka innych dźihadystek.

Młoda Niemka została najprawdopodobniej zwerbowana przez Internet. Jakimi metodami ISIS dociera do europejskich nastolatek?

– ISIS prowadzi blogi na temat miłosnych historii dziewczyn, które wyruszyły do „Kalifatu” i poznały tam swoich wybranków – dzielnych bojowników. Szczególną popularnością cieszą się materiały wideo pokazujące bojowników z małymi kotkami – wyjaśnia Susanne Schroeter, etnolog z uniwersytetu we Frankfurcie nad Menem badająca społeczeństwa islamskie. Przesłanie tego typu materiałów jest następujące: dżihadysta jest nie tylko silny i odważny, lecz także kocha i broni.

Jak to możliwe, że młode Europejki dają się złapać na ten przekaz? Czy przypadkiem nie jest to skutek polit-poprawnego prania mózgów, według którego islam to religia pokoju? Czy bełkot o islamskim ubogacaniu nie jest przyczyną, dla której nastolatki z Europy decydują się zakosztować tego ubogacenia w ramionach dźihadystów z ISIS? I dlaczego facebook i youtube nie blokują ich stron internetowych?

Źródło: dw.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Waldemar mówi

    Pranie mózgów trwa nieprzerwanie nie tylko w tej sprawie.
    Donald Tusk też wyprał mózgi młodym i wybory wygrał, a przez to Polska wygląda tak jak wygląda i 3 mln Polaków jest poza Polską. Młode mózgi są podatne na manipulacje i zawsze ktoś się taki znajdzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.