Niemiecka Komisja ds. Szczepień nie zaleca powszechnego szczepienia dzieci w wieku 12-17 lat

fot. pixabay
6

W czwartek (10.06.2021) niemiecka Komisja ds. Szczepień (STIKO) wydała oświadczenie w sprawie szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Komisja zaleca szczepienie szczepionką mRNA Comirnaty (BioNTech/Pfizer) u dzieci i młodzieży z przebytymi chorobami ze względu na zakładane zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu choroby COVID-19.

Jednocześnie Komisja stwierdziła, że stosowanie preparatu Comirnaty u dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat bez wcześniejszych chorób nie jest obecnie ogólnie zalecane, ale jest możliwe po konsultacji lekarskiej oraz przy indywidualnych życzeniach i akceptacji ryzyka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przesłanie niemieckiej komisji jest jasne: ze względu na ryzyko związane ze szczepieniem, nie należy wdrażać systemu powszechnego szczepienia dzieci. Tymczasem w Polsce władza nagania do masowego szczepienia dzieci i wmawia rodzicom, że żadnego ryzyka nie ma, chociaż rośnie liczba przypadków zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia u młodych osób zaszczepionych preparatami mRNA. Kto tu jest foliarzem?

Źródło informacji: Instytut Roberta Kocha

Zobacz też:

Skandaliczne naganianie do szczepień dzieci! Prof. Gut straszy zgonami dziadków zarażonych przez wnuki

Pozwoliła eksperymentować na 6-letniej córce, zaszczepiła 16-letniego syna i chwali się tym na Twitterze

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  Ale Żydeusz Parszywiecki i koszerne kurwy z rady medycznej wiedzą lepiej!!!!

 2. W K mówi

  Niemcy są sprytni. Dobrze jest o tym pamiętać.

 3. Wojtek mówi

  Bo Niemcy to mięczaki – nie szczepią dzieci, nie potrafią latać na drzwiach od stodoły i stawiać kosy na sztorc… Do tej kosy niedługo dojdziemy.

 4. Ewa-Maria mówi

  Odnośnie tego tematu proponuje wysłuchania na PL1.TV.

 5. Pani M. mówi

  „Przesłanie niemieckiej komisji jest jasne: ze względu na ryzyko związane ze szczepieniem, nie należy wdrażać systemu powszechnego szczepienia dzieci. ”

  Nie, nieogary, dla was jasne najwyraźniej nie jest. Nie ma tam nic o jakimś ryzyku szczepień dla dzieci realnym. Gdyby tak było, to by owa instytucja nie stwierdziła, że nie ma przeciwskazań, by chętni szczepili dobrowolnie dzieci. Jedyny powód tego to fakt braku póki co ciężkiego przechodzenia Covid przez dzieci.

 6. Tadeusz mówi

  My Polacy jesteśmy bardzo wyjątkowym narodem z jednej strony jesteśmy zdolni do bochaterskich czynów do heroizmu z drugiej strony jesteśmy kurwy sprzedajne za parę dolców zrobimy wszystko dla tego już wieki jesteśmy takim nijakim krajem ludzi bardzo inteligentnych pracowitych kreatywnych ale cały czas sprzedajni a sąsiedzi to wykożystują wiedzą że te kurwy warszawskie sprzedadzą nas za marne grosze tak samo z tymi szczepionkami dostali w łapę to wszystko ok wielką rada medyczna zbieranina bencwałów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.