Niemiecka gazeta o plastusiach B. Pieli: „Odniesienie do tlącego się podskórnie antysemityzmu”

Plastusie/ fot. screen
7

Niemiecka prasa nie ustaje w szczuci na szeroko pojętą polska prawicę, której przypisuje odpowiedzialność za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. „Sueddeutsche Zeitung” opublikował kolejny artykuł, a właściwie paszkwil autorstwa Floriana Hassela pt. „Polska – kraj nienawiści”.

„Zamach, jak ten na Adamowicza, był ze względu na zatrutą atmosferę polityczną w Polsce jedynie kwestią czasu” – pisze Hassel. „Zamachy o podłożu politycznym nie rodzą się w próżni. Od przejęcia władzy przez PiS, w Polsce ma miejsce radykalizacja, którą forsują przede wszystkim rządzący i rosnąca w siłę skrajna prawica” – pisze warszawski korespondent  „Sueddeutsche Zeitung”. Według Hassela Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to „nie tylko wydarzenie charytatywny, ale także polityczny znak tolerancji”. Natomiast Gdańsk to miasto, które „jest alternatywą wobec nacjonalistycznie ciasnego projektu społeczeństwa propagowanego przez PiS i skrajną prawicę”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hassel odniósł się też do plastusiowej animacji autorstwa Barbary Pieli pokazanej w TVP Info nazywając ją „odniesieniem do tlącego się podskórnie u niektórych Polaków antysemityzmu’. „Szkalujący spot jest przykładem na liczne paskudne ataki na polskich opozycjonistów. Stoją za nimi rząd i podporządkowane mu lub zbliżone do niego media i polityczne ugrupowania” – pisze Hassel. „Prezydent Gdańska jest teraz pierwszą ofiarą tej atmosfery nienawiści” – stwierdza Hassel nawiązując do Marszu Niepodległości jako „pochodu prawicowych ekstremistów” wznoszących hasło „Śmierć wrogom Ojczyzny”.

Mój komentarz: Artykuł Hassela to klasyka niemieckiego szczucia na Polskę. Taki obrazek budowany jest w niemieckich mediach za każdym razem, gdy Polacy chcą się wybić na niepodległość. Wtedy natychmiast zostajemy antysemitami, a atmosfera w Polsce jest zatruta nienawiścią przez prawicowych ekstremistów. Oczywiście nie ma ani słowa o agresji opozycji totalnej i propagandowym szczuciu na PiS oraz prawicę narodową. O nie! Szczujnia pokroju „Gazety Wyborczej” i TVN to przecież wzór rzetelności i mowy miłości.

Cóż, trudno wymagać od Niemców, żeby rzetelnie opisywali sytuację w Polsce. Musieliby wtedy napisać, że utworzona za niemieckie pieniądze Platforma Obywatelska, której członkiem był Paweł Adamowicz, dąży do likwidacji suwerenności państwa polskiego wykonując wytyczne kanclerz Merkel. To mogłoby się kiepsko przyjąć nawet wśród ogłupionej lemingozy. I co wtedy? Eurokołchozowy projekt IV Rzeszy byłby zagrożony, a do tego Niemcy nie mogą przecież dopuścić.

Przeczytaj też;

Niemiecka prasa o zabójstwie Adamowicza: „Zamordowano symboliczną postać demokratycznej liberalnej Polski”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ewelina mówi

   Raczej niemieckie zadufanie w SOBIE .

  2. julek mówi

   To nie wina plastusiów, a operacji (plastycznej) POkrzywdzonego, bo chyba czmychnął do Kulczyka? A nie POdmieniono zamachowca, tego którego POkazali w filmiku z komórki? Ten jakiś mały szczupły skulony, nie tak jak na scenie, POtężny, bohater! Wszystko mi nie gra w tym całym zamachu (sfingowanym?)!

  3. Janusz mówi

   Brawo za spostrzegawczość…

 1. Krzysztof mówi

  Niemiaszki nigdy o Polsce dobrze nie mówili , zawsze kpili i poniżali Polaków , choć na wieki wieków zostaną największymi zbrodniarzami wszech czasów i tego się wstydzą ,że tej hańby nigdy z siebie nie zmyją . Dlaczego ? Bo obca jest im miłość blizniego , pokój , dobroć . To zwykłe faszystowskie świnie jak ten hassel , który nie zadał sobie trudu ,żeby policzyć ile osób zginęło w dziwnych okolicznościach (seryjny samobójca działający zawsze w piątek.) I ten niemiecki cham , ma czelność mówić o antysemityzmie w Polsce , gdzie dla porównania w niemczech występuje on kilkadziesiąt razy częściej. Dlaczego rząd milczy i nic z tym nie robi tylko pozwala nam pluć nadal w twarz?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.