Niemcy wstrzymują szczepienia preparatem AstraZeneca w grupie osób poniżej 60 roku życia: „Ryzyko zgonów jest zbyt wysokie”

fot. pixabay
3

We wtorek (30.03.2021) w niektórych rejonach Niemiec wstrzymano szczepienia preparatem AstraZeneca w grupie osób poniżej 60 roku życia. Taką decyzję podjęły władze Berlina, Monachium, Nadrenii Północnej-Westfalii i Brandenburgii po kolejnych przypadkach wystąpienia zakrzepicy żył mózgowych u osób, którym podano szczepionkę.

Berlińska senator ds. zdrowia, Dilek Kalayci z SPD, poinformowała, że wstrzymanie szczepień jest „środkiem zapobiegawczym” w związku z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Umówione wizyty w centrach szczepień zostaną na razie odwołane. Berlin domaga się konsultacji na poziomie federalnym oraz oczekuje opinii ekspertów z Instytutu Paula Ehrlicha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W Nadrenii Północnej-Westfalii kierownicy pięciu z sześciu uniwersyteckich klinik również opowiedzieli się za czasowym wstrzymaniem szczepień preparatem AstraZeneka u kobiet poniżej 55 roku życia. W liście skierowanym do ministra zdrowia Niemiec i jego odpowiednika na poziomie landu stwierdzili, ze „ryzyko kolejnych zgonów jest zbyt wysokie”.

We wtorek Instytut Paula Ehrlicha (PEI) poinformował, że w Niemczech odnotowano 31 przypadków zakrzepicy żył mózgowych po szczepionce firmy AstraZeneca, w tym 19 osób cierpiało dodatkowo na trombocytopenię. Według danych PEI dziewięć osób zmarło. Z wyjątkiem dwóch przypadków, wszystkie zgłoszenia dotyczyły kobiet w wieku od 20 do 63 lat. Mężczyźni mieli 36 i 57 lat.

Źródło informacji: dw.com

Zobacz też:

Oświadczenie Europejskiej Agencji Leków ws. AstraZeneca: „Szczepionka może być związana z bardzo rzadkimi przypadkami zakrzepów krwi”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Praca pana Jacka i portalu ma szerszy kontekst gospodarczy i odzyskania tego co stracilismy od zaborow.

  Bez tego jest tylko historia

  „Wkładem PGNiG do potencjalnej współpracy będą m.in. kompetencje w stosowaniu zaawansowanych metod poszukiwawczych. Spółka od lat wykorzystuje m.in. analizy trójwymiarowych zdjęć sejsmicznych przy projektowaniu wierceń, co umożliwiło jej odkrycie nowych zasobów gazu na Podkarpaciu. PGNiG liczy, że wykorzystanie tych technologii na Ukrainie może przynieść podobne rezultaty, wynika z materiału.”

  „zs
  @zbysz…
  30 marca 2021, 23:03

  A odszkodowania za rzez na Wolyniu?.

  Moglyby byc wzorcowe, dla Niemiec i Rosji, tak ze Ukraina w sumie na tym skorzystalaby. Do najwiekszej bomby trzeba dolozyc zapalnik , chyba oczywiste.

  Chodzi glownie o dostep do technologii i rynku tak jak ma – kupila Szwajcaria.

  To jest ponkt zwrotny, po ktorym placacy odszkodowania sami by korzystali tak jak skorzystaly Chiny.

  Technologie i edukacja sa lepsze niz pieniadze.

  ……………………. itd”

  1. Zbigniew mówi

   Tak bysmy przekroczyli Rubikon i zlamali Zlo ktorym nas otoczono z udzialem Ukraincow.

 2. adam mówi

  Nasi glupcy z pisi kaza astra sie szczepic dalej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.