Oświadczenie Europejskiej Agencji Leków ws. AstraZeneca: „Szczepionka może być związana z bardzo rzadkimi przypadkami zakrzepów krwi”

fot. pixabay
22

W czwartek (18.03.2021) Europejska Agencja Leków (EMA) wydała oświadczenie w sprawie bezpieczeństwa szczepionki AstraZeneca w związku z wystąpieniem zakrzepów krwi u osób zaszczepionych tym preparatem. Chociaż EMA stwierdziła, że „szczepionka nie jest związana ze zwiększeniem ogólnego ryzyka zakrzepów krwi”, to jednak „może być związana z bardzo rzadkimi przypadkami zakrzepów krwi związanych z trombocytopenią, tj. niskim poziomem płytek krwi (elementów we krwi, które pomagają w krzepnięciu) z krwawieniem lub bez, w tym rzadkimi przypadkami zakrzepów w naczyniach odprowadzających krew z mózgu (CVST)”.

EMA podkreśla, że są to bardzo rzadkie przypadki i chociaż nie udowodniono związku przyczynowego ze szczepionką, to jest on możliwy i zasługuje na dalszą analizę. W przypadku młodszych pacjentów istnieją pewne obawy, związane w szczególności z tymi rzadkimi przypadkami – czytamy w oświadczeniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– ​​Komitet ds. Bezpieczeństwa EMA był zdania, że udowodniona skuteczność szczepionki w zapobieganiu hospitalizacji i zgonom z powodu Covid-19 przeważa nad niezwykle małym prawdopodobieństwem zachorowania na DIC (rozsiane wykrzepianie wewnątrznaczyniowe) lub CVST. Jednak w świetle jego ustaleń pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z odległej możliwości wystąpienia takich zespołów, a jeśli pojawią się objawy sugerujące problemy z krzepnięciem krwi, powinni natychmiast zgłosić się do lekarza i poinformować pracowników służby zdrowia o ostatnim szczepieniu. Podejmowane są już kroki w celu zaktualizowania informacji o produkcie dla szczepionki, tak aby zawierały więcej informacji na temat tych zagrożeń. (…) Ścisłe monitorowanie zgłoszeń zaburzeń krzepnięcia krwi będzie kontynuowane, a dalsze badania są podejmowane w celu dostarczenia większej ilości danych laboratoryjnych, a także rzeczywistych dowodów. EMA przekaże dalsze informacje w razie potrzeby – napisano w oświadczeniu.

W informacji dla pracowników służby zdrowia EMA wskazuje, że chociaż nie potwierdzono związku przyczynowego pomiędzy podaniem szczepionki, a zgłoszonymi przypadkami zakrzepicy i trombocytopenii, to nie można go wykluczyć. – Zaleca się, aby pracownicy służby zdrowia zwracali uwagę na możliwe przypadki zakrzepicy z zatorami, DIC lub CVST występujące u zaszczepionych osób. Należy ostrzec biorców, aby natychmiast zwrócili się o pomoc lekarską w przypadku objawów zakrzepowo-zatorowych, a zwłaszcza objawów trombocytopenii i zakrzepów krwi w mózgu, takich jak łatwe siniaczenie lub krwawienie oraz uporczywy lub silny ból głowy, szczególnie po 3 dniach od szczepienia. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

A teraz zobaczcie, w jaki sposób minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny za przebieg Narodowego Programu Szczepień, poinformował opinię publiczną o wynikach ustaleń EMA. Czy Dworczyk przekazał informację o ewentualnym zagrożeniu tak jak zaleca to Europejska Agencja Leków? Nie! „Ciemny lud” nie zasługuje na wiedzę. „Ciemny lud” ma łykać propagandę.

Źródło informacji: ema.europa.eu, Twitter

Zobacz też:

Dworczyk o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca: „Zaplanowana akcja dezinformacyjna i brutalna walka koncernów medycznych”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Danuta mówi

  Jak ze wszystkim kłamstwo kłamstwem pogania. To nic, że EMA ( Europejska Agencja Leków) wydała oświadczenie, w którym potwierdza, ze szczepionka Astra Zeneca może mieć wpływ na zakrzepicę, to p. Dworczyk wie lepiej i twierdzi, że nie ma zagrożeń, jest bezpieczna, można się szczepić.No tak, ale nie wszyscy mają możliwość przeczytać oświadczenie EMA.

 2. Hanna mówi

  Szwecja nadal zakazuje szczepionki Astra Zeneca. Dzisiaj podano o zgonie kobiety w wieku ca 60 lat, po zaszczepieniu preparatem wymienionej firmy. Kobieta przed szczepieniem byla zupelnie zdrowa. Moj przyjaciel lekarz z uniwersyteckiego szpitala w Lund opowiedzial, ze tamtejszych lekarzy szczepiono Pfizer.

 3. Maksymilian mówi

  Dworczyk ostro i krótko: „wnioski naukowe są jasne”. Trudno stwierdzić, czy Dworczyk wnioskuje tak inteligentnie sam od siebie czy mu ktoś sprytnie szeptał do ucha. Odpowiednia częstotliwość działa cuda… 🙂

  1. Leszek mówi

   Kasa. Kasa. Kasa…. KASA. Na Sukces 🙂

 4. Boguslaw mówi

  Kto nie bedzie mial az tyle szczescia, moze sobie pisac NA BERDYCZÒW!!!
  A dlaczego zapomina sie dlugotrwale, czasowo przeniesione dzialanie nieobliczalnych i kompletnie niezbadanych substancji!? NIKT ZA TO NIE ODPOWIADA! Jestes SAM SOBIE WINIEN!

  1. Matka mówi

   To straszliwe działanie „nieobliczalnych substancji” to np. 25 przypadków zakrzepów, o których mowa, na 20 milionów. I ogólnie przypadków poważnych NOP jest około 100 na milion. Nieobliczalna jedynie, Boguś, to może być twoja głupota.

 5. Misiek13 mówi

  Jesli tak to ciekawe kto pierwszy,Duda,Dworczyk,Gut,Niedzielski,Morawiecki a moze sam Kaczynski?no dalej dawac ludzia przyklad znawcy od wszystkiegi i niczego

  1. Boguslaw mówi

   Tylko wczesniej dokladnie sprawdzic, czy przypadkiem nie jest to roztwor witaminy C Pana Zieby, zamiast tej bandyckiej trucizny!?

  2. Zbigniew mówi

   No ciekawe jak mogli wytwarzac wirusy potrzebne do szczepionek – z nieboszczykow czy import z Wuhan?

  3. Matka mówi

   Zbysiu, jakie ty głupie pytania zadajesz…. O wyizolowaniu wirusa rozumiem, że nie słyszałeś.

 6. Rebih mówi

  Żadna szczepionka nie została przebadana, ich skuteczność jest wątpliwa, a akcja szczepień ma charakter największego w historii eksperymentu na ludziach. Ktoś mógłby się spodziewać, że w takiej sytuacji rządy i ich służby będą ściśle monitorować sytuację i reagować przy najmniejszych podejrzeniach. Jednak nawet jeżeli ich reakcje nie są takie szybkie i zdecydowane, to rząd polski swoim ignorowaniem efektów ubocznych, zacieraniem śladów i prymitywnym tłumaczeniem, że „jak komuś się coś nie podoba to niech wypełni formularz dostępny na stronie ministerstwa i zgłosi NOP poprzez wrzucenie go do internetowego kibla dostępnego na stronach ministerstwa” bije na głowę wszystkich. Związki pomiędzy występowaniem zakrzepicy czy innych rzadkich NOP (praktycznie każdy, kogo znam przechorował szczepienie, i nie było to zaczerwienienie na ramieniu i lekka gorączka, szczególnie w przypadku AZ) na pewno nie są łatwe do ustalenia, ale żeby je w ogóle ustalić, trzeba zacząć od uczciwego zbierania danych i aktywnej postawy rządu. Tymczasem w Polsce nie ma ani jednego, ani drugiego, a rząd jest pewien swojej bezkarności, bo ofiary zawsze można uznać za ofiary Covid-19, a nieskuteczność szczepionki zwalić na Mazurów bawiących się na Krupówkach.

  1. Zbigniew mówi

   No wlasnie a kim jest ten Dworczyk i jakie ma prawdziwe nazwisko?
   Przed wystepami myja go i gola?

  2. Matka mówi

   Izaak Zuckermann pewnie albo Mordechaj Jajko. Zbysiu, jakim ty idiotą jesteś, to głowa mała.:)

  3. Matka mówi

   Nie kłam, Rebih. Każda ze szczepionek była badana i potwierdzono ich wysoką skuteczność. I dalej już w praktyce trwają badania potwierdzające tą skuteczność, choćby badanie w Izraelu, najbardziej zaawansowanym w szczepieniach, pokazujące 92% skuteczność. A co do NOP – to że możesz go sobie sam zgłosić to nie oznacza, „że trafia to do internetowego kibla” – jest dostępne. I to najlepszy dowód, jakie brednie niektórzy opowiadają o szkodliwości szczepionek. Gdzie te rzekome tysiące ciężkich NOP, ja się pytam? A to, że ktoś może mieć nie zdiagnozowany zakrzep – tak jest i bez przyjęcia szczepionki. To, że liczba osób po przyjęciu szczepionki ze zdiagnozowanym zakrzepem nie różni się zupełnie od liczby takich osób normalnie (bez szczepionki) otrzymujących taką diagnozę (w porównywalnym czasie i grupie ludzi) jest najlepszym i oczywistym dowodem na brak jakiego związku szczepionki z tym schorzeniem.

 7. W K mówi

  Czytanie jest ważne. Dzięki cytowanemu oświadczeniu dowiedziałem się o istnieniu rzeczywistych dowodów. Dotychczas wiedziałem tylko o istnieniu nierzeczywistych dowodów. Nie znam nazwisk ludzi z EMA, lecz w kontekście tak wybitnego oświadczenia należałoby rozważyć ich nominację do Noblatu.

  1. Zbigniew mówi

   Wiadomo tylko tyle, ze dynamit wynalazl Zyd (albo finansowal wynalazek) w ten sposob uratowal wielu ludzi.

   Z tym Dworczykiem nie wiadomo kim jest a tylko do czego sluzy – jezeli Morawiecki ma takich ministrow

  2. Matka mówi

   Z Nobla to taki Żyd, jak z ciebie Zbysiu abstynent. Wiadomo natomiast, że Żydzi dostali 25% nagród Nobla.

 8. Matka mówi

  Szkoda, pani Katarzynko, że pominęła pani ten fragment oświadczenia, gdzie jest mowa ile było tych wyjątkowo rzadkich przypadków zakrzepów. 25 dokładnie. Na 20 milionów ludzi, którym podano tę szczepionkę. A wie pani, ilu ludzi w Polsce zmarło wczoraj na Covid? 419, tylu co mniej więcej każdego dnia ostatnio.

  Walnijcie się w głowę, oszołomy.

 9. Wiesław mówi

  Najlepszym przykładem działania szczepionek na rozwój chorób, są szczepienia na odrę na Ukrainie. Przez kilkanaście lat szczepienia na odrę były na Ukrainie obowiązkowe. Chorowało wówczas corocznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi (właśnie na odrę). Kilka lat temu z braku kasy na zakup szczepionek, szczepień zaniechano. Efekt? Na odrę zachorowało …kilkadziesiąt osób rocznie. Gdy szczepienia wznowiono zachorowalność na odrę wróciła „do normy”.

  1. Matka mówi

   Tak, tak, Wiesiu. Tyle, że było akurat odwrotnie. 2016 – 90 przypadków. 2017 – 4700 przypadków. 2018 – 54 tys. przypadków. 2019 – 57 tys. (do listopada 2019). A ukraiński program szczepień załamał się w 2014/2015 roku akurat, kiedy to nie zakupiono szczepionki i generalnie program ten nie funkcjonował potem aż do 2019 roku.

   Za głupi jesteś, Wiesiu, by takie ściemy próbować skutecznie walić.

 10. Wiesław mówi

  Inwazja jaszczurów, czyli światełko w tunelu w kowidowym szaleństwie. W drugiej połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku, czeski pisarz Karol Capek wydał książkę „Inwazja Jaszczurów”. Krytyka określiła książkę jako utopijną, choć sam Capek bronił się przed takim zakwalifikowaniem swojego dzieła.”…to nie utopia- to dzień dzisiejszy..”, twierdził. Współcześnie możemy określić jego powieść jako proroczą! Wystarczy w tytule zamienić słowo „jaszczurów” na „chińczyków”, i książka Capka krok po kroku opisuje mechanizm tworzenia się supermocarstwa gospodarczego i militarnego, z kraju pogrążonego w zacofaniu, biedzie, komunistycznych absurdach i represjach. O czym jest książka Capka? Gdzieś na końcu świata, w zatoce jakiegoś oceanu, czeski kapitan odkrywa żyjące na dnie zatoki inteligentne…jaszczury. Po krótkiej tresurze używa ich do wydobywania z dna morskiego pereł. Po pewnym czasie okazuje się, że inteligencją nie ustępują one ludziom, więc zaczynają być używane do coraz to większej ilości prac, gdyż pracują albo tylko za pożywienie, albo za niewielkie wynagrodzenie. W ciągu kilku lat ludzkość zostaje całkowicie uzależniona od jaszczurów, które przejmują produkcję i usługi na całym globie. W końcu jaszczury przejmują władzę na ziemi, traktując ludzi jako sobie poddanych. Czyż nie jest to książka prorocza? Czyż „chińskie jaszczury” w podobny sposób nie podbiły reszty świata? Powróćmy teraz „na ziemię”! Chińska inwazja gospodarcza spowodowała, że większość światowej produkcji jest wytwarzana w tym państwie, zaś „reszta świata” nawet jeśli jeszcze coś produkuje, to z wykorzystaniem komponentów pochodzących z Chin. Najlepszym tego przykładem jest światowy przemysł farmaceutyczny. Jakiekolwiek „zachwianie” w produkcji komponentów w Chinach, natychmiast zatrzymuje przemysł produkcji leków na całym świecie, czego doświadczają obecnie koncerny produkujące szczepionki. Skąd nagła zapaść w produkcji szczepionek przez różneAstra Zeneci,  Moderny i „Fajzery” itp? Z ograniczenia dostaw komponentów z Chin! Chińskie „jaszczury” wykombinowały, że dużo lepszym interesem jest samemu wytwarzać szczepionki, niż dostarczać za pół darmo komponenty do ich produkcji innym. Tym sposobem producenci szczepionek z Europy zostali z ręką w nocniku, albo jak kto woli z fiutem w garści, a to dopiero początek chińskich niespodzianek. Podejrzewam, że niebawem oprócz chińczyków nikt już nie będzie produkował szczepionek, z braku surowców, których „jaszczury” przestaną dostarczać! Co będzie dalej? Kto kogo wyrolował w projekcie o nazwie covid-19? Światowa mafia żydowska Chińczyków, czy też odwrotnie? Zauważmy, że światowa agresja mafii żydowskiej na resztę świata pod pretekstem pandemii, krok po kroku unicestwia gospodarki poszczególnych państw, ale nie dotyczy to Chin! Nawet jeśli „reszta świata” zostanie przez żydowską mafię unicestwiona gospodarczo, to Chińczycy sobie poradzą! Ich rynek wewnętrzny jest już tak pojemny, że bez eksportu przeżyją, choć na pewno z pewnymi perturbacjami. Otóż jeśli żydowska mafia wykończy już gospodarczo (albo i demograficznie) „resztę świata”, to do czego ona będzie potrzebna Chinom? Żyd zrobił swoje, żyd może odejść! Myślę, że jako zbędna i potencjalnie groźna, żydowska mafia zostanie przez Chińczyków zutylizowana i to w sposób dużo bardziej wydajny niż to próbował zrobić Adolf! Jest to dla nas pewne „światełko w tunelu”, czy jednak nie trafimy z deszczu pod rynnę? Jedno jest pewne: rasa żółta zaleje świat (jak to twierdził proroczo Nostradamus), przy pomocy światowej mafii żydowskiej, która z głupoty „oczyści przedpole”, po czym sama zostanie zdepopulowana do ostatniego Rotszylda!! Nauka języka chińskiego jest jak najbardziej wskazana!

   

 11. Klemens mówi

  Ale propagandę tu siejecie. Szczepienia mogą mieć związek z zakrzepicą ale EMA WYRAŹNIE stwierdziła że są bezpieczne i tyle.
  Proszę następnym razem słuchać uchem i nie pitolić farmazon że Dworczyk kłamie, oczywiście nie kłamie i mówi tak jak jest. To Wy tu straszycie ludzie i dezinformacją żyjecie. Brzydko się bawicie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.