Niemcy: Trzecia dawka szczepionki i szczepienie dzieci wbrew rekomendacji ekspertów

fot. pixabay
2

W poniedziałek (2.08.2021) ministrowie zdrowia niemieckich krajów związkowych postanowili, że od września seniorzy i przewlekle chorzy będą mogli przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Zdecydowano też, że szczepionka mRNA (Pfizer i Moderna) zostanie zaoferowana wszystkim dzieciom w wieku powyżej 12 lat.

Decyzja ta jest sprzeczna ze stanowiskiem ekspertów ze Stałej Komisja ds. Szczepień (STIKO). Komisja nie rekomenduje masowych szczepień dla dzieci i młodzieży ze względu na zbyt mało danych na temat możliwych skutków tych preparatów dla zdrowia osób wieku od 12 do 17 lat. – Nie możemy wydać ogólnego zalecenia, dopóki nie mamy koniecznej pewności co do danych – oświadczył szef STIKO Thomas Mertens.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według danych Instytutu Roberta Kocha 61,7 procent ludności Niemiec otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19, a 52,3 procent jest w pełni zaszczepionych.

Kiedy rozpocznie się podawanie trzeciej dawki w Polsce? Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w rozmowie z „Wprost”, że czeka na „poważne argumenty” w tej sprawie, aby mieć pewność, iż „realizuje interes pacjentów, a nie firm farmaceutycznych”. Brzmi to jak kiepski żart. Nachalna propaganda szczepionkowa i wymuszanie nieuzasadnionej medycznie segregacji sanitarnej dobitnie pokazuje czyj interes realizuje polski rząd. Ci, którzy uwierzyli, że dwie dawki to „ostatnia prosta”, niech szykują się na trzecią dawkę. I na kolejne. Przecież sezon grypowy jest co roku, a szczepionkowy biznes jest zbyt lukratywny, żeby z niego zrezygnować.

Źródło informacji: dw.com, Wprost

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ruska budka w Zamościu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. BP mówi

    Trzecia, czwarta ….. i tak do końca życia. Z niecierpliwością czekam jaki będzie wynik eksperymentu. Jak na razie szczepionka daje w większości drobne dolegliwości. O zgrozo, zaszczepienie ludzi przestają logicznie myśleć!

  2. Misiek13 mówi

    Jesli sie nie zjednoczymy,tomarny nasz los.Mordercy zrobili pierwszy krok,prowokacje widac ze PIS uczy sie od PO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.