Niemcy i Francja wstrzymują szczepienia preparatem AstraZeneca. Polska nadal podaje go osobom do 69 roku życia

fot. pixabay
13

W poniedziałek (15.03.2021) Niemcy i Francja wstrzymały szczepienia preparatem AstraZeneca. Powodem są doniesieniach o występowaniu zakrzepicy i zgonach osób, którym podano szczepionkę. Wcześniej szczepienia wstrzymały też Austria, Dania, Estonia, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Norwegia i Włochy.

O wstrzymanie szczepień w Polsce apelowała w piątek Konfederacja. – Od początku wiele osób zgłaszało zastrzeżenia, co do tego, czy tak szybko stworzona szczepionka jest na pewno bezpieczna. Wiele z tych osób było wyśmiewanych, pokazywanych jako szury szukające jakichś teorii spiskowych. Okazuje się, że jednak takie zastrzeżenia mogą się okazać słuszne – wskazał poseł Dobromir Sośnierz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Konfederacja apeluje o wstrzymanie szczepień preparatem AstraZeneca [WIDEO]

Niemieckie ministerstwo zdrowia wstrzymało szczepienia AstraZenecą po zaleceniach krajowego organu ds. szczepień, Instytutu Paula Ehrlicha. Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że Francja przerywa szczepienia na 24 godziny „w oczekiwaniu na nową opinię Europejskiej Agencji Leków w sprawie bezpieczeństwa szczepionki”. Polskie władze nadal nie widzą problemu i przekonują, że szczepionka jest bezpieczna. AstraZeneca jest w Polsce przeznaczona dla osób do 69 roku życia.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Wstrząsająca relacja nauczycielki zaszczepionej na Covid: opuchlizna grożąca uduszeniem, utrata przytomności, odmowa zgłoszenia NOP [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. aleks67 mówi

  Aj Waj, 69, ulubiony numerek Jarka.

 2. Boguslaw mówi

  Kochani, BLAGAM!
  ABSOLUTNIE ZADNYCH ” SZCZEPIONEK „, Polska Was potrzebuje zywych i zdrowych!
  Po tym, nikt Wam juz wiecej nie bedzie w stanie pomoc! Wolanie NA BERDYCZOW o pomoc!!!!
  To jest prawdziwie szatanskia mikstura!

 3. wilk mówi

  ZYDOWI MORAWIECKIEMU NIE ZALEZY NA ZDROWIU I ZYCIU POLAKOW,NIE MOZE MSCIC SIE NA NIEMCACH TO ROBI TO NA POLAKACH

 4. Matka mówi

  I zaraz pewnie przywrócą, bo jak się okazuje, zakrzepy stwierdzono w 30 przypadkach na… 5 milionów odbiorców tej szczepionki w UE. Czyli, nic ponad to, co statystycznie występuje w przypadku nieszczepione populacji.

  P.S. Na taką liczbę ludzi, u których wykrywa się Covid umiera na ów Covid około 130-140 tys. Miejcie, szury, porównanie.

  1. SzMatka mówi

   Dobrego zakrzepu szurze.

  2. Matka mówi

   Odpisała bym, że „smacznej rurki od respiratora”, ale nie upadłam tak nisko, by komuś choroby czy śmierci życzyć.

  3. SzMatka mówi

   Twoje wpisy świadczą inaczej.Oczywiście nie jest to niewiedza tylko zła wola.

  4. Matka mówi

   Spróbuj wykazać się czymś więcej niż tylko ośmieszającym cię pseudonimem (gratuluję pomysłu, swoją drogą) i napisz trollu, który z faktów podanych wyżej się nie zgadza (oczywiście, w wyniku mojej złej woli niby).

  5. Fruktoza ci w ... mówi

   lecz się, idiotko

 5. wilk mówi

  MATKA,SZCZURZYCO-TO SIE SAMA ZASZCZEP I NAM POWIESZ WSZYSTKIM JAKIM JESTES PRZYPADKIEM,CHOCIASZ BEZ SZCZEPIONKI TO WIDAC

  1. Matka mówi

   Najpierw, pajacu, naucz się „chociasz” wyłączać Caps Lock, bo już samo pisanie wszystkich komentarzy dużymi literami powoduje, że wyglądasz jak jakiś błazen. Później naucz się pisać po polsku, bo od tego, jak ten język kaleczysz, aż oczy bolą. A później długa jeszcze edukacja przed tobą, zanim powinieneś głos w poważnych sprawach zabierać albo wypowiadać się co do tego, jakim inni są przypadkiem.

  2. Fruktoza ci w ... mówi

   masz jakieś argumenty?

  3. Matka mówi

   Owszem. Dla takich, którzy również argumentów używają. Dla głupków co nawet zdania poprawnie po polsku sklecić nie potrafią, wyzywają i bełkoczą argumentów szkoda.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.