Niemcy i Francja poszczują Ukrainę na Polskę. Saryusz-Wolski ostrzega przed unijną pułapką [WIDEO]

eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski/ fot. screen
19

W środę (22.03.2023) eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Saryusz-Wolski, ostrzegł przed pułapką, jaką na Polskę zastawiają unijni federaliści dążący do centralizacji UE i przerobienia jej na superpaństwo.

– Na horyzoncie jest wielki szantaż, w którym Niemcy i Francja mówią, że albo zgodzicie się na taką zmianę, która oznacza przekształcenie Unii Europejskiej w superpaństwo albo zablokujemy przyjęcie Ukrainy do Unii. Ten szantaż jest wielką pułapką dla kraju takiego jak Polska – wyjaśnił Saryusz-Wolski na antenie TVP Info.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Eurodeputowany PiS wskazał, że przy takim postawieniu sprawy „jesteśmy w potrzasku”. – Nas będą atakowali, że nie chcemy się zgodzić, a Ukraina będzie miała do nas pretensje, że blokujemy jej wejście do Unii Europejskiej – ostrzegł. – Bylibyśmy w kontrze do jednych i do drugich. Taką pułapkę nam szykują – dodał.

Saryusz-Wolski podkreślił, że o takim scenariuszu mówią „najwyższe czynniki polityczne w Niemczech, we Francji i nie tylko”.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Polska w roli podpalacza świata

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Error 404 mówi

  No to mamy ukoronowanie samych “sukcesów” III RP na arenie międzynarodowej:
  wybór między dżumą a cholerą.
  Czyż to nie wasz “świętej pamięci” prezydent podpisał Traktat Lizboński ?

 2. Hammurabi mówi

  Jest w tym twierdzeniu wiele prawdy zwłaszcza kiedy popatrzy się na takie zagrożenie poprzez pryzmat uległości polskich władz wobec unijnych komisarzy i jej dziecięcej nieporadności negocjacyjnej z jednej strony oraz rozpasaną do granic snobistycznego absurdu “ukrofilię” władz wszystkich szczebli.
  Jednak zanim do takiego szantażu dojdzie, jeszcze wiele może się zdarzyć i to na terenie dzisiejszej unii.

 3. verizanus mówi

  A czy nie po to UA wogóle powstała, żeby Polska miała odpowiednie UZBROJONE I ZAPRAWIONE W BOJU sąsiedztwo ??? (napisane 23.3.23 g.15.45) ;).

 4. Быдлошевский Л.З. mówi

  “sariusz-wolski” zarabia w Uni Jewropejskiej od 15 lat 15 000 € miesięcznie więc jest grubym milionerem nie takim ciękim jak prezydent Gdańska niesławnej pamięci który się tylko 9 mieszkań “dorobił” z urzędniczej pensji i nikt nie siedzi, prawda ? Jeszcze do tego szczepiony jest wielokrotnie…..Po co go tu umieszczacie…..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 5. verizanus mówi

  @ podpisujący się cyrylicą Pewnie po to, że może coś wiedzieć…

 6. AntyPO✡PiS mówi

  👹 Tow. Saryusz-Wolski w komunistycznym PRL-u należał do sowieckiej PZPR, następnie po 1989 roku wstąpił do PO, a teraz ta polityczna „prostytutka” jest członkiem socjalistycznego PiS-u!

  I właśnie dlatego zbrodniarze i złodzieje z SB / WSI oraz ich resortowe dzieci pod rządami PiSraela mogą sobie beztrosko żyć w luksusowych rezydencjach, podobnie jak za czasów rządów PO-PSL i SLD.

  Wszak kruk krukowi oka nie wykole.

 7. Ewa-Maria mówi

  Mnie Ukraina nie interesuje. Polska jest moją Ojczyzną i wszystko co Jej dotyczy leży mi na sercu. Jeżeli władza na to przystanie to będzie wiadomo że są to zdrajcy Polski.
  ,, Każdy Naród pracuje przede Wszystkim dla siebie, a nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny,,- Stefan kard. Wyszyński.

 8. W K mówi

  To problem Ukrainy, a nie Polski.

 9. Marcin Malik mówi

  Od dawna wiadomo że Unia to lewacki Reich. Już dawno temu mówił o tym Nigel Farage.

  Ukraina w Unii jest nam niepotrzebna. Zresztą pozycja Ukrainy jest bardzo trudna. Z jednej strony Związek Radziecki a z drugiej multi-kulti i pedalstwo. Do tego bieda aż piszczy. Aż szkoda mi Ukraińców.

 10. Jolanta mówi

  Niestety, rząd podejmuje takie decyzje, że Polska jest w zagrożeniu cały czas. Nie słyszymy od pisowskich eurodeputowanych o działaniach w obronie Polski. Ale o akcjach na szkodę mówią wszyscy. Politycy, to jednak ludzie bez zasad, patrzący na swój interes.

 11. Michu. mówi

  UE i tak już nas ciśnie, najlepiej byłoby ją opuścić, choć nie jest to zbyt realne, głównie przez rolnictwo, ltóre czerpie duże zyski z dopłat. Saryusz Wolski jest racjonalnym politykiem. Warto go posłuchać, Rząd musi realizować przede wszystkim interes Polski, a nie Ukrainy, zatem należy blokować niekorzystne reformy w UE. Za łagodnie reagowaliśmy na blokadę środków, spotykaliśmy się w sprawie Ukrainy, wg mnie trzeba było zamrozić kontakty do czasu wypłaty bezprawnie blokowanych środków

 12. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy) Najpierw trza pomyśleć o odzyskaniu niepodległości a potem o samodzielnej polityce ;).

 13. Boł mówi

  Brednie! Nie dajcie się zwieść bredzeniom tego pisiora, który tym samym chce już przygotowywać wśród Polaków grunt na całkowite zniszczenie Polski. Przecież nawet jakby brać jego brednie na poważnie, to przecież to nie my byśmy byli hamulcowym dla ukraińców, tylko kraje unii, które by taki szantaż stosowały. Poza tym co nas tak w ogóle obchodzi ukraina? Nie powinna wcale nas obchodzić w unii banderowska ukraina ani nie powinno nas obchodzić unijne “superpaństwo”. TYLKO POLSKA

 14. Boł mówi

  Jedynie co z tego wynika, to to, że pisiory już nas sprzedały i teraz próbują to zwalić na innych – póki co możemy jeszcze Polskę uchronić ale tylko pod warunkiem, że w końcu przestaniemy wybierać do władz sprzedawczyków okrągłostołowych z układów magdalenkowych!

 15. Paweł mówi

  To bardzo dobrze że nie przyjęli by Ukrainy do UE. Bo wszystkie pieniądze dostawałaby Ukraina a Polska g…….
  I tak mamy problem aby otrzymać z UE pieniądze.

 16. Gideon mówi

  Do wejścia Ukrainy do UE jest droga jak stąd do Rzymu. Obecny rząd PiS jest tak skompromitowany w UE, że tylko jeszcze Węgry Orbanka im dorównują. Czy kary, które nalicza nam Trybunał Europejski za “brak praworządności” nie są wystarczająco dotkliwe? Dodatkowo kompromituje ten rząd marnowanie dotacji unijnych. I co, mamy się przeto martwić jeszcze banderowską Ukrainą? Panie Dariuszu Sarski-Wolski, luz blues… Mnie bardziej martwi, że Ziobro zostanie ponownie ministrem sprawiedliwości w 2024, i będzie kontynuował swoją “wielką wojnę” w imię Ojca, któremu lekarze eutanazję kiedyś zrobili..

 17. zagłoba sum mówi

  A cóz to za pułapka??? Gdybyśmy mieli POLSKI rząd a nie bande zdrajców, zydów, zboków i UPAdlińców przy warszawskim korycie, na taki szantaz byłby KONTRszantaz, czyli przeorientowanie polityki na Wschód, co zresztą powinno zostać zrobione co najmniej w 2014r, gdy na dobre rozpoczął sie cyrk z “lekarzami” oraz “inzynierami” z Afryki i B. Wschodu. Od lat piszę, ze Polska – obecnie BYŁA Polska – nie ma juz czego szukać trupie, zwanym “unią europejską”. Przyszłością dla zdrowo myślących Polaków jest Wschód: Rosja, Chiny, Białoruś, Azja Południowo-Wschodnia oraz Afryka. Przykład 4 – krotnie mniejszych Węgier, skutecznie lawirujących pomiędzy Wschodem a unią jewrejopejsatą jest wymowny ale my powinniśmy iść krok dalej: OPUŚCIĆ tego trupa brukselskiego a raczej berlińskiego! SUBITO!

 18. Wican mówi

  To skutek rządów pisiackich nieudaczników i zdrajców. A ten zawsze będzie Ukrom w tyłek właził. PiSIactwo to najgorszy element, jaki sprawował zewnętrzene znamiona władzy w III RyPy. Za ich pseudorządów, to państwo stało się Polinem

 19. Realista mówi

  Jakoś nie widzę tych zdrowo myślących Polaków emigrujących do : Rosji, Chin, Białorusi, Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryki, raczej odwrotnie wszyscy chcą do tego zgniłego zachodu, dziwne nieprawdaż? Wegry to żaden przykład, od zawsze lawirowały wystarczy przypomieć sojusz z Niemcami podczas II WŚ.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.