Niemcy: 8,5 roku więzienia dla uchodźcy z Afganistanu za zabójstwo piętnastolatki

fot. pixabay.com
6

Abdul D., uchodźca z Afganistanu, który przybył do Niemiec w 2016 r., zamordował 15-letnią dziewczynę zadając jej kilka ciosów nożem. Do zabójstwa doszło w grudniu 2017 r. Chłopak zaatakował piętnastolatkę w drogerii w Kandel (Nadrenia-Palatynat) za to, że się z nim rozstała. Sąd krajowy w Landau uznał Abdula D. winnym zabójstwa i skazał go na 8 lat i sześć miesięcy więzienia.

Niemiecki sąd skazał uchodźcę według prawa obowiązującego w przypadku nieletnich, ponieważ Abdul D. utrzymuje, że gdy przyjechał do Niemiec, miał 15 lat. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a niemieckie władze nie przeprowadziły weryfikacji jego wieku. Dopiero po zabójstwie prokuratura zleciła ekspertyzę, która wykazała, że w momencie popełnienia zbrodni Abdul D. miał co najmniej 17 i pół roku. Możliwe jednak, że miał nawet 20 lat. Jednak sąd wydał wyrok w oparciu o przepisy stosowane wobec nieletnich przestępców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prokuratura oskarżyła Abdula D. o zadźganie swojej byłej dziewczyny „z uczucia nadmiernej zazdrości i zemsty”. Kilkanaście dni przed tragedią piętnastolatka złożyła doniesienie na byłego chłopaka. Chodziło o zniewagę, przymus, groźby i pogwałcenie praw osobistych. Dwa dni później skargę do policji wniósł też ojciec nastolatki.

Rozprawa Abdula D. odbyła się bez udziału publiczności.

Źródło informacji: dw.com

Przeczytaj też:

Interpelacja posła Winnickiego ws. proimigracyjnej deklaracji podpisanej przez polski rząd

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Temida mówi

  U nas taki wyrok dostaje się, gdy ofiara sama sobie była winna. Jaka wina była tej dziewczyny ?

 2. Norisa mówi

  Przeklety zydzie KARA SMIERCI takie prawo przez Was mordercy niech bedzie w usraelu!To sa kpiny z gojow.

 3. Mr. ?? mówi

  Nie mógł dostać kary śmierci niezgodna z wartościami unijnymi czyli wartościami Sodomy i Gomory
  ponadto rozstała się z nim i nie chciała się mieszać, tworząc nowych mieszanych Europejczyków

 4. Jarek mówi

  i czemu się potem dziwić że Niemcy podatni są na na neonazistowskie ugrupowania i retorykę – mają dość tego bajzlu. Gdyby powieszono debila który nie rozumie znaczenia słowa NIE to byłby prykład dla innych a tu śmiech wśród nachodźców i nerwy obywateli – odnoszę wrażenie iż to celowe zagrania władz aby wywoływać zamieszki i zamykać przy okazji normalnych nie nazistowskich prawicowo nastawionych Niemców aby nie stanowili zagrożenia dla lewackiej władzy

 5. andy mówi

  To inna kwalifikacja to nie zazdrość, to obraza honoru. Gdy ciapaty rozdupcy jakąś dziewczynę ta staje się jego własnością. Proba odejścia czy pokazanie się z innym chłopakiem to obraza honoru i zmazuję ja tylko śmierć. Dziewczyny miejcie to w głowie gdy otworzycie krok ciapatym, czasem nawet to nie jest konieczne, bo uśmiechniecie się do ciapatego to to samo.

 6. MSW mówi

  Sprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami ale na początku pokazali w telewizji jak Abdul naradza sie ze swoim prawnikiem. Przypuszczam, że jakaś niemiecka fundacja emigracyjna załatwiła mu bardzo dobrego prawnika. Cóż, takie prawo jest. Wystarczy dobry prawnik i w sądzie role można odwrócić: to oprawca staje się ofiarą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.