Niedzielski straszy wysokimi karami za wyjście z domu w Sylwestra. Deklaracja Morawieckiego już nieważna?

minister Adam Niedzielski/ fot. screen
19

W niedzielę (27.12.2020) premier Mateusz Morawiecki odniósł się na konferencji prasowej do kontrowersyjnego zapisu rozporządzenia Rady Ministrów o zakazie przemieszczania się w Sylwestra w godzinach 19.00 – 6.00. – My godziny policyjnej nie wdrażamy – podkreślił premier.

Morawiecki wyjaśnił, że do wprowadzenia godziny policyjnej potrzebna jest zgoda prezydenta na wdrożenie stanu wyjątkowego na terenie państwa. – Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne. Ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, poza właśnie godziną policyjną – stwierdził premier i zaznaczył, że zakaz przemieszczania się jest wyłącznie „apelem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

We wtorek (29.12.2020) minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził coś absolutnie przeciwnego do tego, co mówił premier. W rozmowie z red. Beatą Lubecką w Radio Zet Niedzielski postraszył wysokimi karami za wyjście z domu w Sylwestra.

– Będą mandaty. A co więcej, policja po każdej takiej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, które prowadzone jest przez inspektoraty sanitarne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem przysługuje możliwość odwołania się do sądu administracyjnego – oświadczył Niedzielski. Jako podstawę prawną podał art. 46 ustawy o zwalczaniu i zapobieganiu chorób zakaźnych i rozporządzenie wydane na tej podstawie.

Jak widzicie, premier sobie, a minister sobie. Chociaż zakaz przemieszczania się jest możliwy wyłącznie w sytuacji wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, jak słusznie zauważył (w końcu!) Morawiecki, to Niedzielski ma to w nosie i straszy karami nawet do 30 tysięcy złotych podając podstawę prawną, która taką podstawą nie jest. Jak można mieć zaufanie do takiej władzy?

Źródło cytatów: radiozet.pl, wp.pl

Zobacz też:

WHO zmienia definicję odporności stadnej! Tylko szczepionki mają chronić społeczeństwo przed wirusem

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Basia mówi

  Buldogu z Tel…vu, zamknij się! Nie jesteś u siebie! I nie będziesz Polakom mówił, co im wolno, a czego nie wolno. MY JESTEŚMY U SIEBIE!

 2. Robert mówi

  Wadliwe szczepionki na COVID – 19. Niemieckie powiaty wstrzymały szczepienia.

 3. Karlik mówi

  Myślę, że nie warto słuchać tego psychopaty

 4. Adam mówi

  Niedzielski możesz nas w niekoszerne dupska pocałować. Tylko przedtem mordę umyj !

 5. finka mówi

  Psychopatyczni faszyści rządzą w Polsce, może sobie taki typek gadać, najwyższym prawem jest Konstytucja, nie mogą zabronić nam wychodzenia i przemieszczania się bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Do tego liczba zakażeń wg ich danych spada więc o czym ten żłób mówi.

 6. Rebih mówi

  Te ludobójcze gęby od początku roku łamią prawo w sposób, jakiego Polska nie widziała nawet w latach czterdziestych i pięćdziesiątych.

 7. Ewa-Maria mówi

  Jakbym słuchała każdego patałacha który mówi co wolno a co nie,powiem wprost bez ogródek.Mam ich nakazy w d…e i ich wszystkich razem wziętych.Za stara jestem aby kogokolwiek słuchać,a tym bardziej się bać.

  1. fajera mówi

   Był taki jeden mądry inaczej od koncepcji „plusów dodatnich” i „plusów ujemnych” teraz jest dwóch „mądrych” jeden od dodatnich drugi od ujemnych

 8. ghamma mówi

  Niedzielski,… czy doczekam sie twojej rozprawy?

 9. Quidam mówi

  Dlaczego ciągle tak się dzieje… że Polską nieustannie rządzą po*eb*ne k*rwy…?

  odpowiedź jest niezwykle prosta – to zgniłe owoce „okrągłego stołu”, najgorsze plugawe śmieci, złodzieje i zbrodniarze bez żadnych wartości, bez żadnej moralności, i etyki… pomiot komunistycznego ub-ectwa, sowietów i najpodlejszego polactwa – (tu nie ma Polski, polskości ani Polaka)

  „ZDRAJCĄ jest nie tylko ten, kto odsłania tajemnice wrogom ojczyzny, lecz także ten, który podczas pełnienia funkcji publicznych, świadomie nie podejmuje niezbędnych kroków w celu poprawy warunków życia ludziom, którymi współrządzi”

  – Tukidydes (460-398 p.n.e.)

 10. Quidam mówi

  „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!”

  (Ga 5,1)

 11. MACIEJ mówi

  Śmieciu i kanalio, pocałuj ty mnie w dupsko.
  Naplułbym Ci w ryj żydowski pachołku.

 12. Szczur mówi

  Pajace. Chorzy psychicznie rządzą w domu wariatów.

 13. George mówi

  Niedzielski won do Izraela. Do swoich! Zabierz ze sobą Mateuszka! Tam się będzie lepiej czuł.

 14. Aleksander mówi

  Ten chaos jest celowy. Ciekawe czy co rano piorą swoje sumienia z kłamstw że to „dla wyższego dobra”

 15. W K mówi

  Dopóki ludzi dają sobą tak sterować, to tak będzie, bo po co mieliby wymyślać inny sposób, skoro ten działa.

 16. KK mówi

  to kto teraz jest premierem w tym kraju i ma ostateczne zdanie ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.