„Niech wszyscy założą jarmułki”. Apel niemieckiego pełnomocnika ds. antysemityzmu

fot. youtube
15

Felix Klein, pełnomocnik rządu federalnego ds. antysemityzmu zaapelował do mieszkańców Niemiec, by publicznie okazali solidarność ze społecznością żydowską. „Wzywam wszystkie obywatelki i obywateli w Berlinie i w całych Niemczech, by w Dzień Al-Kuds w nadchodzącą sobotę, kiedy znowu dojdzie w Berlinie do trudnego do zniesienia podburzania przeciwko Izraelowi i Żydom, nosili jarmułki” – powiedział.

Klein stwierdził, że zakładając jarmułkę każdy może pokazać, iż opowiada się za „nieograniczoną wolnością religijną i różnorodnością społeczną”. „Kiedy polityka i społeczeństwo wspólnymi siłami będą występowały przeciwko antysemityzmowi, wówczas mamy realne szanse wygrania tej walki” – podkreślił Klein.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Światowy Dzień Jerozolimy (po arabsku Al-Kuds) to święto ustanowione w 1979 roku w Iranie. Jego celem jest zademonstrowanie solidarności z Palestyńczykami i podkreślenie znaczenia Jerozolimy dla wyznawców islamu.

Mój komentarz: Niedawno Klein apelował do Żydów, żeby „w pewnych okolicach” nie nosili jarmułki. Teraz wzywa wszystkich, żeby założyli jarmułki w dniu, w którym muzułmanie organizują manifestacje potępiające Izrael. Ten apel jest po prostu głupi. Czy Klein sądzi, że muzułmanie, którzy przecież są obywatelami Niemiec, będą obchodzić Dzień Al-Kuds w jarmułkach? I jeszcze jedno – czy w przypadku, gdy ktoś odmów założenia jarmułki, to zostanie oskarżony o antysemityzm?

Źródło informacji i cytatów: dw.com

Przeczytaj też:

J. Międlar: „Słowo Żyd powróciło jako obelga. Rodzą się myśli o emigracji.” Powyborcza, żydowska rozpacz

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Założyć jarmułkę,obrzezać się i wyjechać do Izraela.

 2. E(u)rotuman mówi

  Założę jarmułeczkę, jak mi jakieś Salcie pokaże bułeczkę

  1. cs mówi

   Icek, ty zboczeńcu! :):):)

 3. ikss67 mówi

  To nie jest głupi pomysł. Moglibysmy wszyscy nosic jarmułki z napisem FREE THE PALESTINE. To jest nawet genialny pomysł. Kawałek szmatki jako przekaz. Żydzi będa zachwyceni. Jarmułka jako nośnik reklamowy, że też nikt na to nie wpadł wcześniej. Inne hasła: Tu jest Polska a nie Polin, itp Świetna i niedroga forma reklamy , no. na wiece.

 4. jacek mówi

  jeszcze kilka lat rządów PIS i takie nawoływanie będą też u nas…

 5. zyg mówi

  Informacja dla ciapatych: tych z jarmułką można ubogacać!

 6. Leszek mówi

  Ha ha ha !!! Wszyscy w jarmułach, zapuścić pejsy i dać się scyzorykiem ochrzcić ! Wtedy będzie aj waj super ! Żydy proszą się znowu, oj proszą się ! Ale kto ich będzie tym razem po szafach i piwnicach chował ?

  1. Włościanka mówi

   To już lepiej panowie na golasa; tylko w przepaskach aby zwrócić uwagę świata, że 447 to ustawa USA korzystna dla Indian. Idą upały; tanio i praktycznie. Panie toples.

 7. Sybilla mówi

  odezwał się israel, że zdjęcie mycek jest tchórzostwem i zalecił mycki stalowe czyli pancerne, w końcu talmud nie wyrokuje z czego mycjka ma nie być

 8. Buran mówi

  Nikt mnie nie zmusi do noszenia gówna na głowie

 9. SOWA mówi

  Cieszę się że zwykli Niemcy się budzą. Niemcy też są ciemiężeni przez tych parchów.

 10. Seba mówi

  Zobaczcie jak sprzedany nierząd niemiecki chroni te dziwki

 11. Jaca mówi

  Ten cały Klein opowiadając się za „nieograniczoną wolnością religijną i różnorodnością społeczną”, zapomniał, że to właśnie żydzi nie tolerują innych religii a ze swojego kraju masowo wysiedlają obcokrajowców i nie można tam mówić co się chce. Ponadto uważają się za lepszych od innych narodów, przyrównując inne nacje do poziomu zwierząt.

 12. Sybilla mówi

  żydki są nosicielami tyfusu plamistego, co na to who?

 13. Krzysztof mówi

  W Polsce powinien być nakaz noszenia jarmułek prze żydów , bo łatwiej ich byłoby policzyć i wiadomo by tez było kto zacz i na kogo głosować. Mam nadzieję ,że Konfederacja , zrobi stosowny projekt ustawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.