Nie żyje prof. Jan Szyszko. Miał 75 lat

Prof. Jan Szyszko nie żyje / Fot. YouTube
4

Nie żyje prof. Jan Szyszko. Minister w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, naukowiec i polityk. „Dziś przed południem odszedł pan prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem” – napisał prezydent RP, Andrzej Duda.

Jan Szyszko urodził się w 1944 roku w Starej Miłosnej. Był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresy użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji. W latach 90. wstąpił do Porozumienia Centrum, a w 2001 roku stał się członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Był ministrem środowiska w latach 1997–1999 w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015–2018 w gabinetach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

PRZECZYTAJ: Polska zażąda 2,5 miliarda euro odszkodowania za wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej

W ostatnich latach Jan Szyszko był atakowany przez opętane nienawiścią środowiska lewicowe. Chodziło o konieczność przeprowadzenia wycinki w Puszczy Białowieskiej. Środowiska lewicowe w tym Gazeta Wyborcza, w której nurt – co przyznajemy ze smutkiem – wpisują się także rzekomo prawicowi działacze (TUTAJ), wykorzystali to jako pretekst do ataku na ministra i cały rząd PiS. Doszło do tego, że dziennikarze Wyborczej przebierali się za „spontanicznych manifestantów” i awanturowali się przed budynkiem Ministerstwa Sprawiedliwości. Niestety, prof. Szyszko nie otrzymał pomocnej dłoni ze strony rządu Morawieckiego, na co w grudniu 2018 roku wskazał eurodeputowany z list PiS, Mirosław Piotrowski. Polityk wskazał, że prof. Szyszko stracił stanowisko na żądanie prezydenta Francji, a premier Morawiecki tę decyzję implementował.

Prof. Jan Szyszko mówił co myśli. Na przykład krytykował premiera Mateusza Morawieckiego w kwestii polityki prowiatrakowej. Bazą do polskiego bezpieczeństwa energetycznego był, jest i nadal powinien być węgiel kamienny. (…) Energetyka jądrowa jest potrzebna tam, gdzie brak innych nośników energii. A w Polsce mamy inny nośnik energii: 90% węgla kamiennego w całej Unii Europejskiej znajduje się na terenie Polski. Unia Europejska, stara piętnastka, nie posiada tych zasobów energetycznych, ale posiada technologię. To jest normalna rzecz, że w związku z tym będzie dążyła do tego, żeby eksportować swoją technologię i uzależniać inne państwa od własnych technologii. Chociażby od odnawialnych źródeł energii, np. energetyka wiatrowa. Jakiś obłęd stał się w Polsce. Bardzo duża promocja energetyki wiatrowej, a zupełna blokada np. geotermii – w wywiadzie dla Radia Wnet mówił prof. Szyszko.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Przeczytaj także:

Wicepremier Gowin uhonorował naukowców kpiących z prof. Szyszki. Czy Gowin chce powrotu przemysłowych wiatraków?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Bardzo ceniłem i szanowałem Pana Profesora.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 2. Buran mówi

  Z przyjemnością słuchałem pełnych znawstwa wypowiedzi Pana Profesora. Ogromna strata i żal. Niech spoczywa w pokoju. [*] [*] [*]

 3. Robert mówi

  75.Dali mu pożyć długo,będą umierać wcześniej ,w algorytmie 5G i dla Eskimosów przysługom

 4. Robert mówi

  Jan Szyszko jest odpowiedzialny za treść Ustawy o lasach, która przemieniła LP z firmy w administrację wyalienowaną od potrzeb Polski i Polaków, i w efekcie niszczącą przyrodę. Jest też odpowiedzialny za polską wersję tzw prawa Natura2000, która ostatecznie doprowadziła do zniszczenia lasów gospodarczych Puszczy Białowieskiej.
  Jest odpowiedzialny za teorię tzw. węglowości lasów oraz praktyczne rozpoczęcie projektu węglowości- wychwytywania złego CO2 przez LP.
  Wcześniej przesądził o ustaleniu najbardziej restrykcyjnej normy na hałas, co owocuje nadmiernym ekranowaniem dróg w Polsce i wspomaga producentów ekranów.
  Niezapomniane jest jego polowanie na wypłaszane z klatek bażanty.
  Czy ktoś poniesie przy trumnie klatkę z bażantem?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.