Nie żyje Polak ranny podczas zamachu w Strasburgu. Poświęcił życie, żeby ratować innych

Bartosz Niedzielski/ fot. twitter
9

W niedzielę (16.12.2018) zmarł w szpitalu Bartosz Niedzielski. Polak został postrzelony w głowę podczas wtorkowego zamachu terrorystycznego w Strasburgu, gdy usiłował obezwładnić zamachowca zamierzającego dokonać masakry w jednym z klubów. Niedzielski i jego znajomy, włoski dziennikarz Antonio Megalizzi, rzucili się na zamachowca przed wejściem do klubu, co przebywającym wewnątrz osobom dało czas na zaryglowanie drzwi. Ciężko ranny Włoch zmarł w piątek. Gdyby nie postawa obu mężczyzn, najprawdopodobniej w klubie doszłoby do masakry, jak to miało miejsce w 2015 roku w paryskim klubie Bataclan

Bartosz Niedzielski miał 36 lat i pracował w Parlamencie Europejskim. „Le Monde”, cytując opinie przyjaciół Polaka, opisuje Niedzielskiego jako „obywatela świata, zakochanego we wszystkich kulturach”. Mówił kilkoma językami i marzył o otwarciu „lingwistycznej” restauracji w Strasburgu. Był także zaangażowany w sprawy LGBT,  wolnej Palestyny, kulturę jidysz, radio społecznościowe i muzykę. Mieszkał w Strasburgu od 20 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zamachowiec to 29-letni obywatel francuski, Marokańczyk Cherif Chekatt. Był notowany w tzw. kartotece „S”, co oznacza, że mógł stanowić „zagrożenie terrorystyczne”. Po dwóch dniach poszukiwań, w czwartek wieczorem, Chekatt został namierzony i zastrzelony przez francuską policję. Do zamachu, w wyniku którego śmierć poniosło 5 osób, a 11 jest rannych, przyznało się ISIS.

Bartosz Niedzielski zostanie pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę, o czym poinformował minister Andrzej Dera. – Można powiedzieć Polak-bohater. Dzięki takiej postawie nie doszło do większej tragedii. I tak doszło do wielkiej tragedii, ale dzięki takiej postawie, jaką miał nasz obywatel i obywatel z Włoch, nie doszło do większej tragedii – mówił w TVP1 minister Dera. Stwierdził, że takie osoby trzeba uhonorować i że prezydent odznaczy Niedzielskiego za „heroiczność i bohaterskość”. – Poświęcił życie, by ratować innych, to jest absolutny wzór – powiedział Dera w programie „Kwadrans polityczny”.

Źródło informacji i cytatów: tvp.info, rp.pl, dorzeczy.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Dzielny Polak.Zasłużył na medal,Cześć jego pamięci!

 2. Sten mówi

  Atywny propagator lewacko pedalski akurat zebrał to co siał. Na strzelaniny multi kulti z gołymi rękoma ? Okazało się że to nie działa….. Pewnie myślał. że potomek kozich synów będzie miał wdzięczność. dla pacyfisty a tu kuku. To dobra nauczka dla głupców

  1. sten mówi

   Dzięki Andzia …czyli PIS i PAD kreują nam BOHATER AD 2018. Polak Lewak (gej?) wściekle nienawidzący Polski gardzący nią ale za to filosemita. To najważniejszy czynnik na szali. ha ha ! Stał jak na egzekucji .. Zakłamane sq. . pisowskie robicie dokładnie to co Wyborcza .
   Polacy to nie naród głupców patrzy i zapłaci wam tą samą monetą

 3. Piotr Bein mówi

  Wzór wzorcem i Panie Jezu Chryste zmiłuj się nad duszą Bartosza. ale…

  1. Co to za Polak za LGBT, jidysz i „światowością”. Obstawanie w tym garniturze za sprawą Palestyńczyków wskazuje na syjonizm Bartosza. Pełno takich srulowych wtyk wśród „lewaków”. Nie znam żadnego anty-syjonisty, co goniłby lewackie cipy i zachwycałby się językiem zniemczonych koczowników-pijawek jewropejskich, przepędzonych z Chazarii.

  2. Bartosz pracownik jewropejsatego PE. Portier, sprzątacz czy spec-zadania dla JKMów i wyższego kalibru? Globalista zżydłacony, w najlepszym przypadku — użyteczny idiota. W najgorszym — część zespołu mosiadowego „ataku terrorystycznego” przez islamistę z ISIS buhaha (patrz poniżej).

  3. Dostał typowow w głowę od „terrorysty”? Czy od snajpera z obstawy, bo wiedział za dużo o akcji? Jeśli tak, to przywleczony przezeń reporter włoski też jest frajer żydosłużb. Nie dowiemy się, czy Bartosza wykończyli „nasi” w szpitalu, czy dogorywal od celnego strzału suszpowego.

  Zespół wPrawo znów sknocił temat. Jest prowadzony czy naiwny wg żydłackiego matrixa dla gojów?

  1. Islamista Marokańczyk z tworu żydłackiego ISIS, z globalnym wsparciem, poparciem i ochroną izraelsko-żydłacko-„arabską” saudyjską… głównodowodzący ISIS, Al Baghdadi ze służb Izraela.

  2. Paryż klub Bataclan 2015 też akcja ż-suszp, „terror islamski”… Bardzo podejrzane „dowody” na wersję oficjalną — patrz blogi Grypa666 i PiotrBein na WordPress.com w tamtym czasie.

  3. Juda Obłuda zbiera plusy dodatnie pozytywne typując frajera czy srula Bartosza do medalu. Podbudowuje, podkręca tym żydłackaą narrację: broń się kto może przed muślimami. Ale Juda jednocześnie posłusznie wykonuje żydłacki plan ciapacenia Polaków i likwidacji ich etnicznie i kulturowo przez obcy element.

  4. Gdzie był Duda odznaczać śp. Magdalenę Żuk zabitą przez sitwę zlinkowaną do KoszerNostra a więc do szamba ż-saudyjskiego we Wrocku i w Egipcie?

  5. Gdzie był odznaczyć Polaka zakłutego za obronę swej polskiej dziewczyny przez muślimów, nasyłanych na zgubę Białych przez żydłactfo sorosowskie w realizacji ż-banksterskiego planu NWO? Nie po to pasował go KneSSet na PADa na seSSji wyjażdowej w Krakowie, żeby mącił w oficjalnej hasbarze dla gojów.

  Panie Naczelny Jacku Międlar. Nie potrzeba tu „dyskusji” z pónktuf widzenia, urabiacie widownię na żydłacką narrację, jak ściervomedia. Jak narodofcy Gadowski, Chojecki, Kowalski… Mam tylko cichą nadzieję, że z durnoty użytecznej.

  1. Katarzyna TS mówi

   Panie Bein, wiarygodność Pana i Pańskich opinii jest żadna. Warto, żeby czytelnicy naszego portalu dowiedzieli się, że na swojej stronie publikował Pan listy pochwalne na swój temat rzekomo pisane do Pana przez Jacka Międlara. Po dementi ze strony Jacka i po wyśmianiu Pana urojeń przycichł Pan na jakiś czas, ale widzę, że znowu Pan się rozkręca. Wniosek? Chyba ma Pan coś nie tak z głową. Proszę zatem przestać zaśmiecać to forum swoimi pouczeniami wariata. Portal wPrawo.pl nie jest również miejscem, na którym będzie Pan promował swój portal załączając linki, które mają Panu nagonić czytelników. Do tej pory tolerowałam Pana bełkot w komentarzach, ale już dłużej nie będę. Może Pan to nazywać cenzurą. Mało mnie to wzrusza. Mogę dyskutować z różnymi ludźmi na różne tematy, ale Pan nadaje się do Tworek, a nie do dyskusji. Proszę poszukać sobie innego forum do swoich żałosnych wynurzeń.

  2. sten mówi

   Pani Katarzyno Wielke dzięki wreszcie !!!

 4. Robert mówi

  Musiał być z natury odważny,skoro wszedł serduchem w istniejące zagrożenie.Ironią losu jest to,że to co pokochał najbardziej,wielowymiarowo odpowiada za Jego unicestwienie,zwłaszcza kiedy kolejny taki ,,zamach,,ograniczy żółtym kamizelkom szansę na publiczne zgromadzenie,że względu na terrorystyczne zagrożenie.W czyjej służbie strzelał bedzie kolejny?Wysiłek daremny wyszukiwać miedzykulturalnie,Oni zawsze działają…legalnie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.