Nie żyje ks. prałat Roman Kneblewski. Był szykanowany przez Gazetę Wyborczą i kościelną hierarchię

Śp. ks. Roman Kneblewski
6

Zmarł ks. prałat Roman Kneblewski, wieloletni proboszcz parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, przez duchownego zwanej „bydgoskim Sacré-Cœur”. Był związany ze środowiskiem narodowców i tradycjonalistów. We wtorek skończyłby 72 lata.

Ksiądz Roman Kneblewski był solą w oku środowisk lewicowych i kościelnej hierarchii, która pod wpływem ataków takich mediów jak Gazeta Wyborcza czy fundacja OMZRiK założona przez kryminalistę Rafała G., nakładała na niego zakazy publicznych wypowiedzi, a ostatecznie odsunięto od probostwa w bydgoskiej bazylice.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ksiądz prałat celebrował Mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim i dzięki swojej pasji i oddaniu liturgii łacińskiej zachęcił wielu Polaków do związania się z klasyczną formułą Mszy. Swoimi przemyśleniami dzielił się m.in. na kanale YouTubie kanał Turba Cordis.
Wielki Polak o szalenie dobrym sercu – o śp. ks. Kneblewskim napisał Jacek Międlar.

Przeczytaj także:

Krzysztof Bosak ostrożnie o podżegaczach wojennych: Nieodpowiedzialni albo niepoinformowani

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. gal mówi

  Spokuj Twojej duszy Pasterzu! Swiadectwem gloszonej prawdy przez ksiedza sa szykany plugawego parcha jakaly szechtera i calej zgrai z jego gadzinowki.

 2. Kunegunda mówi

  CZCIGODNY PRAŁAT ROMAN KNEBLEWSKI ~CZESC JEGO PAMIĘCI !!
  Ksiadz Roman Kneblewski~ WIELKI POLAK I PATRIOTA POLSKI… Spoczywaj w Pokoju!

  Polacy obudźmy sie, morduja najlepszych Polakow …
  Tak zginał sp. prof. SZYSZKO by mogli rabowac i wycinac lasy ktore naleza do NARODU POLSKIEGO… nie do władzy wrogiej zydo-bandera po/pis!!

 3. Buran mówi

  Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  Amen.

 4. Agnieszka mówi

  To bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Ksiądz Roman Kneblewski, to Kapłan, którego od pierwszego razu się nie zapomina. To po ks. Tadeuszu Issakowiczu- Zaleskim, drugi Kapłan, który odszedł do Pana i zostawił nam niezapełnioną pustkę. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 5. BP mówi

  Dziękujemy , że z nami byłeś. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. Był dowodem na to ,że „góra” Kościoła „wpadła” w łapy szatana.

 6. Juruś mówi

  Rusofob do bólu, jego moderatorzy z konfy mocno go przemaglowali. Dziwny, jego „prawdy wiary” aż elektryzowały ignorancją…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.