„Nie ucieknie Lach od zemsty”. Wstrząsający wykład dr Kulińskiej nt. samobójczej polityki Polski wobec Ukrainy [WIDEO]

dr Lucyna Kulińska/ fot. screen
7

„Jeżeli Ukraina będąca w tragicznej sytuacji pozwala sobie na upokarzanie sprzyjających jej Polaków, to co będzie czyniła w sytuacji wewnętrznej stabilizacji? Bardzo prawdopodobne, że wróci do tradycyjnego, zabójczego dla Polski sojuszu z Niemcami, a na pewno podejmie się – poprzez setki tysięcy zamieszkujących dziś w Polsce swoich obywateli – bycia piątą kolumną niemiecką. A Rosjanie, po tylu aktach wrogości, z ochotą temu rozbiorowi przyklasną” – takie wnioski przedstawiła dr Lucyna Kulińska podczas kwietniowej konferencji w Sejmie „Dziedzictwo Kresów: tradycja, rzeczywistość i polityka”. Organizatorami  wydarzenia były: koło poselskie Konfederacja, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Parlamentarny Zespół Debaty Publicznej.

Dr Lucyna Kulińska, kandydująca do PE z listy Konfederacji, to politolog i historyk wykładająca na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest autorką książek i publikacji poruszających tematykę m.in. ukraińskiego nacjonalizmu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas półgodzinnego wykładu dr Kulińska przedstawiła wstrząsającą analizę samobójczej polityki Polski wobec Ukrainy. Polityka ta opiera się na bezkrytycznym wspieraniu odradzającego się na Ukrainie szowinizmu i antypolskiej ideologii banderowskiej. Podstawą tej polityki jest przekonanie, że banderowska Ukraina spełni rolę propolskiego sojusznika w walce z Rosją. Dr Kulińska wyjaśniła, dlaczego takie założenie jest utopią i wskazała, że rzeczywistym rezultatem tej polityki może być utrata części terytorium RP na rzecz Ukrainy, która w ten sposób zrekompensuje sobie straty w wojnie z Rosją.

Dr Kulińska poinformowała, że każdego dnia na Ukrainie śpiewane są pieśni UPA . Przytoczyła fragment jednej z nich: „Nie zatrzymamy się w Zamościu/Nie ucieknie Lach od zemsty/Od bram Krakowa aż do Warszawy wyścielimy lackim trupem szlak/Do broni, Kozacy/Od bram Krakowa aż do Warszawy wyścielimy Lachami szlak/ Po barbarzyńsku zburzymy do szczętu i Łódź, i Warszawę, i Kraków.” Czy takie pieśni to deklaracja walki z Rosjanami u boku Polaków? Bez żartów!

Przeczytaj też:

„Otwarty Dialog to bękart polityki wschodniej PiS”. NASZ WYWIAD z prof. Włodzimierzem Osadczym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  No dobrze. Ale porównywanie słabiutkiej rządzonej bezpośrednio przez żydowskich oligarchów Ukrainy do Polski przez te panią, z całym szacunkiem. To wskazuje na politykę życzeniową. Kobieta zapomniała, że tylko fakt, że Polska została zażydzona po roku 1990 uratował Ukrainę przed całkowitym rozbiorem. A teraz tylko jeszcze znaczny udział filosemitów w polskim żądzie, jakim jest wierno poddańczy USA- Izrael rząd PiS gwarantuje Ukrainie, że może sobie zgodnie z żydowskim założeniem używać na Polakach. Jednak wracając do rzeczywistej rzeczywistości. No naprawde, nie można porównywać kundla do owczarka. Widać Ukraińcy zachłysnęli się żydowską retoryką przy biernej postawie wiernopoddańczego żydom PiSu. Jednak nadal naród tworzą Polacy a nie politycy z przyrośniętymi jarmułkami do mózgów. Tak więc byłoby przykro gdyby część Ukraińców odleciała na tyle ku uciesze żydów aby realnie myśleć o militarnym samobójstwie. Następny krok byłby łatwy do przewidzenia. Rosja nie mogłaby stać bezczynnie. Tak więc wróćmy ze świata żydo-ukraińskiej fantazji do realności. No chyba, że takie kłapanie jęzorem to zwykłe ogłupianie mas. Bo nie możliwe aby na serio opowiadać bajki dla dzieci o potędze Ukrainy.

  1. Zenek mówi

   Ikss67-Do Ciebie zwracam się właśnie, ja widzę że slowo ŻYD Tobie i wielu innym bardzo się podoba nie możecie obejść się bez tego słowa ,co to ma wspólnego że Prezydent Ukrainy jest żydem i jest bogaty,tak bardzo podkreślasz słowo OLIGARCH co zazdroscisz Jemu ?gdybyś był ŻYDEM też byłbyś bogaty,bo każdy przeciętny ŻYD mądrzejszy jest od Ciebie, a morze nim jesteś radzę Tobie to sprawdzić ,a można. Powodzenia.

  2. Krzysztof mówi

   Zenek – powiedz jak naprawdę się nazywasz i z jakiego plemienia jesteś ?

  3. Zj mówi

   żyd dał głos,a do roboty

 2. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJI w wyeksponowanej ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI zamieścił ROZDZIAŁ : EKONOMIA ŻYDOWSKA.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.Biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski w bezpośredniej rozmowie dotyczącej tej właśnie śmierci ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.W myśl tej tezy KOBIETA ma PRAWO do :
  1.Śmiertelnego podżegania?!
  2.Organizowania pochówku w zakłamaniu o rodzaju poniesionej śmierci,jaka zatem jakość modlitwy?!
  3.Pozbawienia mnie prawa do dysponowania grobem,oraz dewastacji nagrobka,który wybudowałem dla moich Rodziców?!
  Na skargę nie zareagował Metropolita Wrocławski ksiądz Józef arcybiskup Kupny,
  Kto administratorowi katedralnego cmentarza księdzu proboszczowi Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi dał prawo do wydania dyspozycji o usunięciu napisu z płyty nagrobnej :”Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław.Brat,bo zabrakło akceptacji,że „prosi Rodzina”.
  Skargi dotyczące braku profesjonalizmu w postępowaniu dochodzeniowo-śledczym do ministra Zbigniewa Ziobro kierowane są na „ścieżkę zdrowia” poprzez hierarchiczne struktury PROKURATURY,aby trafić do miejsc,których SKARGA dotyczy,t.j.Prokuratur Rejonowych dla Wrocławia Fabrycznej i Śródmieście,wobec których postawiłem zarzut braku podejmowania działań.
  Kierownik Zakładu Pogrzebowego TANATOS Pan Zbigniew Bałaga na pytanie jakie to względy posiada w Zakładzie Medycyny Sądowej,że mógł być zrealizowany pochówek w tak ekspresowym tempie śmierć 2-VIII,pochówek,a po drodze kremacją 6-VIII,skwitował,że o brata powinienem się martwić bardziej przed śmiercią,jak po śmierci.
  Czekam na reakcję rektorów Uniwersytetów Medycznego i Wrocławskiego,bo jak to jest w nauczaniu w obliczu tego rodzaju dramatu śmierci?!Pytanie zasadne wobec „suicydologii”,książki napisanej przez Brunona Hołysta,będącej swoistym kompendium wiedzy w odniesieniu tak do ŚWIATA DUCHOWEGO,jak i ŚWIECKIEGO.Czy zasady i wytyczne działania zawarte w tej książce mogą być lekceważone przez polską prokuraturę?!

 3. chrysler mówi

  świadoma żydowska hucpa : poróżnić Ukraińców z Polakami , w jakim celu ? … ano trzeba jakoś sobie urobić grunt żeby i jednych i drugich zaprząc do służby dla bogatego żyda , niech jeden drugiego ma sobie za wroga , niech się biją a my będziemy im broń sprzedawać , wszystko im będziemy sprzedawać …. drogoooooo

 4. Thomasa mówi

  Niestety zdolność bojowa Ukrainy jest na obecną chwilę znacznie wyższa niż Polski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.