Nie można po prostu: “Pozdrawiamy”?

19

Ksiądz salwatorianin nagrał filmik z licealistami i nauczycielami z Piastowa, w którym udziela poparcia Ukrainie. Rozumiem poparcie jako odpowiedź na agresję sowieckiego łajdaka Władimira Putina. NIE ma wytłumaczenia dla imperialistycznej ekspansji Putina. Nie ma wytłumaczenia i kropka! Tak jak nie ma wytłumaczenia dla okupacji izraelskiej, którą od lat upadlani są Palestyńczycy. Wojną, którą rozpętał imperialista Putin już dziś dostajemy rykoszetem! I to bardzo poważnie!

Rodzi się jednak istotne pytanie: dlaczego zamiast zwykłego “życzymy Wam siły i powodzenia w walce z ruskim agresorem/pozdrawiamy”, duchowny rzymskokatolicki zarzuca hasło, które tysiące Polaków zamordowanych na Wołyniu, Zamojszczyźnie na Podkarpaciu i w Małopolsce Wschodniej, słyszało jako ostatnie słowa .

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I nie piszę tego, żeby dopiec obywatelom zza Buga czy duchownemu, którego nawet nie znam. Piszę to jako osoba, która od 2019 roku przeprowadza wywiady ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej. Piszę to jako Polak, szanujący swoich rodaków, których ciała do dziś nie zostały godnie pochowane, a z których najbliższymi regularnie rozmawiam, a których rany do dziś się nie zabliźniły. Obejrzyjcie – TUTAJ.

Jest mi po ludzku żal.

Globkurier [CPS] PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dawid mówi

  Nie mogę w to uwierzyć.Ale podejrzewam że niedługo i więcej Polaków będzie to krzyczeć.Żenujące i cios w polski honor.

 2. Hammurabi mówi

  Bo nadgorliwość gorsza jest od faszyzmu.
  Ów ksiądz pcha się do pierwszego szeregu. Koniunktura, moda, chęć wykazania się…
  Jednak nie tylko on. Rozsądek poszedł w zapomnienie. Rząd ochoczo ściga się sam ze sobą, otwierając granice nie panując do końca nawet nad pochodzeniem uciekinierów. Ściga się, oferując szkoły, lokale, transport, leczenie i wszelką inną pomoc Ukraińcom. Wszystko rzecz jasna za darmo i na już na wczoraj nawet. Wszechobecna i wszechwładna biurokracja niknęła jak sen złoty a polski podatnik – ten sam właśnie, który teraz zbiera dary i pieniądze na pomoc, za kilka miesięcy obudzi się z ręką w nocniku tak jak polscy obywatele którzy czekają już tydzień na wjazd do ojczyzny tylko dlatego, że są kierowcami ciężarówek).
  “Mamy już listę 120 szpitali na terenie całego kraju, do których mogą trafiać poszkodowani z Ukrainy. W sumie szacujemy na ten moment, że możliwe jest przyjęcie kilku tysięcy pacjentów”- powiedział w czwartek Wirtualnej Polsce minister zdrowia Adam Niedzielski.
  To zrozumiałe, że pomóc w takim przypadku jest normalnym ludzkim odruchem. A że Polacy są wspaniałymi ludźmi będą pomagali puszczając w niepamięć nie tak dawne zaszłości historyczne i te aktualne. Będą oddawać swoje serca, pieniądze i dobra, poświęcać swój czas by pomóc, będą cierpliwie czekali miesiąc, dwa czy pół roku dłużej na wizytę u specjalisty albo pójdą prywatnie. Pomoc zostanie przyjęta a później… Później będzie jak zawsze. Kolejne oskarżenia, pomówienia, kłamstwa i szlag trafi ta dzisiejszą jedność narodów. Europejczycy wrócą do kopania Polski a Ukraińcy im będą sekundowali ogłaszając kolejne prowokujące “święta” godzące w uczucia Polaków a może nawet wykorzystując bycie “na fali” głośno zaczną się domagać “sprawiedliwości” w postaci galicyjskich ziem?
  Inaczej mówiąc jak jesteś dobry, to musisz mieć twardy tyłek.

 3. Marcin Malik mówi

  To dlatego, że to jest ciemny chłop, który zyskał trochę szacunku społecznego, bo nosi sutannę. Ksiądz jest w Polsce jak pasterz, który przewodzi owcami.
  Największym wrogiem Polaków jest jednak ich własna głupota. Podejrzewam, że Ukraińcy którzy chodzą na banderowskie marsze we Lwowie śmieją im się w twarz.

 4. Anna Kaczmarczyk mówi

  🙈 Czy są to Polacy, którzy salutują hasłem Bandery?😡 To tak, jakby wołali „Heil Hitler“ albo „Sieg Heil“ ❗🙈 To potwarz dla wszystkich polskich rodzin, których bliscy zostali przez Banderę bestialsko zamordowani podczas rzezi Wołyńskiej❗ Nie godzi się tak postępować Polakowi, chyba, że nim nie jest!🤔 …..

 5. Tolek mówi

  To jest rzymskie pozdrowienie, a nie banderowskie, nauczcie się historii.

 6. Rebih mówi

  Tymczasem Ukraińcy już oficjalnie zapowiedzieli mordowanie jeńców rosyjskich.
  https://twitter.com/ArmedForcesUkr/status/1499081142909210627?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1499081142909210627|twgr^|twcon^s1_c10
  A doniósł o tym pro-ukraiński organ Sakiewicza, nie ukrywając dumy ze swoich pupili-zbrodniarzy.
  Wyspiański w Weselu napisał o Rzezi Galicyjskiej”: “To co było, może przyjść”. Rzeź Wołyńska tez może przyjść.
  A jeżeli przyjdzie, to po której stronie stanie ów ksiądz? Jestem pewien, że po tej, po której każą mu stać media, którym służy i polityczna poprawność, którą czci.

 7. Leszek SG mówi

  @Tolek. Jednak nie zrozumiałeś. Czytanie ze zrozumieniem to coraz rzadsza umiejętność.

 8. Rebih mówi

  @Tolek “Slawa Ukrainie! Herojom Slawa!” to wg ciebie pozdrowienie rzymskie? Gdzieś ty się uczył historii? U Sakiewicza? Zmartwię cię, w Rzymie język ukraiński nigdy nie był językiem panującym, nawet w czasach panowania królów etruskich (“Eto ruskie”). I nadal nie jest.
  Podniesiona pięść to komunistyczny symbol walki, który narodził się w Hiszpanii (jest taki kraj, w ramach pracy domowej poszukaj na mapie politycznej Europy). Oryginalnie towarzyszyły mu słowa “No pasaran” (to po hiszpańsku, nie szukaj tych słów w słowniku języka polskiego). Jego użycie przez księdza i grono nauczycielskie jest zapewne nieprzypadkowe i trochę ujawnia źródła jego ideowych inspiracji.

 9. Hammurabi mówi

  Do “Tolek”
  Jest Historia, jest historia i historyjki na zamówienie.
  Dla prawego, uczciwego Polaka jest wyłącznie Historia. Dla planktonu i osadów dennych historyjki na zamówienie. Przeżuta i przetrawiona papka przyprawiona elementami “sensacji”. Plankton i osady denne wciąż są na etapie “niemieckiej zbrodni w Katyniu”, potworne zbrodnie na Wołyniu są dla nich jedynie lokalnym, nic nieznaczącym konfliktem sąsiedzkim a hordy prymitywnych dzikusów w waciakach “wyzwolicielami”.
  Zaś w ramach zajęć pozalekcyjnych proponuję zapoznać się z gestem zwanym salutem Bellamy’ego.

 10. Jak nie jak tak mówi

  Wystarczy popatrzyć w te wilgotne puste oczęta już nawet niewyrażające tęsknoty za rozumem. I wszystko jasne.

 11. Shadow mówi

  To jakiś teatr absurdu, a może przygotowanie młodzieży do panowania tu tego zapsiałego, zbrodniczego narodu? Za czyje pieniądze ten tępy księżulo i równie prymitywne władze szkolne wyczyniają taką szopkę i dają tragiczny przykład młodzieży? O Boże, nie chce mi się wierzyć w to co widzę.

 12. W K mówi

  Mogło być gorzej. Mógł poświęcić broń dla Ukraińców.

 13. Vsbabsb mówi

  Ci ludzie nie znają historii, dziwię się temu księdzu naprawdę, czy on nie zna tej historii czy jest taki głupi

 14. Rebih mówi

  @W K Skąd wiesz, że tego już nie zrobił. Ale nawet jeżeli nie, to wszystko jeszcze przed tym …. w koloratce.

 15. Franek mówi

  To jest podobne do naszego “Bóg Honor Ojczyzna”. Polacy, którzy w Boga nie wierzą i do Żyda się nie modlą też sie wkurwiają. Jeśli chcemy się nawzajem szanować to musimy się nawzajem szanować. Dziś to zawołanie ukraińskie mnie nie boli, bo wiem jaką ajtualnue Ukraińcy płacą cenę za marzenia o niepodległości. Sława Ukrainie! Gierojom Sława! Ukraina banderowska jest lepsza niż Ukraina rosyjska. Na pisanie wspólnie historii przyjdzie jeszcze czas. Sława Ukrainie! Gierojom sława!

 16. Rebih mówi

  @Franek Ci którzy nie mają szacunku do swoich, i płaszczą się przed obcymi w nadziei na ich szacunek, nigdy nie będą szanowani przez nikogo.

 17. VB mówi

  @Franek. “Polacy, którzy w Boga nie wierzą i do Żyda się nie modlą” no i się wszystko wyjaśniło. Wojna to kara, oby nie spadła też na Ciebie.

 18. Shadow mówi

  @ Franek- co ty za głupoty piszesz, co pisać qoorwa, kiedy pisać, jak już jest napisana, tylko ta obesrana upaina nie ma zamiaru pozwolić nawet na pochówki tych ok. 200 tysiecy bestialsko zamordowanych Polaków, zwykłych bezbronnych cywili. A jesienią 21 r. nie przepuściła coś z 80 składów pociągów towarowych z różnym towarem zakupionym przez naszych przedsiębiorców, jadących tranzytem przez ich terytorium z Chin. Takie działanie jest objęte przez traktaty międzynarodowe i jest niedopuszczalne. Takich i temu podobnych działań w wykonaniu tego, jakże “prawego narodu” jest więcej.Mamy wrogi, obcy Polakom nierząd, który włazi w doopę bez wazeliny wszystkim w około,na rozkazy obcych, a niszczy własny naród.Mało tego, że innym włazi, ale wystawia jeszcze swoje dupsko do rypania. Ja znam zbrodnie rosyjskie, potem radzieckie na naszym narodzie, ale znam również upainskie. Oni od małego są wychowywani w nienawiści do Polaków. Fałszują historię i stanowią poważne dla nas zagrożenie. Tym bardziej, że niedługo stworzą ogromną mniejszość na naszym terenie. Tylko głupki, albo zdrajcy, o ile są Polakami, tego nie dostrzegają.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.