„Nie dawałem warunku, że z PSL”. Kukiz odpiera zarzuty Liroya i Jakubiaka

Paweł Kukiz/ fot. screen
12

Podczas piątkowej konferencji w Sejmie posłowie Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec poinformowali, że nie doszło do współpracy Pawła Kukiza z Konfederacją, ponieważ warunkiem postawionym przez Kukiza było nawiązanie współpracy z PSL. „Nie dawałem warunku, że z PSL” – informuje Kukiz we wpisie na Facebooku. O co więc chodziło? Kukiz wyjaśnia.

Nie dawałem warunku, że z PSL a powiedziałem, że należy poczekać z jakimikolwiek szczegółami „technicznego porozumienia” do czasu, aż wyjaśni się sytuacja z PSL, PO, SLD i Wiosną i dopiero wówczas zrobić konferencję. Czyli podejrzewam, że w okolicach środka przyszłego tygodnia;  Warunki „technicznego porozumienia” przedstawione przez Marka Jakubiaka i Piotra Liroya były absolutnie nie do zaakceptowania; Nie mam zamiaru- juz wielokrotnie mówiłem – być łączony jakimkolwiek „pomostem” z panem Korwinem. Choćbym miał nigdy więcej Sejmu na oczy nie zobaczyć; Nie wyobrażam sobie jak można połączyć proobywatelskie postulaty przedstawione przez MJ i PLM z „dupokracją” Korwina??? To tak jakby antyrasista szedł w koalicji z szefem Ku-Klux-Klanu. Schiza – pisze Kukiz na Facebooku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kukiz zwraca też uwagę, że to Janusz Korwin-Mikke zaczął mówić o współpracy Konfederacji z PSL.

W linku przeczytacie szczegóły zaproszenia PSL przez Korwina do współpracy. Jak juz mówiłem – pełna schiza. Zaproponowałem dziś Piotrowi Liroyowi i Markowi Jakubiakowi poczekanie kilku dni ze wspólnym wystąpieniem, by wyjaśniła się sytuacja, w którą stronę pójdzie PSL a oni uparli się, by już dziś wystąpić przed kamerami i zaatakowali mnie, że … rozmawiam z PSL. „– PSL musi się zdecydować, co chce robić. Czy chce iść na prawo, i wtedy jego miejsce jest w Konfederacji; czy chce iść w centrum. Tam nie ma dla nich miejsca, nie ma miejsca między PiS i PO. My mamy program prawicowy, możemy rozmawiać z PSL-em i będziemy namawiali PSL do przejścia na pozycję prawicową – stwierdził Janusz Korwin-Mikke.” – czytamy we wpisie zamieszczonym przez Pawła Kukiza.

Źródło informacji: Facebook

Przeczytaj też:

Żenada! Paweł Kukiz przyłącza się do nagonki na prof. Osadczego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wojciech mówi

  Kukiz, szkoda mi cię chłopie ale weź ty się wreszcie za granie bo w polityce tylko się kompromitujesz i robisz za sabotażystę. Dużo ludzi ci zaufało a teraz się okazuje że twoje dąsy i fochy są ważniejsze niż dobro Polski. Zachowujesz się jak 15 letni gówniarz, a Kaczyński ma tylko ubaw po pachy.

  1. robert mówi

   wolna-polska.pl Jednomandatowe stręczenie głosowania większościowego.

 2. piotr mówi

  Totalny chaos na prawicy. Kukiz wystawił Jakubiaka i Liroya. Chce koalicji z PSL.

 3. jmac mówi

  Niestety coraz wyraźniej widać że osoba Janusza KM i jego coraz głupsze wypowiedzi spowodują rozpad Konfederacji .Ma rację Pan Michalkiewicz że wypowiedzi JKM jako polityka go dyskwalifikują. Co do Kukiza to dał bym sobie spokój z próbą jego pozyskania , jego powiązania ze służbami są tajemnicą poliszynela.Pzdr.

 4. jacek mówi

  Kukiz to zwykła PISowska przybudówka, przebiera nóżkami żeby tylko podłączyć się pod Prezesa…

  1. Damian mówi

   A prezes tylko czeka żeby niegroźnego Kukiza zagospodarować przeciwko Konfederacji. Już napsuł dużo krwi. Ja to się tylko dziwię ludziom, którzy ciągle przy nim stoją. Już dawno powinni go kopnąć w rzyć.

 5. Paweł mówi

  Wy nawet nie przeczytaliście tego artykułu.

 6. Krzysztof Zieliński mówi

  Kiedyś głosowałem na Kukiza i zawiodłem się na nim. Ten człowiek oszukał mnie i innych swoich wyborców. Zakłamanie Kukiza nie jest na pierwszy rzut oka łatwe do wychwycenia bo przy takich manipulacjach w mediach a także sposobie komunikowania się Kukiza (przez rozproszone chaotyczne informacje w serwisach społecznoścowych) bardzo trudno jest zweryfikować jaka jest prawda. W każdym razie po latach bardzo widoczne stało się to że Kukiz nie chce być skuteczny w swoim działaniu i celowo blokuje, torpeduje lub ośmiesza inicjatywy swojego własnego ugrupowania. Wspomnę tutaj przykładowo o wystawieniu przez Kukiz15 kandydatury Jakubiaka na prezydenta Warszawy i jednocześnie publiczne wypowiedzi samego Kukiza, że on będzie głosował na kandydata wystawionego przez inną partię. W tym momencie stało się dla mnie oczywiste że Kukiz działa przeciwko Kukiz15 i to ugrupowanie jest martwe a sam Kukiz jest osobą niespójną tzn. robi co innego niż mówi. Od takich ludzi trzeba trzymać się z daleka.

 7. Łukasz mówi

  Wywalić Korwina. Przez niego Konfederacha się rozpadnie i będzie po nadziei

  1. ziemianka mówi

   Polecam niedawną wypowiedź Michalkiewicza w Mediach Narodowych, gdzie krótko i jasno wyjasnia, jak działają służby zeby rozwalać wszelkie narodowe organizacje polskie. Otóż działają tak, że robią nagonkę na poszczególnych liderów,
   napuszczaja jednych na drugich, na przykład jedni na Korwina, drudzy na Brauna,
   jeszcze inni na Jakubiaka, a jeszcze inni na kaje Godek, itd. Sa to często tzw. autorytety, albo wręcz liderzy, ktorzy przedtem zdobyli zaufanie. A więc stójmy murem za wszystkimi konfederatami, puszczajmy mimo uszu te rozbijackie hejty na konfederatów, a wtedy jest szansa na jesieni, co daj Boże, Amen.

  2. Krzysztof Zieliński mówi

   Służby nas rozpracowują to prawda, ale Korwin zwyczajnie potrafi obrażać całe grupy ludzi – ostatnio swoimi postami na twitterze zraził sobie rolników. Ten człowiek nie powinien być wizytówką Konfederacji. W ogóle nie powinno go być w nazwie konfederacji i powinien mieć zakaz wypowiadania się.

 8. ikss67 mówi

  No ładnie, czyli jednak Pan Jakubiak ma zadanie aby kłócić Konfederację. Weźcie pls poprawke na to. Nie dajcie się. Konfederacja z miłośnikiem PSL czy bez. Powiedzmy sobie szczerze. Pan Jakubiak to tylko dodatek do korzuszka w tej konfederacji. Szanuje go, ale jeśli będzie robił takie schizmy, to nazwę go ruskim trollem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.